Професионални серии за коса - тема 113

  • 103 217
  • 737
# 330
Може ли да ми препоръчате някакъв продукт за "запечатване" на връхчетата? Имам двойния серум Липидиум и този на Маракеш, но не са това, което търся. Първият се справя горе- долу, но ми утежнява косата, а вторият изобщо не ми помага за тази цел, както и олиата, които имам. Някак изпръхнали ми стоят краищата..

 При мен Маракеш е точно удар в десетката но.....не го ползвам като финална грижа. След него задължително слагам термо някакво/ползвам нектар термик,хайверената Алтерна и Лореал абсолют рипеър/. Никакво олио не ми понася ни на мокра ни на суха коса. Прави ми я смотана. Напоследък се харесах с парфюмното на Хроноложист ама не като някаква грижа. По-скоро като последен щрих на готова прическа за блясък и аромат. Пробвах и Олео релакс и Митичното и Марокан и,и,и не и не.

  Назад в темите една мацка определи Маракеш като протеинов финиш. Да не би да го нанасяте след ударна хидратация  newsm78.
Виж целия пост
# 331

 При мен Маракеш е точно удар в десетката но.....не го ползвам като финална грижа. След него задължително слагам термо някакво/ползвам нектар термик,хайверената Алтерна и Лореал абсолют рипеър/. Никакво олио не ми понася ни на мокра ни на суха коса. Прави ми я смотана. Напоследък се харесах с парфюмното на Хроноложист ама не като някаква грижа. По-скоро като последен щрих на готова прическа за блясък и аромат. Пробвах и Олео релакс и Митичното и Марокан и,и,и не и не.

  Назад в темите една мацка определи Маракеш като протеинов финиш. Да не би да го нанасяте след ударна хидратация  newsm78.
[/quote


Маракеш го ползвам след термото.Ще опитам и по обратния начин.
Виж целия пост
# 332
И след хидратиращи маска и шампоан крема на Маракеш ми понася и ефекта винаги е хубав.Слагам на влажна коса две -три помпички.Само в краищата.После термозащита на рене фюртер лисеа и отлично се получава.Косата е мека и подредена.
Виж целия пост
# 333
По същия начин действам и аз. Шампоан/не ползвам хидратиращи косата ми не ги харесва/,маска протеин или хидратация без значение,Маракеш и накрая темо. Винаги резултата е перфектен.

 Пробвай наистина преди термото. То би следвало да запечатва косъма и след него Маракеш да не може да си свърши работата. Мисля,че Линда назад в темета ми обясни веднуж,че термото ВИНАГИ трябва да е финалната грижа и съм го запомнила като азбучна истина  Laughing bouquet.
Виж целия пост
# 334
Здравейте, имате ли представа защо един и същ продукт в два онлайн магазина за професионална козметика са с 50% разлика в цената?
Виж целия пост
# 335
Ако единият е Енцо или Парфимо,а другият Рибата или Арлен нищо необичайно. Първите два са със складове извън БГ и цените им са доста по-човешки от нашите.
Виж целия пост
# 336
Ако единият е Енцо или Парфимо,а другият Рибата или Арлен нищо необичайно. Първите два са със складове извън БГ и цените им са доста по-човешки от нашите.
Да, просто разликата е огромна и се зачудих, да не би да са фалшиви продуктите.
Виж целия пост
# 337
Не са фалшиви.  Peace
Виж целия пост
# 338
Момичета,имате ли впечатления от  Серум за гъстота на косата с молекула STEMOXYDINE®– L`Oreal professionnel Serioxyl Denser Hair ?
Дали има някакъв ефект?
Виж целия пост
# 339
Здравейте, бихте ли споделили впечатления от боята igora schwarzkopf, ако сте я ползвали? И знаете ли дали я има в търговската мрежа някъде (Варна), освен онлайн? Благодаря ви!
Виж целия пост
# 340
Привет прекраснокоски  Mr. Green

Влизам специално , за да направя сравнения между двете термозащити на Секси хеър, защото до сега не съм срещала такова в темата.
Тази, която е само за преса https://www.arlen.bg/product/2819/termozashtiten-sprey-do-450-gr … rotect-150ml.html е във флакон под налягане прилича на дезодорант, не може да се отваря. Моята коса я усеща леко протеинова или по-скоро балансирана. Не усещам да има фиксация тип втвърдяване, но определено е различна от другата, която е за сешоар. Според мен не е много подходяща за много тънка и рядка коса, защото въпреки че не е много мазна, все пак има лек мазен филм. На суха коса още не съм я пробвала, но мисля, че ще е добре, все пак преди изправяне с преса, косата вече е суха и би трябвало да може да се пръска и тогава. Като я пробвам преди пресата пак ще пиша.  Peace

Другата, която е за сешоар https://www.arlen.bg/product/2818/termozashtiten-sprey-do-450-gr … ow-out-125ml.html е с течна консистенция и с пулвелизатор, може да се отваря шишето и да се отлива от течността. Видимо по-мазна и по-тежка от другата. Със сигурност е добре да се ползва предимно на мокра коса, защото не виждам тая мазнотия на суха как ще бъде. Тези с по-тънки коси е добре да внимават, защото лесно може да се прекали и да утежни. Косата става супер мека и бляскава, определено е доста хидратираща на моята коса.
Виж целия пост
# 341
Привет прекраснокоски  Mr. Green

Влизам специално , за да направя сравнения между двете термозащити на Секси хеър, защото до сега не съм срещала такова в темата.
Тази, която е само за преса https://www.arlen.bg/product/2819/termozashtiten-sprey-do-450-gr … rotect-150ml.html е във флакон под налягане прилича на дезодорант, не може да се отваря. Моята коса я усеща леко протеинова или по-скоро балансирана. Не усещам да има фиксация тип втвърдяване, но определено е различна от другата, която е за сешоар. Според мен не е много подходяща за много тънка и рядка коса, защото въпреки че не е много мазна, все пак има лек мазен филм. На суха коса още не съм я пробвала, но мисля, че ще е добре, все пак преди изправяне с преса, косата вече е суха и би трябвало да може да се пръска и тогава. Като я пробвам преди пресата пак ще пиша.  Peace

Другата, която е за сешоар https://www.arlen.bg/product/2818/termozashtiten-sprey-do-450-gr … ow-out-125ml.html е с течна консистенция и с пулвелизатор, може да се отваря шишето и да се отлива от течността. Видимо по-мазна и по-тежка от другата. Със сигурност е добре да се ползва предимно на мокра коса, защото не виждам тая мазнотия на суха как ще бъде. Тези с по-тънки коси е добре да внимават, защото лесно може да се прекали и да утежни. Косата става супер мека и бляскава, определено е доста хидратираща на моята коса.
Ани, това беше много полезно  bouquet Аз винаги съм мислила, че общо взето са еднакви и разликата е само в степента на фиксация, както и че и двете са във флакон под налягане, а то какво било  ooooh!

Благодаря за полезното инфо  Hug
Виж целия пост
# 342
Аз пък имам нужда да ми препоръчате спрей/крем за обем. Не лак или пяна, защото ме сърби главата от тях.

Ето това:

Tousled Texture Finishing Spray



Пръска се на косата, не на скалпа и няма дразнене, поне при мен  Peace

Кремовете ми лепнат доста, така и не се научих да ги ползвам...
Виж целия пост
# 343
Може ли да ми препоръчате някакъв продукт за "запечатване" на връхчетата? Имам двойния серум Липидиум и този на Маракеш, но не са това, което търся. Първият се справя горе- долу, но ми утежнява косата, а вторият изобщо не ми помага за тази цел, както и олиата, които имам. Някак изпръхнали ми стоят краищата..
На мен за тази цел ми е перфектен този продукт https://www.zlatnaribka.com/koprinen-serum-za-suha-i-iztoshtena- … rch=Chi%20keratin Нанасям и на леко влажна,и на суха коса като финален щрих. Няма никакво омазняване,всичко до последната молекула попива,а косата ми не е никак суха в краищата. С него винаги връхчетата ми изглеждат като току що постригани Heart Eyes Комбинирам с всякакви серии,а като термо ползвам и за преса,и за сешоар https://www.zlatnaribka.com/living-proof/style-stilizirashti-liv … aight-spray-54-ml Резултата е чудно хубав всеки път. Коса права "като праз"(което ми е един от любимите форумни изрази) и мека като коприна Heart Eyes
Нищо друго обаче от Чи Кератин линията не ми допада за съжаление.
 Чак се чудя на себе си защо упорито продължавам да експериментирам след като уж си намерих Моите любими продукти,но пусто любопитство Mr. Green
Виж целия пост
# 344
Тъкмо обмислях коприната за тази цел, понеже нали има и протеини  Grinning Преди време я имах, но я размених понеже не ми се стори нещо особено, но тогава и нямах такъв проблем  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия