Аборт в днешно време

  • 47 544
  • 672
# 255
Когато е имало теми кога го направихте за първи път, голяма част от отговорите са били преди 18 и се намира за нормално. Секс вкъщи обаче не било. За мен това е двоен стандарт. На 19 малцина имат собствени жилища и се издържат сами.
И друго ми направи впечатление, тези с порасналите деца сме по-отворени към разговори, от тези с малки или без. Ама както казваше баба ми - вие където отивате, аз се връщам.
Виж целия пост
# 256
На 19 си студент, може да намериш терен, независим си, определяш си програмата за деня.

Според някои изследвания хората, започнали със секса по-късно, са по-интелигентни и стабилни като характер. Секс преди 16 се смята за симптом на някои психични отклонения, като вид зов за помощ. Та не е съвсем нормално и здравословно, има по-добър вариант.

Разбира се, че не е нормално да се довлачиш посред бял ден с на практика непознат човек, потайно, в семейното жилище.
Виж целия пост
# 257

Цитат
ами той това не го възприема, смисъл няма доверие на презервативи, а повече на себе си
[/quote]

Изобщо цялата тема е показателна за нивото на половата култура. Защото неграмотните тийнове порастват и стават неграмотни възрастни.

За съжаление, моят опит е същия- имам аборт след скъсан презерватив и никакъв проблем с пазене от страна на мъжа ми.
Затова трябва да се говори и обсъжда, а не да се разчита на ограмотяване в нета.
Виж целия пост
# 258
На 19 си студент, може да намериш терен, независим си, определяш си програмата за деня.

Според някои изследвания хората, започнали със секса по-късно, са по-интелигентни и стабилни като характер. Секс преди 16 се смята за симптом на някои психични отклонения, като вид зов за помощ. Та не е съвсем нормално и здравословно, има по-добър вариант.

Разбира се, че не е нормално да се довлачиш посред бял ден с на практика непознат човек, потайно, в семейното жилище.


Извинявай, но на 19 и студент, как точно си независим  newsm78
И защо ако младите са влюбени да е довлачване потайно с гаджето в дома, в който живееш?
За твоите деца кога би приела за нормално да правят секс и къде?
Виж целия пост
# 259
Някои постове определено говорят, че още си живеем в 19 век. Ако говориш с детето си за методи за контрацепция било прекрачване на интимни граници... И децата да се учили от нета.
Не да не се говори с детето за контрацепцията, а детето да не знае АЗ дали ползвам хапчета или презервативи или каквото там (по повод на това, че една потребителка беше писала, че майка й по онова време била на хапчета). 'Айде да не ми извъртате думите.
Виж целия пост
# 260
Ми на 19 и студент си например в друг град, като за начало. Никой не те чака да се прибереш в еди-колко си часа, живееш на общежитие...

Надявам се децата ми да почнат по-късно със секса, именно поради причината "себеуважение".

Колкото до влюбеното...може да си влюбен, но кой е казал, че ще се консумира връзката, че и в детската стая?
Виж целия пост
# 261

Цитат
ами той това не го възприема, смисъл няма доверие на презервативи, а повече на себе си

Изобщо цялата тема е показателна за нивото на половата култура. Защото неграмотните тийнове порастват и стават неграмотни възрастни.

За съжаление, моят опит е същия- имам аборт след скъсан презерватив и никакъв проблем с пазене от страна на мъжа ми.
Затова трябва да се говори и обсъжда, а не да се разчита на ограмотяване в нета.
При женени двойки не е проблем да не се ползва презерватив  (не че и те не са застраховани от изневяра на партньора), но за тийнове е задължително според мен. Отделно за екстремни случаи като скъсан презерватив са измислени хапчетата за спешна контрацепция. Фалове стават при всички видове контрацепция, точно с презервативи е най-лесно да се види такъв. Защото понякога един вирус с разстройство или повръщане може да компрометира оралната контрацепция.
Виж целия пост
# 262
Аз съм била с гадже вкъщи, когато е нямало никого. И аз предпочитам да знам къде е детето ми.

Не бях тинейджър чак толкова отдавна - никога не съм чула някой да не прави секс по логистични причини, начин винаги се намира.  Peace

+1

В гимназията си пеехме една песничка с музиката от "Козият рог":

Решат ли двама да станат трима,
легло да няма, поляни има.
Родителите не ще ги спрат,
щом са решили да се е...

Който си мисли, че държи под контрол тийновете си, дълбоко се лъже. Тях не можеш да ги контролираш твърдо, можеш само да получаваш някакъв обем информация и да се опитваш да влияеш леко и ненатрапчиво. Опитите за "здрава ръка" или се провалят, или провалят живота на децата (най-често на момичетата), защото после се женят рано и необмислено само за да избягат от контрола или пък щом се откъснат от контрола (в университета например) почват да се чукат като невидели... Това не е само наш патент, защото имам сведения за подобно поведение например в добри университети в чужбина, но там нещата се свеждат до напиване основно и трае няколко месеца в острия си стадий.
Виж целия пост
# 263
Нищо не съм казала за здрава ръка. Ясно пиша за непряко влияние и насочване по заобиколен път. Всички сме чели книги за индиректни стратегии, нали?
Виж целия пост
# 264
Ми на 19 и студент си например в друг град, като за начало. Никой не те чака да се прибереш в еди-колко си часа, живееш на общежитие...

Надявам се децата ми да почнат по-късно със секса, именно поради причината "себеуважение".

Колкото до влюбеното...може да си влюбен, но кой е казал, че ще се консумира връзката, че и в детската стая?

Има и такива, които в първи курс си живеят още вкъщи. Те могат ли да правят секс, докато къщата е празна? И могат ли да се влюбят с консумация?
Би ли дала пример за "да почнат по-късно със секса"? Къде би била здравословната възрастова граница?
Виж целия пост
# 265
За някои хора границата може да е и на 20+. Нали все си говорим, че всички са различни, а сега се опитваме да ги вкараме на калъп (pun intended) по график.
Виж целия пост
# 266
Сирена, не калъп по график, но все пак сигурно има някакви здравословни граници. Съмнявам се някой родител да е щастлив ако 30-годишното му дете е девствено.


Не да не се говори с детето за контрацепцията, а детето да не знае АЗ дали ползвам хапчета или презервативи или каквото там (по повод на това, че една потребителка беше писала, че майка й по онова време била на хапчета). 'Айде да не ми извъртате думите.

Казваш че те е срам да споделиш с детето си как точно ти се пазиш  #Crazy
Не разбирам каква точно интимна граница нарушава това.
Да си чувала, че личния пример е най-доброто нещо.
Виж целия пост
# 267
Мен и друго ми прави впечатление- те не са имали отношенията на доверие с родителите си, които позволяват да попитат всичко и да знаят, че ще чуят истината.
И не си представят дори да създадат такова доверие и близост с децата си.
Наследения стереотип на семейните отношения, който бистрим в съседната тема.
Виж целия пост
# 268
Това с границите е малко като да не препоръчаш на дъщеря си какви дамски превръзки да използва, а да чакаш да научи от интернет. Не обсъждате все пак летене в космоса, а нещо, което се предполага, че родител знае от опит. Да, интимно е, а и детето е личност, и подобни съвети и разговори също навлизат в неговото лично пространство. Деликатно или направо, обаче, е редно да се проведат. Моят е още малък, но съм планирала и разговор на тема, че "не" означава "не" и защо. Дори да го възпитам достатъчно добре, за да съобразява нещата, по-добре излишно да съм говорила, отколкото недостатъчно. Таткото се чувства неудобно да обсъжда такива неща, та ще е мое задължение.
Виж целия пост
# 269
Това винаги ми е било смешно-таткото се срамува да говори, ама не се е срамувал, докато сте зачевали малкия, нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия