Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 214 406
  • 1 290
# 1 080
От неорайхианската школа, където е и Мадлен Алагафари, не видях нищо добро. Не съм сигурна колко реално наистина там са терапевти, все повече ми прави впечатление, че дрънкат едни и същи наизустени неща, както и че те самите изобщо не са отработели личните си проблеми и водят терапия. Отиваш на консултиране колкото да си вземат парите от теб, без да ги интересува помагат ли ти или не. До момента положителни отзиви не съм срещала никъде за тях.
И аз имам същите наблюдения. А таксите им не са никак ниски.
Виж целия пост
# 1 081
От неорайхианската школа, където е и Мадлен Алагафари, не видях нищо добро. Не съм сигурна колко реално наистина там са терапевти, все повече ми прави впечатление, че дрънкат едни и същи наизустени неща, както и че те самите изобщо не са отработели личните си проблеми и водят терапия. Отиваш на консултиране колкото да си вземат парите от теб, без да ги интересува помагат ли ти или не. До момента положителни отзиви не съм срещала никъде за тях.


@moonlight1 може ли да споделиш при кого си ходила от тази школа?
И аз имам сходни наблюдения
Виж целия пост
# 1 082
Не зная дали е правилно да посочвам конкретни имена, факт е че след такива срещи с тях, вместо реално да получа помощ се чувствам по - разклатена, объркана психически, отколкото ако изобщо не ги посещавам.
Виж целия пост
# 1 083
Каква е тази школа?
Виж целия пост
# 1 084
Накратко казано неорайхианска психотерапия възприема човека в неговата цялост – ум, душа и тяло.
Но до тук! Реално от всичко написано като методология на работа, впечатленията ми са съвсем други, нищо общо с това, което говорят, преподават или твърдят.
Виж целия пост
# 1 085
По принцип, това за мен също е истината и как човек трябва да се възприема. Въпросът е, че не мисля, че в България, а и като цяло по света има терапевти, които истински усещат за какво става въпрос, говорят заучено по статии, които са им давали в школата, без да разбират какво казват. От там идва и провалът в тази терапия.

Пример давам с Ал.Гърдева. Тя може би работи по този метод. Обаче в същото време поведението и показва друго. Човек, който е в хармония с ум, душа и тяло и е наясно, че ние и само ние носим отговорност за живота си и това, което ни се случва и че никой не ни дължи нищо и т.н., няма да е в центъра на всеки скандал и да се разклаща от 1-2 думи или да изпитва нужда да доказва разбиранията си на всеки и да изисква да ги наложи. Това забелязвам като поведение не само при нея, а и при повечето терапевти, които изповядват тази философия.

Но, ако човек попадне на някой, който има "дарбата" истински да живее и усеща това, ще трансформира живота си. Аз познавам само 2ма такива терапевта Simple Smile
Виж целия пост
# 1 086
Може ли имена? Ако не тук на лично ?
🙏

Но, ако човек попадне на някой, който има "дарбата" истински да живее и усеща това, ще трансформира живота си. Аз познавам само 2ма такива терапевта Simple Smile
Виж целия пост
# 1 087
Казвала съм ги в темата Simple Smile
Виж целия пост
# 1 088
Те всички дрънкат едни и същи наизустени неща, без да разглеждат случая задълбочено индивидуално. Последните години, 5-6-7, може би повече, не съм чула нищо ново от никого, нито дори въпрос, който да ме накара да погледна нещата по различен начин и да се замисля.

От неорайхианската школа, където е и Мадлен Алагафари, не видях нищо добро. Не съм сигурна колко реално наистина там са терапевти, все повече ми прави впечатление, че дрънкат едни и същи наизустени неща, както и че те самите изобщо не са отработели личните си проблеми и водят терапия. Отиваш на консултиране колкото да си вземат парите от теб, без да ги интересува помагат ли ти или не. До момента положителни отзиви не съм срещала никъде за тях.
Виж целия пост
# 1 089
За неорайхианските терапевти ли говорите или за всички по принцип?


Те всички дрънкат едни и същи наизустени неща, без да разглеждат случая задълбочено индивидуално. Последните години, 5-6-7, може би повече, не съм чула нищо ново от никого, нито дори въпрос, който да ме накара да погледна нещата по различен начин и да се замисля.

От неорайхианската школа, където е и Мадлен Алагафари, не видях нищо добро. Не съм сигурна колко реално наистина там са терапевти, все повече ми прави впечатление, че дрънкат едни и същи наизустени неща, както и че те самите изобщо не са отработели личните си проблеми и водят терапия. Отиваш на консултиране колкото да си вземат парите от теб, без да ги интересува помагат ли ти или не. До момента положителни отзиви не съм срещала никъде за тях.
Виж целия пост
# 1 090
По мои наблюдения е за всички, с малки изключения. Но да не повдигаме темата отново Simple Smile
Виж целия пост
# 1 091
Като във всяка сфера и област, за малко това е призвание. Хората така или иначе винаги усещат реално зад всичко кой с какви намерения работи. А то се иска преди всичко сърце, любов и душа. Пожелавам на всеки да открие онова, което е за него и наистина би му помогнало при нужда.
Виж целия пост
# 1 092
За всички.

За неорайхианските терапевти ли говорите или за всички по принцип?


Те всички дрънкат едни и същи наизустени неща, без да разглеждат случая задълбочено индивидуално. Последните години, 5-6-7, може би повече, не съм чула нищо ново от никого, нито дори въпрос, който да ме накара да погледна нещата по различен начин и да се замисля.

От неорайхианската школа, където е и Мадлен Алагафари, не видях нищо добро. Не съм сигурна колко реално наистина там са терапевти, все повече ми прави впечатление, че дрънкат едни и същи наизустени неща, както и че те самите изобщо не са отработели личните си проблеми и водят терапия. Отиваш на консултиране колкото да си вземат парите от теб, без да ги интересува помагат ли ти или не. До момента положителни отзиви не съм срещала никъде за тях.
Виж целия пост
# 1 093
Аллу,наистина ли познавате всички всички???
Виж целия пост
# 1 094
Здравейте. Няма да пиша негативни неща във връзка с психолози или психотерапевти, не съм им колега. Прочетох малко коментари и вярвам, че всеки е прав за себе си.
Аз имах преди време нужда от помощ, защото не можех да се справя сама. Загуба на близък, паника и т.н и т.н Все мислих, че съм силен човек, но се оказа друго… Няма да изпадам в подробности и да натоварвам, за да не прозвучи като реклама, но споделям следното - обикалях психиатри и психолози в Пловдив. От един известен психиатър станах супер зле, не можах да намеря моя психолог и спрях. Отчаяна един ден позната ми каза за една жена - психолог и хипнотерапевт е (умишлено няма спомена името), била и помогнаха за детето, по нейни думи едва ли не спасила живота и още други истории ми рязка за въпросната психоложка. След време отидох при нея. Подложих се на лечебна хипноза, ако искате вярвайте, но след 4 посещения бях като нова, дори тя ми каза, че няма нужда да идвам четвъртия път, но аз имах нужда отново да се заредя.
Това, че някой не е чул “нещо ново” не означава, че го няма. Въпрос на гледна точка е явно или желание да намериш своя човек. И така. Това е с моя опит. Успех на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия