Какви неща ви правят впечатление?

  • 87 220
  • 947
# 405
В темата може и така да е станало, но във форума има много похвали за каквото се сетиш - като почнеш от педиатъра на детето си, та стигнеш до брашното и кафето.

А, за форума само хубу, пу-пу! Laughing
Виж целия пост
# 406
Нормално е да забелязваш негативното- аз като ходя по улицата, се оглеждам за странни и агресивни хора, не зяпам хубавите и усмихнати.

Не ми се струва нормално. Аз пък обичам да си зяпам хубавите и усмихнатите. Става ми приятно.
Виж целия пост
# 407
Ами не е така. На мен ми правят впечатление хубави мъже, яхти, плажове и разни други такива неща. Озъртявам явно и не ми дреме за дипломи и всякаква подобна патетика. Те пък точно нито среда, нито просперитет гарантират.
Те тва е приказка. Наслаждавай се на момента. Среда и просперитет си имаш на работа и в къщи.  Joy
Виж целия пост
# 408
можеш да направиш едно преброяване на произволно избрана тема и да видиш колко са положителните и колко отрицателните коментари. Дори в теми, които са зададени за хвалба, пак се промъкват доста негативни отзиви.
Виж целия пост
# 409
Е не, нито ми е по специалността, нито пък ми е хоби да броя, оставям това на специалистите, но точно заради хубавите отзиви  съм си намерила и детски кардиолог, и автошкола, и водопроводчик.
Виж целия пост
# 410
няма нужда да ти е по специалността, достатъчно е да можеш да броиш до сто , да речем. За положителен чертичка в лявата половина на листа, а за отрицателен - в дясната. после броим чертичките. Работа за първокласник, дори в предучилищната могат да го направят. Simple Smile
Виж целия пост
# 411
Майко мила, ама тя Андариел била "логопед", че и практикувала, и то след три семестъра учене. А преди това 15 години между печката и хладилника сигурно са били много полезни за логопедстването. Затова държавата е на този хал - по села и паланки всевъзможни университетчета бълват какви ли не специалности за отрицателно време.
Дори не мога да си представя дете, което вече и без това има някакъв проблем да тръгне на логопед при Андариел с 50 000 поста в този форум. Най-малкото може да бъде изтиписано тук, а дали може да му помогне - съмнявам се. Да си логопед е сериозна професия и тук виждам колко време се учи и никой не те мята да практикуваш след три семестъра, боже опази!
Делян Пеевски май и той завършил по тези измислените университети. Няма никакъв смисъл в Бг какво си завършил - ето Андариел - логопед, Делян - магнат, Бойко - пожарникар.......
Виж целия пост
# 412
Майко мила, ама тя Андариел била "логопед", че и практикувала, и то след три семестъра учене. А преди това 15 години между печката и хладилника сигурно са били много полезни за логопедстването. Затова държавата е на този хал - по села и паланки всевъзможни университетчета бълват какви ли не специалности за отрицателно време.
Дори не мога да си представя дете, което вече и без това има някакъв проблем да тръгне на логопед при Андариел с 50 000 поста в този форум. Най-малкото може да бъде изтиписано тук, а дали може да му помогне - съмнявам се. Да си логопед е сериозна професия и тук виждам колко време се учи и никой не те мята да практикуваш след три семестъра, боже опази!
Делян Пеевски май и той завършил по тези измислените университети. Няма никакъв смисъл в Бг какво си завършил - ето Андариел - логопед, Делян - магнат, Бойко - пожарникар.......


Оооо, Евлоги, здравей, мойто момче! (не помня от кой филм беше)   Joy
Ееех, Канада, та-ра-ра-ра-рааа, ех, Канада! Joy Joy
Виж целия пост
# 413
И сега какво стана, не може да се пише във форум,защото се занимаваш с деца ли?
И като сме били пред печката,че и продължаваме,    не може да учим,работим и реализираме в друга специалност,сфера на работа или?
Колежки на по 45години обръщат светогледа си и започват ново висше нищо общо с работата,че    някои и успяват.

Защо Андариел да не е логопед в реалния живот?
Виж целия пост
# 414
Всъщност тя е права - хората са склонни да казват повече негативното, отколкото позитивното. Тази тема е поредният пример 0 още от първите постове се започна все със споделяне на негативни случки, емоции и впечатления. Вероятно на двайсет негативни има един позитивен коментар.
А не.
Ако пишеш позитивни неща се оказва, че или се хвалиш, или живееш на друга планета. Просто позитивното дразни голяма част ор хората и така..
Виж целия пост
# 415
Позитивното, особено ако идва от чужбина, дразни страшно много. Затова, за да ме разберат, трябва да се изказвам като останалите. Тук се сдържам да споделям каквато и да било положителна новина, защото ще излезе, че се хваля. Пък за ваканции да не говорим - стискам здраво устата, снимки никога не бих пуснала.
Виж целия пост
# 416
Ако пишеш позитивни неща се оказва, че или се хвалиш, или живееш на друга планета.

Не е въпросът да кажеш нещо хубаво за себе си. Това всеки го умее. И да, то си е хвалба. Въпросът е да го кажеш на/за друг.
Виж целия пост
# 417
И като сме били пред печката,че и продължаваме,    не може да учим,работим и реализираме в друга специалност,сфера на работа или?
Може, разбира се. Никой не е казал, че не може. Проблемът е в друго, а именно в пълната порнография, която представляват магистратурите в България, както в СУ, така и в НБУ, така и в останалите университети. Аз съм била от другата страна. Даскалица на магистри в УНСС и НБУ. Някой по-назад ги нарече ПУЦ-ове. Още по-зле са. Да, дипломите им са легитимни и имат право да упражняват професията, но за 3 или 4 семестъра знанията им са твърде близки до нулата.
Виж целия пост
# 418
Така е, Wish, макар че пак зависи кой какво търси. В повечето магистърски курсове  си има единици, които се интересуват и научават немалко - водят си усилена кореспонденция с преподавателите, четат, стараят се. Но са единици, в повечето случаи цялата организация на обучението е ужасна, преподавателите са немотивирани, допълнително студентите просто искат хартийката.
Много са проблемите във висшето образование, както и в средното. Факт е, че моят четвъртокласник пише по-правилно от 50% от зрелостниците (занимавам се с матури от години). А с тройка на матурата те приемат за студент в няколко специалности и в няколко университета. И още по-лошото - няма цедка на изхода, защото се плаща за брой студенти. Вече споменах, че и познати преподаватели от централноевропейски университети ми се оплакаха, че имат проблеми с ректорските ръководства, ако пишат много двойки. В чешки университет например са обвързали финансирането с брой завършили студенти, отделно преподавателите са на срочни договори година за година, което ги прави зависими. Затова нямам надежда, че нещата ще се оправят. Мъчно ми е, че във всяка специалност има по няколко изключителни студенти, но средното ниво е безнадеждно ниско и това няма как да не се отрази на всички ни.
Спирам с темата ВО.

Никой не се дразни от позитивното, хайде сега. Но пък понякога тук има такива невъзможно-захаросани постове, че няма как да не реагираш. Може да сме прости лелки, ама пък не ставаме за мезе. Сори.
Виж целия пост
# 419
Да, дипломите им са легитимни и имат право да упражняват професията, но за 3 или 4 семестъра знанията им са твърде близки до нулата.

Това имах и аз предвид. Няма значение дипломата. Никакво. Също дали я има, или няма.
Важни са опитът, знанията, желанието да се учиш и усъвършенстваш.
Завършила съм престижен университет, в момента може да се каже, че работя по специалността, но използвам 1/100 от наученото в университета и останалото съм го постигнала с годините.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия