Голямата тема за малките масла - 17

  • 78 636
  • 745
# 195
Момичета имам едно питане, сега получих пратката си от алтея масло от карите https://www.alteyaorganics.bg/bio-products/bio-masla/veg-oils/%d … 0%b8%d1%82%d0%b5/ , но не е каквото очаквах. Аз го представях твърдо като какаовото и таково кафеникаво като в зоя https://www.zoya.bg/%D0%A1%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE-% … %D0%BB%D0%B0-v214. Но то е полутвърдо/меко и е почти бяло като кокосовото, т.е бежово. Това нормално ли е.
Виж целия пост
# 196
Маслото от карите/шеа варира като текстура и цвят. Щом не е бяло, би трябвало да е напълно ок.
Ползвай си го спокойно.
Ако ползваш английски, виж този клип https://www.youtube.com/watch?v=T2-ivLNUhWI

Виж целия пост
# 197
Миоки Благодаря ти, че имах чувството че е нещо друго, защото и е без мирис
Виж целия пост
# 198
Може би е по-рафинирано, за това.
Алтея, мисля, имат добра репутация, но не съм ползвала техни продукти. Ако те притеснява нещо, пусни им запитване, да ти обяснят защо е такова маслото.
Виж целия пост
# 199
И аз си взех такова масло от Алтея, и моето е същото...  Whistling
Виж целия пост
# 200
Шеа/карите маслото си е меко по принцип, не е като какаовото. Прилича повече на кокосовото.

Ето още едно клипче сравнява кокосово, какаово и шеа/карите масла и тесктурите им.
https://www.youtube.com/watch?v=wGK4mkLRXNM

според мен, ползвайте си ги Simple Smile
Виж целия пост
# 201
много ти благодаря миоки за клипчетата и инфото. Наистина по-вече прилича на кокосовото. Иначе нямах база за сравнение за маслото от карите и незнаех дали е такова, защото по снимките в Зоя ми приличаше на по кафеникаво и нали пише, че се топи при 40С и очаквах, че ще е много твърдо като какаовото.
Иначе имам много неща от Алтея и съм доволна.
Виж целия пост
# 202
Момичета, някой да е чувал за змийското мляко като алтернативен метод на обезкосмяване?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 203
Маслото от оризови трици базово ли се води? Става ли за маслени маски?
В български сайт прочетох, че не запушва порите, а в английски, че има индекс на комедогенност 3...къде е истината? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 204
Звучи ми на базово. За запушването не мога да кажа. Освен да пробваш Simple Smile
Виж целия пост
# 205
Здравейте   bouquet
От известно време се интересувам от маслата и събирам инфо, предимно от вас, но реших и да се посъветвам с дерматоложката си, понеже имам атопичен дерматит. Тя каза, че не препоръчва никое масло, защото може да даде алергична реакция. То е ясно, че дори от чисти натурални съставки може да се получи реакция, а и всяка кожа си приема нещата различно, но все пак искам да попитам има сред вас някой с атопичен дерматит или чувствителна кожа и да сподели опит?
Много благодаря!
Честит празник на всички пораснали и не пораснали деца, нека запазим частица от детското в себе си!
Виж целия пост
# 206
Здравейте   bouquet
От известно време се интересувам от маслата и събирам инфо, предимно от вас, но реших и да се посъветвам с дерматоложката си, понеже имам атопичен дерматит. Тя каза, че не препоръчва никое масло, защото може да даде алергична реакция. То е ясно, че дори от чисти натурални съставки може да се получи реакция, а и всяка кожа си приема нещата различно, но все пак искам да попитам има сред вас някой с атопичен дерматит или чувствителна кожа и да сподели опит?
Много благодаря!
Честит празник на всички пораснали и не пораснали деца, нека запазим частица от детското в себе си!

моята кожа по тялото е склонна към дерматит - по ръцете и стъпалата и то понякога (не знам кога и дали е контактен). маслото, което най-много обича косата и кожата ми по тялото е бадемовото. но от други масла също не съм забелязвала да се активира.
за дерматит моят съвет е да внимаваш с концентрацията на етеричните масла, защото там наистина могат да станат бели

това, което действа като балсам на раздразненията при проява на проблема, е гелът от алое вера - сърбежът веднага спира, а при упорито мазане се прибират и грапавинките
Виж целия пост
# 207
Момичета ,маслото от жожоба подходящо ли е за мазна кожа ?
Виж целия пост
# 208
Момичета ,маслото от жожоба подходящо ли е за мазна кожа ?
Да, подходящо е.

То дерматит от всичко може да получиш, ако си предразположен. Просто внимавай и ако дадено масло ти понася, придържаш се към него. Много внимателно с етеричните, най-добре да се избягват.
Виж целия пост
# 209
Благодаря Миоки  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия