Какви неща ви правят впечатление?

  • 87 220
  • 947
# 525
А на мен ми прави впечатление, че комарите изплискаха легена.
Както и че когато някой говори по принцип, го прави съвсем безпринципно лично.
Цитат
Що за абсурд да харесвам някого според това положителни или отрицателни емоции излъчва. Харесвам или не според човечност. Усмивки се заучават.
Аз също.
Виж целия пост
# 526
ето, затова не е за теб тая работа, Мамасита, защото ще тръгнеш с твоите хипотези и ще натвориш една камара глупости. Ако си лекар, току-виж убиеш пациента, защото няма да признаваш скучните учебници и всичките модели и всякакви подробности, които трябва да прочетеш. Ще си караш по твоите хипотези, защото ще ти липсват знания.  Между другото ,ппак мога да започна да те тормозя с неврологията, и за разкош и ще ти обясня за чертичките, кръгчетата и триъгъвниците.  Simple Smile

Аз и сега се скъсвам от учене. Даун, мерси.


Абе, нали не съм интересна, защо все се връщате към мен! И после се оплаквате, че темата била за мен! Ми, спрете вече, дайте да видим гащите, положителното мислене и танца на пилон!
Виж целия пост
# 527
Извинявай, но по твоята логика в Бг трябва все да ходя с увесена физиономия, защото все н някой нещо му е криво. Хората не се кикотят по улиците без причина, но просто лесно се разведряват, усмихват се на продавачката, казват й нещо хубаво. Аз съм много спонтанна в това отношение - ако видя нещо красиво или оригинално го казвам. Дразнещо ли е да кажа на някого, че има хубава коса или хубаво име?

О, Мохито, ти... т'ва последното към мен ли? Не ме разсмивай. Едно е да кажеш някому "Имаш хубава коса" (даже и да не е), съвсем друго визирам аз. Говоря за онези, пръскащи нестихващ опитимизъм в стил "Хей, денят е чудесен, всичко върви добре... Хей здравеееййй!".

И какво означава "в Бг"?! На колко години си?
Виж целия пост
# 528
Аз само им разгледах програмата за 4 години- има хляб в нея, ама за 3 семестъра не знам как ще вкарат достатъчно неща.

Обаче на сайта на НБУ не намирам програмата за логопед- магистър...та не мога да видя какви курсове съдържат тия три семестъра. И ми е любопитно дали Андариел е успяла да се вреди до ЕЕГ джаджата.

Андариел, то и с вече приетите за "норма" хипотези пак може да натвориш бели, но поне нещата ще изглеждат официално.

Давай, кажи за чертичките и кръгчетата.
Виж целия пост
# 529

В една и съща фирма, една и съща длъжност хората взимат различно заплащане в зависимост от степента им на образование, някои даже ги делят и според ВУЗ,

Аз не като да не съм работила, но такова нещо не съм виждала нито в България, нито където съм сега. Тук такова нещо дори е напълно незаконно ако не броим годишното увеличение, което е с пренебрежително малък процент.
Виж целия пост
# 530
Дипломите си не ги размахвам тук - няма за какво. Нямам какво да се доказвам - знам коя съм, какво съм учила, какво съм постигнала. Знам и каква личност съм и се харесвам. От там нататък няма никакво значение.
Виж целия пост
# 531
http://ecatalog.nbu.bg/default.asp?V_Year=2017&YSem=4&Sp … 3&K_TypeID=26

Това ли са ти знанията, Андариел? Малко Лурия, малко деветдесетарски американски учебници и хоп- готови сме, знаем всичко за мозъка. И откъде си мислиш, че не съм се досегнала до това така невероятно познание...
Виж целия пост
# 532
Прави ми впечатление, как когато се пусне тема в началото има много разписали се и
към края ги няма тези хора . Винаги се завършва с лош вкус и съд за една.Обичайно остават
4,5 да се надцакват коя е по-по най , но както казах и ще повторя
обикновено се избира "жертва' и дружно се нахвърлят към нея .
Ако жертвата е умна -просто ще натисне хиксчето и пет пари няма да дава, за да се обяснява .
Друг път някоя бивша жертва е в коалиция със стадото и ръфа друга жертва .
Важното им е да се чувстват съдии , поне тук да запълнят някакви дефицити липсващи им в живота .
Мислих, че темата ще е положителна и така тръгна , но ...отписвам се от нея.
А, още по умни от мен хора, отдавна не посещават такива места.

Това май ще да е групова динамика  ...
Виж целия пост
# 533
какво за еег-то, то си ме чака, ама трябва да е с възрастни. Затова засега нищо не правя, имам по-належащи задачи.
виж сега, аз съм доста критична към себе си и към нещата, които използвам. Някои методи, които се смятат за класика, вече ми се виждат неособено ефективни, дори не съм успявала да намеря обосновка за тях в дебелите книги, затова подозирам, че се приемат по подразбиране. Обаче съм чвор и не мога да приема по подразбиране, че това се прави така, а не онака, затова кОпам да разбера. Поне трябва да има един модел, който да дава смислено обяснение.  така се застраховам от правене на глупости.

отиди на магистърски факултет и ще намериш специалността. Накрая ще излезе, че я рекламирам. бакалаврите учат предмети, които са общообразователни, а аз съм минала доста от този материал в други предмети преди да запиша още, затова направо си започнах редовните семестри. когато казах, че в момента бакалавърската и магистърската са най-добрите в страната го казах съвсем сериозно, то и няма как при такъв успешен екип, а моят випуск се случи все от зубрачи, което беше много полезно. Имахме колеги, а и при бакалаврите го имаше също, които се прехвърлиха при нас от СУ именно заради това, че в клас се обсъждаха неща, имаше дискусии, а не скучното дрямане.
Виж целия пост
# 534
Дипломите си не ги размахвам тук - няма за какво. Нямам какво да се доказвам - знам коя съм, какво съм учила, какво съм постигнала. Знам и каква личност съм и се харесвам. От там нататък няма никакво значение.

Хубаво де. Браво. Значи живееш в мир със себе си. Това е чудесно. И имаш съпруг програмист, израснал пред очите ти от човек без диплома във "важен кадър". Ъммм, ми... хвалиш се. Със себе си не, но го правиш със съпруга си. Що да не се похвали Андариел с работата си само не разбрах. Или само на живеещите извън "Бг" им е разрешено понякога да се чувстват горди с нещо?
Виж целия пост
# 535
http://ecatalog.nbu.bg/default.asp?V_Year=2017&YSem=4&Sp … 3&K_TypeID=26

Това ли са ти знанията, Андариел? Малко Лурия, малко деветдесетарски американски учебници и хоп- готови сме, знаем всичко за мозъка. И откъде си мислиш, че не съм се досегнала до това така невероятно познание...

Не ти личи дори да си се докоснала, а някак транзит сси минала без да закачиш, сигурно ти е под нивото така занаятчийски.. то не е само това, а и ми показваш курс за бакалаврите. Сега трябва да ти правя списък ли? Както казах, имам и предмети от друга програма.
Виж целия пост
# 536
Да, видях магистратурата. Видях я, да...

Не ми личи, защото това е форум. Но всъщност ми личи, защото иначе въобще нямаше да се закачам. А щом мога да се закачам, значи съм прочела и разбрала достатъчно, дори да не го рецитирам като теб директно. Всъщност и ти досега не си казала нещо наистина интересно и нечутно за мозъка и нервната система, ама за ССФ може и да е много уау! и джедайско.
Виж целия пост
# 537
То пък програмист е една ми ти гордост  ooooh!
Виж целия пост
# 538
Андариел, предметите, които са ти признали си ги учила преди 20 години. Не вярвам да си ги спомняш.
Извинете, изпуснах се да кажа нещо позитивно. Отивам да си надяна намусената физиономия. С нищо не се хваля, дадох пример - нали сме в дискусия. Хвалене щеше да е да ви кажа, че печели 200 000 на година и утре заминавам за Бора Бора. Joy
Виж целия пост
# 539

В една и съща фирма, една и съща длъжност хората взимат различно заплащане в зависимост от степента им на образование, някои даже ги делят и според ВУЗ,

Аз не като да не съм работила, но такова нещо не съм виждала нито в България, нито където съм сега. Тук такова нещо дори е напълно незаконно ако не броим годишното увеличение, което е с пренебрежително малък процент.
Питай някой счетоводител, ако мислиш, че е незаконно. За всяка длъжност се изисква определено ниво на образование и/или спрямо дипломата има различно заплащане за осигуровки и данъци. Това е определено официално. Отделно има изисквания в много области за точно определени дипломи и сертификати. Управител на ресторант 4 звезди трябва да е човек с висше образование в областта на туризма и сертификати за владеене на два чужди езика. Това само например.
А делено по ВУЗ е особено силно при юристите и почти няма сериозна адвокатска кантора, която да взима човек завършил нещо различно от СУ, освен ако не е нещо в чужбина, което им е нужно.
В другите страни, които са ми познати също официално хора с определени дипломи от определени места се котират много по-високо от други. Не виждам нищо лошо в това. Едни учебни заведения дават едни гаранции, други нищо. У нас вече не знам кой дава гаранции за нещо, но това е, за което все пак говорим. Хартийки.


Прави ми впечатление, как когато се пусне тема в началото има много разписали се и
към края ги няма тези хора . Винаги се завършва с лош вкус и съд за една.Обичайно остават
4,5 да се надцакват коя е по-по най. Но както казах и ще повторя
обикновено се избира "жертва' и дружно се нахвърлят към нея .
Ако жертвата е умна -просто ще натисне хиксчето и пет пари няма да дава и да се обяснява .
Друг път някоя бивша жертва е в коалиция със стадото и ръфа друга жертва .
Важното им е да се чувстват съдии , поне тук да запълнят някакви дефицити липсващи им в живота .
Мислих, че темата ще е положителна и така тръгна , но ...отписвам се от нея.
А, още по умни от мен хора, отдавна не посещават такива места.
Човекът-жертва винаги е бил на мода у нас, както и неприязънта към всеки с претенции към хората и нещата. Затова и стандартите ни за почти всичко са така неприятно ниски. Включително и за водене на приятен разговор  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия