Забременели след ин витро - Tема 35

  • 43 661
  • 722
# 465
И аз идвам с въпрос, че се притесних днес след прегледа от ЖК.
Миналият месец ми измериха шийката 4.5 см, сега е 3.6 см. На докторката май това не ѝ хареса, попита ме кога съм при лекаря, който ми прави процедурата и аз ѝ казах, че съм след седмица, на 09.05.
Каза, че е добре, че не е по-късно. Даде ми снимка на шийката и каза да му я покажа, той пак да ми я измери и да прецени какво ще се предприеме.
Изписа ми магнерот 3х2, досега пиех магнезий на Биолектра от 365 мг, по 1 дневно.
От утре съм в 18 г.с., трябва ли да се притеснявам ? Как ви се вижда шийката за тези седмици ? И много ли се е скъсила за месец ? Това проблем ли е ?
Страхотни гадости изчетох и съвсем се притесних.
Виж целия пост
# 466
Жана,аз в 18 г.с. бях със шийка 31.5мм мерена през корема,в 28г.с. е 27мм мерена вагинално.И двата пъти е от Михова,не е споменала да има проблем,дори втория път изрично каза че за тази седмица е добре.
Виж целия пост
# 467
И аз идвам с въпрос, че се притесних днес след прегледа от ЖК.
Миналият месец ми измериха шийката 4.5 см, сега е 3.6 см. На докторката май това не ѝ хареса, попита ме кога съм при лекаря, който ми прави процедурата и аз ѝ казах, че съм след седмица, на 09.05.
Каза, че е добре, че не е по-късно. Даде ми снимка на шийката и каза да му я покажа, той пак да ми я измери и да прецени какво ще се предприеме.
Изписа ми магнерот 3х2, досега пиех магнезий на Биолектра от 365 мг, по 1 дневно.
От утре съм в 18 г.с., трябва ли да се притеснявам ? Как ви се вижда шийката за тези седмици ? И много ли се е скъсила за месец ? Това проблем ли е ?
Страхотни гадости изчетох и съвсем се притесних.
Моята я измериха 3 см преди седмица и никой не ми каза това да е притеснително!
Виж целия пост
# 468
__Жана__ Има значение дали си изпразнила пикучния мехур преди да ти измерят шийката, защото това се отразява, ако е пълен мехура се измерва по-къса. Да не би да идва от там разликата?
Виж целия пост
# 469
Супер е шийката, няма страшно.

Кейти, ти в София ли си?
Виж целия пост
# 470
Благодаря, момичета  Hug , поуспокоихте ме.
Цвети, не ми се пишкаше, няма да е от това.
Виж целия пост
# 471
Здравейте, момичета. Имам нужда от вашата помощ. След направени изследвания се оказах с повишени чернодробни ензими GGT и ALAT. Назначиха ми изследвания, обаче това което ме притеснява е че лекарят ми предписа Трансметил, преди още да са излезли резултатите. Та си мисля, този Трансметил може ли да навреди на бебето и дали има смисъл да го пия, ако се окаже, че няма проблем и ако пък има проблем, колко сериозен може да е той и дали може да има опасност за бебето. Ох, много ми е притеснено. Някоя от вас дали се е сблъсквала с подобен проблем?
Не се притеснявай.
Използва се и при бременни и е упомената в листовката, че даже болднато и подчертано
Виж целия пост
# 472
Днес явно не ни е ден, от ретроградния Меркурий ще да е!  Simple Smile
Dreams, какво стана със серклажа? Направиха ли го?
Кейти, по-добре превантивно да се действа, щом док така е преценил. Нищо му няма на бебока.
Жана, аз бих слагала и утрогестан вагинално за шийката, но задължително се консултирай преди това!
На мен още никой не ми е върнал мнение/обаждане и започвам да се притеснявам още повече с този белтък...  Sad
Виж целия пост
# 473
Днес явно не ни е ден, от ретроградния Меркурий ще да е!  Simple Smile
Dreams, какво стана със серклажа? Направиха ли го?
Клиърче, направихме го миналата сряда, добре мина и в четвъртък ме изписаха, сега си лежа вкъщи и се пазя максимално Wink
Виж целия пост
# 474
Клиърче, мисля, че вече мина половината на бременността. През втората половина се случва да се откриват мин. количества белтък, защото бебето (в твоя случай бебетата) притиска бъбреците.
Една единствена находка нищо не означава, не му се шашкай в момента на този белтък. Повтори го след една седмица.
При нервно напрежение също може да се открие малко количество белтък в урината. Така, че повече спокойствие Simple Smile
Виж целия пост
# 475
Да, Кристи, в София съм. Това лекарство ми го изписа гастроентеролог, не гинеколог. Дали поне да не се консултирам с него? Резултатите ми ще излязат след 2 седмици. Аз бих изчака с този гаден Трансметил. А като прочетох листовката му се хванах за главата! Sad
Жанче, аз мисля, че тази шийка е добре, но не съм специалист.
Клиърче, не се притеснявай. Едва ли има проблем. Да докладваш като ти се обадят.
А кога свършва този ретрограден Меркурий?
Виж целия пост
# 476
Какво толкова те притесни в листовката
Виж целия пост
# 477
Нандин, благодаря за успокоението!
От малка съм с цистити и уроинфекции, но засега нямам никакви оплаквания от началото на бременността. През март пусках и стерилна урина, беше чиста. Започвам си пак урокомфорта да ми е мирно селото. Почти сигурна съм, че е от водата, тези дни се усетих, че я намалих и веднага лъсна. Другата седмица ще пусна контролна.
Ех, ама ни лъсват всички болежки, значи... Crazy
Меркурий спира да е ретрограден УТРЕ!  Party
Виж целия пост
# 478
Ох, много се радвам!
Нандин, това, че трябвало много внимателно да се ползва и под лекарски контрол и контролни изследвания и страничните му ефекти. И най-вече това-" Като цяло приемът на продукта по време на бременност е допустим, но при специални условия – лекарски контрол и проследяване състоянието на бъдещата майка и плода.". А на мен едва ли не ми го предписаха като - ти го пий, пък после ще видим!
Виж целия пост
# 479
Кейти, това което си чела е за поциенти в предцироза, те го пият и в различни дози
В твоя случай трябва да се облекчи жлъчния застой. За да се повишат нивата на чернодробните ензими, значи червия дроб е със затруднена функция, което пък изобщо не е ок
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия