Преживях спонтанен аборт, да поговорим

  • 168 275
  • 847
# 165
Охх, много силно Ви прегръщам всички  Hug

За съжаление, каквото и да кажем и напишем няма да Ви успокои. Смело гледайте напред

Момичетата които скоро са преживели този кошмар, да не забравятче трябва да идат на преглед след първата редовна менструация! Не го пропускайте!

Успех пожелавм на всички   Praynig


Виж целия пост
# 166
Да и на мен така ми казаха. Още повече, че ми откриха ентерококи след аборта и сега ги лекувам. Sad
Виж целия пост
# 167
УСПЕХ НА ВСИЧКИ!НЕКА СИ ПОЖЕЛАЕМ НЕЩО ХУБАВО И ДА ПОСРЕЩНЕМ
НОВАТА ГОДИНА С РАДОСТ В ДУШИТЕ НИ!!  Party

СТИСКАМ ВИ ПАЛЦИ!НАДЯВАМ СЕ НАШИТЕ ЖЕЛАНИЯ ДА
НАМЕРЯТ СВОЯТА РЕАЛНОСТ!
Виж целия пост
# 168
Здравейте! За пръв път пиша тук, а иначе отдавна чета ценните и полезни съвети,които си разменяте. Искаше ми се да пиша в друга тема,но за съжаление попаднах в тази. Аз преживях спонтанен аборт само преди 2 дни, на втория ден от Коледа. Cry Вярно е,че беше много рано,само 4-та г.с. ,но въпреки това ми е адски гадно. Все още имам кръвоизлив, но сериозно намаляващ и вчера гинеколожката ми каза,че съм се изчистила и не се налага кюртаж. Изписа ми цек, флагил, фасажин и фолиева киселина. Един добронамерен съвет от мене-ако сте от София-НЕ ХОДЕТЕ В ТОРАКС!!! Там ми казаха,че имам извънматочна бременност,а след кръвен тест се оказа,че не е извънматочна,а много ранна. Но онази ми предизвика такъв стрес, че не се учудвам,че прокървих. И не само при гинеколог не ходете там,НЕ ХОДЕТЕ ИЗОБЩО! Освен,че ви съдират кожата от гърба-за един преглед и една УДЗ ми взеха 58 лв., са и изключително некомпетентни като лекари! Лошото е,че сега ме е страх да забременея отново  Cry
Виж целия пост
# 169
Не се страхувай!
Вярвай!
Съжалявам много за преживяното от теб, но не бива да се предаваш.
Прегръщам те. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 170
Миличка orchid съжалявам за случилото се Sad и то точно по празниците. Винаги боли когато загубиш бебе, но точно на Коледа си е страшно ... Sad Опитай да забравиш сега за това, не мисли и не се обвинявай! Забрави за въпросите, не търси отговори, така повече ще те боли .... Sad

И при мен го имаше този страх, страхът от забременяване Sad Даже бях пуснала тема по въпроса (погледни първото мение на тази тема, там има няколко линка на интересни теми). Мислех че няма да мога да преодолея този страх, но времето помага. След първия преглед при д-ра тази паника ме напусна. Бях готова за дете (естественно след позволение от лекаря). За съжаление лекувахме хламидия.

Горе глават и мисли позитивно. Мисли за хубавите неща които ти предстоят. Ти ще станеш мама и ще си най-добрата мама на света Simple Smile

Успех и късмет!
Виж целия пост
# 171
Мили момичета,знам,че на повечето от вас/както и на мен/настроението за празнуване не е на
нужното ниво,но от все сърце ви пожелавам Весела нова година.
Нека Витлеемската звезда ни засипе с чудеса и през новата 2007г.всички ние да бъдем
щастливи и държащи в обятията си по едно мъничко съкровище! 1stroller  newsm30
Желая Ви здраве и късмет! newsm10
Виж целия пост
# 172
Момичета, имам въпрос..Мисседа ми беше на 9.11, дойде ми първата М на 6.12, вече минаха 28 дни, принципно  цикълът ми е 26 дневен.Защо ми закъснява така, при вас цикълът  си остана на същия интервал или се промени ...Моят винаги е бил редовен, на 26-тия ден, затова сега се притесних. Embarassed.Оказва ли въздействие  този аборт?Въобще  благодарна ще съм ви ако споделите наблюденията си Hug.
Виж целия пост
# 173
Здравейте , момичета!
първо ЧНГ!
От много време чета във форума, но едва сега се регистрирах и престраших да пиша. Изчетох историите ви и мога само да пожелая на всички през тази година да имат така желаната и успешна бременност Hug

Точно по разниците и аз преживях неприятни неща...този месец не съм се надявала на бременност поради малкото контакти и не съм си въобразявала "бременни" симптоми, и реших че е нормално да ми дойде и този месец, макар след закъснение
Аз не съм съвсем сигурна за спонтанния си аборт, тъй като не си бях направила тест за бременност, само ми закъсня с 8 дни, след което леко прокървих и го сметнах за нпрмално, но на третия ден изведнъж ме срязаха ужасни болки в кръста и ниско долу (но не яйчниците) беше адска болка, неописуема....аз всеки път имам ужасни ПМС, но това беше различно....полежах, но усетих, че трябва да отида до банята и само си сложих ръкавица и в ръката ми се изхлузи нещо, което не беше обикновен съсирек, определено беше различно....после ми беше изтръпнало и болезнено и после болката отшумя и и на дргия ден все едно нищо, само слабо кървене. Не знам...мнго странно сякаш знаех че ще падне нещо...усетих го просто....Това се случи на 29.12 в петък...сега не знам кога да отида на лекар ...днес ми свърши М...дайте съвет моля ви... кога е най-добре да отида...и той дали ще може да каже имало ли е беремнност.... newsm78 едва ли


предварително благодаря за вниманието

и извинете за дългия пост
Виж целия пост
# 174
Здравейте,
ето че и аз се вклчвам в тази тема. Преживях спонтатнен аборт в 18г.с. Преди него имам още един в 6г.с. Болката и мъката са големи, но вече гледам напред. Реших да мисля за бъдещето и какво можем да направим за да предотвратим тези ужасни неща..

Може ли да ми кажете къде да си направим генетични изследвания, какви други изследвания е добре да се направят?
Какви са цените на генетичните изследвания?

Поздрави на всички момичета които пишат в тази тема и много късмет и сбъднати мечти през годината.
Виж целия пост
# 175
Здравейте,
ето че и аз се вклчвам в тази тема. Преживях спонтатнен аборт в 18г.с. Преди него имам още един в 6г.с. Болката и мъката са големи, но вече гледам напред. Реших да мисля за бъдещето и какво можем да направим за да предотвратим тези ужасни неща..

Може ли да ми кажете къде да си направим генетични изследвания, какви други изследвания е добре да се направят?
Какви са цените на генетичните изследвания?

Поздрави на всички момичета които пишат в тази тема и много късмет и сбъднати мечти през годината.

  много съжалявам за случилото се.Аз също съм с 2 аборта-един в 9-та седмица(миналия Януари) и един преди 2 седмици с близнаци в 20 г.с. Cry.
 Изследвания ще правя в Майчин Дом в София,но може и в Плевен при доц. Конова-ако ти е по-удобно.Аз ще ходя до 10-тина дни да ги правя,но не знам колко ще струва .
 
 Момичета,искам да ви питам,колко време ви беше кървенето след аборта.При мен вече е 2 седмици,а миналият път имах само няколко дни.
Виж целия пост
# 176
Може би има значение коя седмица е. При мен първият път също приключи бързо кървенето, но вторият беше повече от 2 седмици. Едва от няколко дни нямам кървене.
Виж целия пост
# 177
И аз съм сред преживелите подобен ужас. Случи се преди повече от месец и половина, и въпреки това за мен е още трудно да говоря и пиша на тази тема, затова ще го оставя за по-натам. На този етап само чета.  cry cry cry
Кървенето и при мен беше няколко дни.
Виж целия пост
# 178
Първо

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА
Пожелавам тя да е късметлискай на всички ни Simple Smile
Нека новата 2007-ма завършим с малки сладки бебчовци Simple Smile

Момичета, имам въпрос..Мисседа ми беше на 9.11, дойде ми първата М на 6.12, вече минаха 28 дни, принципно  цикълът ми е 26 дневен.Защо ми закъснява така, при вас цикълът  си остана на същия интервал или се промени ...Моят винаги е бил редовен, на 26-тия ден, затова сега се притесних. Embarassed.Оказва ли въздействие  този аборт?Въобще  благодарна ще съм ви ако споделите наблюденията си Hug.

minie mouse - възможно е да имаш хормонални нарушения и за това да ти се е удължила менструацията. Сега хормоните ти са страшно "объркани". Моят д-р ме посъветва да направя тест за бременност и ако е положителен, това доказвало нарушаване на хормоните.
Не се шашкай, всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 179
Здравейте , момичета!
Аз не съм съвсем сигурна за спонтанния си аборт, тъй като не си бях направила тест за бременност, само ми закъсня с 8 дни, след което леко прокървих и го сметнах за нпрмално, но на третия ден изведнъж ме срязаха ужасни болки в кръста и ниско долу (но не яйчниците) беше адска болка, неописуема....аз всеки път имам ужасни ПМС, но това беше различно....полежах, но усетих, че трябва да отида до банята и само си сложих ръкавица и в ръката ми се изхлузи нещо, което не беше обикновен съсирек, определено беше различно....после ми беше изтръпнало и болезнено и после болката отшумя и и на дргия ден все едно нищо, само слабо кървене. Не знам...мнго странно сякаш знаех че ще падне нещо...усетих го просто....Това се случи на 29.12 в петък...сега не знам кога да отида на лекар ...днес ми свърши М...дайте съвет моля ви... кога е най-добре да отида...и той дали ще може да каже имало ли е беремнност.... newsm78 едва ли


djofri4ka дори и да е имало бременост и нещо да е паданало е било толкова малко, че е трудно за "разпознаване". Но това прекъсване на менструацията е смущаващо.
Първо си направи един тест за бременност, възможно е все още ниватана ЧХГ да са достатъчно високи (ако е имало бременност де), та да гги засече теста.
После незабавно иди на лекар. Не знам дали ще разбере дали е имало бременност, но определено трябва да идеш на преглед.

Успех и пиши какво е станало!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия