Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 44

  • 129 821
  • 824
# 315
Да, предоперативни са.
Благодаря!
Виж целия пост
# 316
Здравейте,момичета!

С рак ма МЖ съм с метастази в лимфни вьзли и меки тъкани. Предлагат ми кратка химиотерапия преди операцията. Интересува ме мога ли да се лекувам в София, след като вече има решение на онкокомитет за химиотерапиите?
И към какъв специалист да се обърна - към онколог или към гръден хирург?
Ако се лекувам в София, трябва ли първо да се диспансеризирам там, или диспансеризацията няма отношение към предстоящото лечение?
Ракът е от три години, а на ПЕТ скенер бях през април.

Анонимен, аз не разбрах дали са те диагностицирали преди три години и тогава имала ли си лечение?
И сега при контролен скенер ли са открили тези находки?
Хули е права, когато химията е предоперативна 3 химии са ок.
Виж целия пост
# 317
Кой каза че трябва да са три?!Те са толкова колкото лекаря прецени.Моите предоперативни бяха шест...
Виж целия пост
# 318
Привет на всички.Искам да попитам нормално ли е да ми се покачи маркера в нормите и но март беше20 и вчера28 при стойност до 35.Утре ще излязат резултатите от скенера.Оперирана съм от рак на яйчника правена химиотерапия преди година.
Виж целия пост
# 319
Привет на всички.Искам да попитам нормално ли е да ми се покачи маркера в нормите и но март беше20 и вчера28 при стойност до 35.Утре ще излязат резултатите от скенера.Оперирана съм от рак на яйчника правена химиотерапия преди година.
Това не е покачване. И предният и този резултат са в норма, така, че няма място за притеснение. Има ли значение дали левкоцитите, например, са 6 или 9? Важното е да са в норма:)

Кой каза че трябва да са три?!Те са толкова колкото лекаря прецени.Моите предоперативни бяха шест...
Да, това с лекаря е най - точно, ама ние тука си предполагаме само Laughing
Виж целия пост
# 320
Здравейте, момичета  Hug
Абсолютно нахлувам, без да съм чела, без нищичко да знам и с молба.
Моля ви да споделите ако някоя от вас е правила тотална хистеректомия при д-р Амалиев в Селена, както и мнение да д-р Христамян. Снаха ми е с насрочена операция при Амалиев, но Христамян изказал мнение, че той нямало да се справи с подобна тежка операция. В същото време той самият /Христамян/ нямало да може да я извърши, т.к. е в неплатен отпуск по лични причини.. И сега в целия шок, в който са снаха ми и брат ми, объркването и страхът са огромни. Предстои и' утре колоноскопия и още някакви изследвания и във вторник е операцията.
Виж целия пост
# 321
Здравейте, момичета  Hug
Абсолютно нахлувам, без да съм чела, без нищичко да знам и с молба.
Моля ви да споделите ако някоя от вас е правила тотална хистеректомия при д-р Амалиев в Селена, както и мнение да д-р Христамян. Снаха ми е с насрочена операция при Амалиев, но Христамян изказал мнение, че той нямало да се справи с подобна тежка операция. В същото време той самият /Христамян/ нямало да може да я извърши, т.к. е в неплатен отпуск по лични причини.. И сега в целия шок, в който са снаха ми и брат ми, объркването и страхът са огромни. Предстои и' утре колоноскопия и още някакви изследвания и във вторник е операцията.

Питай в съседната тема за гинекологични проблеми Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=972611;topicrefid=19
Виж целия пост
# 322
Деми, от Ангелов в Селена има добри отзиви. То там има и друг онкогинеколог, но му забравих името. Дали не беше Стратев newsm78. Иначе, да за Христамян знам, че е трудно.
Виж целия пост
# 323
Благодаря, момичета  Hug
Амалиев е другият. Peace
Виж целия пост
# 324
Благодаря ти Мими.Жива и здрава да си и всички тук
Виж целия пост
# 325
Здравейте, дами,

Искам да попитам тези от вас, които са минали химиотерапия, как се борят с невролгичните оплаквания като парене, изтръпване, мравкучене, нечувствителност и сие из крайниците. Мама много я дразни  Cry

Другата, което ме вълнува, случвало ли се е по време на химия да се качва ТМ? Уж в рамките на нормата, ма и така тръгнахме, преди метастазите в бял дроб...все с нормално уж покачване е уж нормата.
Виж целия пост
# 326
Бях обещала да пиша какво е станало вчера на ТЕЛК-а. Дадоха 54% за 3 години.
Чукча доволен Mr. Green Повече да не са и да се движа все на долната граница Grinning В Онкологията винаги са много експедитивни, което много ме радва!
Това ми е четвъртото явяване за 8 години.
Виж целия пост
# 327
milmich ай честито  Grinning с 54% още поне 54 години да си получаваш пенсията ти пожелавам  Hug

Rosa Linda Сигурно ли е, че е неврологично? Ходи ли на невролог? Аз 1 година след операцията имах неврологични проблеми с пръстите на лявата ръка - сгърчваха се и изтръпваха. Казаха ми "шипчета" и ме пратиха на някаква спец. физиотерапия, която така и не правих. Мина ми с милгама и мовалис за един месец.
Майка ти изследвала ли си е скоро калция? Казват че такива са и симптомите при нисък калций, висок фосфор, недостатъчни магнезий и вит. Д, което е типично и при менопауза, но и при други състояния.
Виж целия пост
# 328
Здравейте,вчера съобщиха на съпруга ми,че има злокачествен рак на дебелото черво и разсейки в черния дроб,предстои му операция следваща седмица,за първи път се сблъсквам с такъв проблем и съм много уплашена,но пред него се държа и го подкрепям.Има ли някой ,който е преминал през това ?
Някакви съвети и препоръки за храна и добавки,ох,сигурно звуча много неадекватно,но много ме е страх..
Виж целия пост
# 329
Френдли,  Hug Съжалявам,, че трябва да преминете през това...
Желая ви късмет и сили!

Питай и в другата тема, там обсъждат повече видове рак, тук сме предимно с женски проблеми Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=513011.2955
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия