Аборт в днешно време

  • 47 544
  • 672
# 240
Вие хубаво сте готови да говорите по тези теми с децата си, но дали те ще са готови да ви слушат. Grinning Майка ми беше много готова и нахъсана да говори с мен за секс, предпазване и аборти, но аз нямах никакво желание да я питам и да разговаряме за това. Срам ме беше. Всичко протече нормално (без аборти и болести) и без нейно участие. Peace Информация бол.
Виж целия пост
# 241
Именно затова не се натискам за първа и последна инстанция: може просто да им е неприятно. Щото мога да си го представя и да предвидя.
Виж целия пост
# 242
Затова написах, че трябва да си близък с детето си от малко и да има доверие между вас, което да се запази и в бесните му години..
И разбира се, никакви неудобни теми за разговор да няма.
Виж целия пост
# 243
Те всички майки си мислят, че са близки с децата си... На майката може нищо да не ѝ е неудобно, но при детето да е различно. Единствено досада и неудобство събуждаха опитите за такива разговори в мен, още повече че започнаха във възраст, в която дори и не мечтаех да си имам гадже, та и оттам имаше драма - пораждаха се въпроси в мен дали нещо съм закъсняла или съм ненормална. Но пък много оцених подхвърлянето на книга за сексуално образование в библиотеката, изчетох си я от кора до кора.

Според мен родителят трябва да се води от сигналите на детето, а не да го кара като по списък, че чак и да намила.

А вие водили ли сте такива разговори с майките си в пубертета? Питали сте ги примерно за сексуални техники, презервативи и т.н.? Малко ме съмнява, но може и да греша.
Виж целия пост
# 244
Доверието е висша категория мислене- отвращението и неприятното усещане са нещо висцерално и не подлежат на контрол. Може да сме близки, но в този аспект да НЕ сработят нещата. Тоест за мен теми табу няма, но за детето може да има. И може да има добра причина за това табу, така че не искам аз да му бутам стените и насила да се позиционирам като авторитет по секса. Абсурт, схващаш ли нюансите?

Преди доста страници Янечек направи хубаво разграничение: има разлика дали момичето ще подивее и ще хукне след момчета и дали ще реши, че щом момче я иска, трябва да пуска, иначе ще излезе задръстена.

Като тийн ми е било по-интересно да слушам за връзки и драми, отколкото за механиката на поставяне на кондом.

Не бих си помислила въобще да питам майка си и да я слушам да ми говори на сексуални теми. Няма никакъв смисъл, а по-скоро звучи криво.
Виж целия пост
# 245

А вие водили ли сте такива разговори с майките си в пубертета? Питали сте ги примерно за сексуални техники, презервативи и т.н.? Малко ме съмнява, но може и да греша.

Бъркаш нещата.
Между разговор за сексуални техники и предпазни средства, няма нищо общо.

Сирена, аз нюанса го схващам идеално, но тъй като съм минала по пътя на разговорите и с момиче, и с момче, пак ще ти кажа, че просто ти не си готова да говориш, защото и с теб не са били готови.
Което е жалко и води до бисерите от съседната тема с въпросите за бременността.
Които са толкова безумни, а са зададени от грамотни жени, ползващи интернет и Гугъл.
Виж целия пост
# 246
Аз съм била с гадже вкъщи, когато е нямало никого. И аз предпочитам да знам къде е детето ми.

Не бях тинейджър чак толкова отдавна - никога не съм чула някой да не прави секс по логистични причини, начин винаги се намира.  Peace
Виж целия пост
# 247
Някои постове определено говорят, че още си живеем в 19 век. Ако говориш с детето си за методи за контрацепция било прекрачване на интимни граници... И децата да се учили от нета.
А пък тези, които не приемат секс в детската, докато родителите ги няма...Един въпрос. Вие на колко и къде го направихте за първи път?
Виж целия пост
# 248

А вие водили ли сте такива разговори с майките си в пубертета? Питали сте ги примерно за сексуални техники, презервативи и т.н.? Малко ме съмнява, но може и да греша.

Бъркаш нещата.
Между разговор за сексуални техники и предпазни средства, няма нищо общо.

Как да няма... Примерно риск от бременност при различни техники. Нали няма забранени теми уж.

The Siren of Titan, да, табу е думата... Секс+родители=спонтанно чувство за отвращение и нещо нередно.
Виж целия пост
# 249
Absurt, явно достатъчно са ми говорили, та да мога да си намеря информация и не съм питала по форуми "възможно ли е да съм бременна".

Та дори без директни лекции може да имаш информирано дете. Ти си говорила, това е твоят начин, но има и други начини, също толкова ефикасни. Ако трябва, ще говоря, но не държа на всяка цена. То ще се усети дали ще слушат. Донякъде е здравословен признак, ако не искат да слушат от родителя си. Значи са разбрали каква е силата на сексуалността и че е нещо извънредно, не е като яденето.
Виж целия пост
# 250


Как да няма... Примерно риск от бременност при различни техники. Нали няма забранени теми уж.

The Siren of Titan, да, табу е думата... Секс+родители=спонтанно чувство за отвращение и нещо нередно.

Много ми е интересно, на колко години си?
Сирената е към 35.
И с три деца.
Е, само някой да посмее да ме намери за консервативна! Mr. Green
Виж целия пост
# 251
Някои постове определено говорят, че още си живеем в 19 век. Ако говориш с детето си за методи за контрацепция било прекрачване на интимни граници... И децата да се учили от нета.
А пък тези, които не приемат секс в детската, докато родителите ги няма...Един въпрос. Вие на колко и къде го направихте за първи път?

Ти пък... всички са се изнесли от жилището на техните на 18 и са правили секс за първи път в собствения си дом... Айде моля ти се. Laughing

То Гугъл и книгите са много хубав източник на информация. Няма отричане. Но, ако родителят не говори спокойно с детето си за секс и предпазване, ще се стигне до ситуацията на авторката на предната тема(породила тази) - да се търсят "алтернативни методи" за аборт, че да не се скара мама. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 252
Ей това е ключът: спокойното. Не съм пуритан и едва ли ще изпадна в истерия при опит за разговор, то е ясно. Също така мога много да говоря за връзки и уважение, а това за секса и техниката да се подразбира.

Иначе започнах сексуалния си живот на 19, в университета (не в сградата на университета). Сегашният ми мъж- също. Съвсем нормална и здравословна възраст, в която вече се оправяш сам и с гинеколози, и с контрацепция, няма нужда мама да дава акъл. Щото ако има нужда мама да е консултант...някак не ми се връзва да си готов/а за секс.
Виж целия пост
# 253
Сирено, мъжете не обичат презервативите и ако само мернат капка колебание, се възползват.
Така че, презервативо- възпитанието се точи дълго.
Момичетата пък, ако не ги научиш, че е въпрос на живот и смърт+ уважение, зачитане и израз на любов употребата им от юнака, лесно клякат и се съгласяват да ги пазят.
Което често е просто " пай сееее".

Да, не само че не обичат, ами и виж какви доводи се използват против тях:


Цитат
Използвайте презервативи.
Цитат
ами той това не го възприема, смисъл няма доверие на презервативи, а повече на себе си

Изобщо цялата тема е показателна за нивото на половата култура. Защото неграмотните тийнове порастват и стават неграмотни възрастни.
Виж целия пост
# 254
Ох, това за "доверието" в презервативи съм го чувала от 25 годишен мъж. ooooh!
За щастие фал не беше ставало с дългогодишната му приятелка(и тя беше около 22 годишна), ама на нея после нещо й светна и знам, че почнаха да ползват.
Та акълът хич не е до възрастта... Rolling Eyes
Като се замисля, на 22 съм правила повече глупости от на 18. Добре че ми се е разминавало. Ама сега бих искала да ударя един зад врата на тогавашното си аз...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия