Аборт в днешно време

  • 47 544
  • 672
# 270
Ц, но си е срамежлив, та му трябваше време да се отпусне  Laughing Ако решим, ще говори и той, но по-добре да е родителят, на когото му е по-малко неудобно. Иначе има да ни подиграват и нас из тийн компаниите как сме смотолевили изчервени за птичките и пчеличките няколко години след като е станало сексуално активно детето.
Виж целия пост
# 271
Да не стане като с моя мъж- звъни телефона час през час и женски глас търси сина.
Баща му издебва момент да сме сами и казва, че щом толкова настъпателно го търсят, ще трябва да му разкаже за презервативите.
Само дето, аз от години вече му " разказвах", а предния ден му дадох пари да си купи, че имах едно на ум за намеренията на каката да се яви учителка. Joy
Виж целия пост
# 272
За някои хора границата може да е и на 20+. Нали все си говорим, че всички са различни, а сега се опитваме да ги вкараме на калъп (pun intended) по график.
Да, и според мен повечето са така.
Считам, че много от хората, понечили към сексуален контакт в тийн възрастта, са го направили насила, заради модата, заради това, че така ' трябва', заради някакво фалшиво себедоказване, заради повлияване от всичките медии, реклами, картинки, песни, филми и пр, в които е заложена похотта.
Виж целия пост
# 273



Не да не се говори с детето за контрацепцията, а детето да не знае АЗ дали ползвам хапчета или презервативи или каквото там (по повод на това, че една потребителка беше писала, че майка й по онова време била на хапчета). 'Айде да не ми извъртате думите.

Казваш че те е срам да споделиш с детето си как точно ти се пазиш  #Crazy
Не разбирам каква точно интимна граница нарушава това.
Да си чувала, че личния пример е най-доброто нещо.

Е, за всичко ли трябва личен пример? За абсолютно всичко?
Виж целия пост
# 274


Е, за всичко ли трябва личен пример? За абсолютно всичко?

За нужните неща, не за всичко. Peace
Виж целия пост
# 275
За някои хора границата може да е и на 20+. Нали все си говорим, че всички са различни, а сега се опитваме да ги вкараме на калъп (pun intended) по график.
Да, и според мен повечето са така.
Считам, че много от хората, понечили към сексуален контакт в тийн възрастта, са го направили насила, заради модата, заради това, че така ' трябва', заради някакво фалшиво себедоказване, заради повлияване от всичките медии, реклами, картинки, песни, филми и пр, в които е заложена похотта.


От 12-годишни започват да се хвалят, че са ГО направили. Има наивни момиченца, които се хващат. И не се сещат да излъжат и те. И в желанието си да не изостанат, току-виж че наистина го направили. За сефтето говоря, ако не сте се сетили случайно.
По нататък – по същия сценарий. Всички се хвалят, ама колко от хвалбите са реалност, колко – фантазии и преразкази на порно от нета, те си знаят.
Виж целия пост
# 276
Не всичи се хвалят. И по мое време имаше няколко 12 годишни, за които се говореше, че го правят. След години разбрах за едното, че е било изнасилено, не е посмяла да каже на родител и е изнудвана после със заплахи, че ще кажат, за още гадости и от други. Момчетата на същата възраст бяха. Та не са излишни изобщо разговори още преди пубертета.
Виж целия пост
# 277
Преди НГ имах случай на деца, момиченца  на 6- 8 годишна възраст, които се бяха скрили в училищните тоалетни и си бяха снимали с мобилните телефони срамните устни, с вагина, със съответните пози и пр.
Друго дете, момче, на 9 г беше изпаднало в тотална ярост, че майка му ( упс, разбирай баща му- детето живее в семейство от две жени, едната игра ероля на майка, другата на баща ) му е прекратил достъпа през мобилния до нета, защото прекалявал с порното. Rolling Eyes Crazy
Тук се начетох на някакви  уж безобидни мнения на майки, които свободно приемат секса на децата си, до там, че се коментират местата и начина на правенето му.
Не знам какво да кажа, освен, че онемявам.
И пак да кажа- мъчно ми е за момичето, което е стигнало до там, че да направи аборт.
Мъка ми е, голяма, но малцина ще ме разберат. Чудя се, нима трябва да съгрешим, да стигнем до дъното, за да разберем, че спасението е другаде.

Виж целия пост
# 278
Сирена, не калъп по график, но все пак сигурно има някакви здравословни граници. Съмнявам се някой родител да е щастлив ако 30-годишното му дете е девствено.

Ами ако детето така си е щастливо? Има и такива пътища в живота понякога. Може пък да иска да стане монах.
Виж целия пост
# 279
Не всичи се хвалят. И по мое време имаше...

Не говоря за "по мое време" (макар че не знам твоето кое е). Говоря за сега.
Има тийн форуми, групи... Четете. Там са вашите деца, нашите вече ги изгледахме.
Виж целия пост
# 280
Как'Сийке, не всички, които се хвалят, лъжат, както и не винаги е нещо за хвалба. Чисто физически интерес и любопитство голяма част от 12 годишните имат, а и по-малките. Те и тройки си правят гимназистите в училище, и клипове-доказателства споделят, ние тук нищим дали ни е приятно да говорим и да го правят вкъщи.
Виж целия пост
# 281
Но и много послъгват. А мамините наивничета им вярват и се комплексират. И... Нататък го знаете.
Идея давам само в каква насока също може (и трябва!) да се работи с предпуберите. Ако искате.
Виж целия пост
# 282
Разговорът не беше ли за правенето на секс на децата, докато си в къщата в другата стая а не докато те няма. После някак си се измести
Виж целия пост
# 283
Почти сигурна съм, че това НЕ Е масовия случай. Да, сигурно има тийнове, които си устройват сексуални приключения, но там крушката си има опашка: без надзор, родители в чужбина, липсващи бащи, други проблеми. Сексът в ранна възраст си е зов за помощ доста често, не го казвам аз, а опитните психолози.

Колкото до живеещите у дома студенти: има хижи, екскурзии, стаи на колеги в общежитието, да проявят креативност. Пак няма нужда да водят почти непознати в детската стая.
Виж целия пост
# 284
Почти сигурна съм, че това НЕ Е масовия случай. Да, сигурно има тийнове, които си устройват сексуални приключения, но там крушката си има опашка: без надзор, родители в чужбина, липсващи бащи, други проблеми. Сексът в ранна възраст си е зов за помощ доста често, не го казвам аз, а опитните психолози.


Опитните психолози казват и че, трябва да можеш да говориш на всяка тема с детето си и че надзорът не се състои само в това, да не го пуснеш на дискотека.
Може и двамата родители физически да са под един покрив с децата, но само това не е достатъчно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия