Аборт в днешно време

  • 47 544
  • 672
# 225
Хич не мисля да правя достояние на щерките наличието вкъщи на презервативи. Нито имат те работа да ми ровят под дюшека. Достатъчно ми се струва едно просто обяснение, че хване ли едни гъбички, цял живот й предстои да ги бори. Да не говорим за по-сериозните полово предавани болести.
Виж целия пост
# 226
Сирено, мъжете не обичат презервативите и ако само мернат капка колебание, се възползват.
Така че, презервативо- възпитанието се точи дълго.
Момичетата пък, ако не ги научиш, че е въпрос на живот и смърт+ уважение, зачитане и израз на любов употребата им от юнака, лесно клякат и се съгласяват да ги пазят.
Което често е просто " пай сееее".

Какво толкова притеснително виждаш и ти в обясненията за секса и предпазването, та си готова да делегираш задължението си на този и онзи?

Виж целия пост
# 227
Въобще си мисля, че е малко странно родителят да е единствен източник на полова култура. Особено като има Гугъл.

Освен това защо да снабдяваш ти презервативи: нека отиде до аптеката и си купи, като са толкова печени.

От своя страна не виждам нищо притеснително: нито съм боса по биология, нито съм пуритан. Но знам, че има и по-ефективни канали на комуникация, които по-лесно ще сведат посланието до съзнанието на тийна. Та за мен е въпрос на ефективност, не на морал или изчервяване.

В САЩ например им пускат видео с раждане. Сега е супер лесно да се намери такова видео и да го пуснеш на девойката. Може да охлади ентусиазма за секс.
Виж целия пост
# 228
Моите родители НИКОГА не са ми показвали дори опакован презерватив и пак някак успях да стигна до това висше и мистериозно познание...

И аз така. Обяснения кое, как и защо, но без личен опит. Не е нещо, което изисква свръх усилия да се разбере. Има граници, които не трябва да се прекрачват, и за мен една от тях е децата ми да знаят неща от интимния ми живот. Те да са наясно, че не ги е донесъл щъркела, но не и дали и каква контрацепция използвам.
Виж целия пост
# 229
Като си млад и влюбен не обръщаш въобще внимание на рисковете, нали си млад и влюбен, значи си безсмъртен. Родителите трябва да поемат ангажимента да обяснят на дъщерите и синовете си 5 минути кеф до какви проблеми могат да доведат. И понеже за огромно съжаление днешните млади и влюбени въобще не мислят и не може да се разчита, че ще ползват кондом, затова майките да сме поне приятелки с децата си и ако трябва дори да се вземат противозачатъчни от лекар. По-добре противозачатъчни отколкото аборти или ескапелета през един месец.
Виж целия пост
# 230
В САЩ например им пускат видео с раждане. Сега е супер лесно да се намери такова видео и да го пуснеш на девойката. Може да охлади ентусиазма за секс.

Може да охлади и ентусиазма за раждане някога въобще.
Виж целия пост
# 231
Въобще си мисля, че е малко странно родителят да е единствен източник на полова култура. Особено като има Гугъл.

Освен това защо да снабдяваш ти презервативи: нека отиде до аптеката и си купи, като са толкова печени.

От своя страна не виждам нищо притеснително: нито съм боса по биология, нито съм пуритан. Но знам, че има и по-ефективни канали на комуникация, които по-лесно ще сведат посланието до съзнанието на тийна. Та за мен е въпрос на ефективност, не на морал или изчервяване.

В САЩ например им пускат видео с раждане. Сега е супер лесно да се намери такова видео и да го пуснеш на девойката. Може да охлади ентусиазма за секс.

Измъкваш се и оставяш просвещаването на Гугъл, като забравяш, че те там гледат порно от 9 годишни.
И се учат, та пушек се вдига.
Ма, щом е по- ефективно за теб, така карай. Mr. Green
За видеото с раждането- изби рибата!
После ще я навиваш да ходи на психолог, за да търси защо все не е готова за обвързване и деца.
Виж целия пост
# 232
Моите родители НИКОГА не са ми показвали дори опакован презерватив и пак някак успях да стигна до това висше и мистериозно познание...

И аз така. Обяснения кое, как и защо, но без личен опит. Не е нещо, което изисква свръх усилия да се разбере. Има граници, които не трябва да се прекрачват, и за мен една от тях е децата ми да знаят неща от интимния ми живот. Те да са наясно, че не ги е донесъл щъркела, но не и дали и каква контрацепция използвам.

То ако ми бяха показали, най-много да се изчервя или да ми стане неприятно. За други пък ще стои като зелен светофар да правят секс.

Аз пък се чудя как от една страна са в елитни гимназии и с невероятно бъдеще, което едно бебе ще взриви, от друга нямат 2-те мозъчни клетки, за да се сетят за презервативите. И това в 21 век с всичките му Гугъли, Мугъли, телефони, тийнпроблем и други.

qrye, ще го преживеят, всеки го е страх от раждане, ама накрая повечето жени се навиват, малко са случаите на неродили от страх.

Абсурт, не се измъквам, напротив- бих насочила към линкове, клипчета, хубави обяснения. Няма нужда да си изработвам сама нагледни материали и да чертая диаграми. Освен това е хубаво родителят да осъзнае кои са каналите, чрез които детето научава за секса, защото има наистина качествени източници.

Например на мен щеше да ми се изправи косата точно майка ми да ми чете лекцията, но с книгите се справих добре.
Виж целия пост
# 233
Има граници, които не трябва да се прекрачват, и за мен една от тях е децата ми да знаят неща от интимния ми живот. Те да са наясно, че не ги е донесъл щъркела, но не и дали и каква контрацепция използвам.
Защо?
За да избереш този начин, значи си убедена в сигурността и безвредността му, например.
Защо да не го споделиш с детето си?
Виж целия пост
# 234
Защото може да съм решила за себе си, че хапчето е ОК, но аз съм друг организъм и не мога с лека ръка да посъветвам друг човек да пробва. Не съм лекар и не играя такъв по телевизията. Употребата на някакъв метод не е гаранция за безопасност, а си е направо съвет тип "ЕЖК", ако и жената да е мама.
Виж целия пост
# 235
Видеото също има ефект - още помня в училище онези за наркотиците с течаща от очи и уши кръв  Sick
Едно клипче с раждане и близък план на тежки венерически ще има ефект при доста.
Виж целия пост
# 236
Абсурт, защото за мен е някак прекалено навлизане в интимното пространство. Ако смятам, че даден метод е сигурен, безвреден и подходящ за тийнейджър, ще намеря начин да обясня за него без да давам личния си пример.
Виж целия пост
# 237
Едно време в гимназията докараха един дърт лекар, дето ни дръпна лекция за всички болести. Имаше много "приятни" снимки на сифилис трета фаза от Африка.
Виж целия пост
# 238
Абсурт, защото за мен е някак прекалено навлизане в интимното пространство. Ако смятам, че даден метод е сигурен, безвреден и подходящ за тийнейджър, ще намеря начин да обясня за него без да давам личния си пример.

Не е задължително да се дава личен пример, разбира се, но Сирената бяга по тъча и явно, е готова да делегира задължението си на кого ли не, което ме изненадва.
Виж целия пост
# 239
Генерални изводи си правиш, ситуацията има повече нюанси. Не бягам по тъча, ама и няма да залостя тийн за лекция или да повтарям по 50 пъти, защото нали се сещаш, че има такова нещо като "обратен ефект".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия