Пети клас - 2017/18 година - тема 1

  • 65 405
  • 730
# 570
Честит първи учебен ден!
Успех на всички деца.
При нас сумата за помагалата е 80лв, това за град Ловеч.
Виж целия пост
# 571
 При нас помагалата са 60.00
Виж целия пост
# 572
Пък на нас ни дадоха програма на диск. Класната ни е по инф.технологии-та ги почна с обучение от днес:-)
Виж целия пост
# 573

П.С. Все се чудя, умишлено ли в темата не се споменава кой в кое училище или град е?



Не знам, аз съм с петокласничка и седмокласничка в 119 СУ, София.
Виж целия пост
# 574
Желая приятна учебна година на децата.
Жерая разум на родителите и търпение на учетелите.
Много ми хареса това пожелание, затова си позволявам да го изплагиатствам. Simple Smile

Сумата за доплащане тази година е сериозна, да. И според мен причината е една - учебните тетрадки и атласите не се дават безплатно от държавата. Само учебниците. Така сумата няма как да се побере в подобен лимит.
Имаме учебна тетрадка по БЕ, математика (даже два броя), география, история, ЧП, музика, технологии, език. Без тях не може.
Като прибавим атлас по география, атлас по история. Според мен и без тях не може.
Като добавим и граматична тетрадка по езика ...

При нас дори за първи път имаме като допълнително помагало единствено сборник по математика.
Чак ми е притеснено, че нямаме нищо допълнително по литература, само учебника.  Laughing
Виж целия пост
# 575
Успешна учебна година! И с лекота да преминем през този страшен пети клас! Grinning
Румка833, ако съм те засегнала с поста си, извинявай!  Не съм целяла това. Не знам как се избират и определят помагалата, с които децата работят през годината. Но факт е, че при нас сумата е сериозна и няма как да се избегне.
За ремонти, охрана и всякакви екстри в училището, които не са задължение на родителите и аз не съм склонна да давам. За това бях и сред черните оФци в градината.  За щастие в нашето училище базата е страхотна, осигурено е всичко необходимо, без да сме плащали за това.
Виж целия пост
# 576
Оппа, как е разпределена учебната програма?
Моят младеж е 4-ри дни със седем часа и един ден с осем часа.
Красота, просто.
Виж целия пост
# 577
Ние нямаме програма, а родителска в понеделник чак. Но засега съм доволна от класната и класа, много доволна даже.
Виж целия пост
# 578
Желая приятна учебна година на децата.
Жерая разум на родителите и търпение на учетелите.
Много ми хареса това пожелание, затова си позволявам да го изплагиатствам. Simple Smile

Сумата за доплащане тази година е сериозна, да. И според мен причината е една - учебните тетрадки и атласите не се дават безплатно от държавата. Само учебниците. Така сумата няма как да се побере в подобен лимит.
Имаме учебна тетрадка по БЕ, математика (даже два броя), география, история, ЧП, музика, технологии, език. Без тях не може.
Като прибавим атлас по география, атлас по история. Според мен и без тях не може.
Като добавим и граматична тетрадка по езика ...

При нас дори за първи път имаме като допълнително помагало единствено сборник по математика.
Чак ми е притеснено, че нямаме нищо допълнително по литература, само учебника.  Laughing
Аз завърших средното си образование с пълно 6, бях първенец на випуска от събраните точки от състезания и олимпиади, та можеха да ме приемат без изпит висше. Ползвали ли сме учебни тетрадки , помагала и прочие? Аз и наборите ми? За такива големи суми?
Познайте...
Виж целия пост
# 579
Мда, оня ден върнах 10 кила хартия, все учебни тетрадки на двамата, трупани през годините...взехме по една книга срещу хартията. Бая хартийки си бяха.
Освен атласите, всичко друго напълно излишни. Попълване, попълване...
Виж целия пост
# 580
Ако от цитата трябва да приема, че отговорът е лично към мен, ще репликирам и аз.
Не съм теглила медалите и успехите нито на децата, а още по-малко на майките.
Нито съм правила някаква връзка между броя помагала и реализацията в живота.
Оценка на събираните суми при вас, при нас или другаде на съм давала.
Казах за какви помагала става въпрос при нас.
Но пък сигурно не трябва да пропускам да Ви поздравя за изброените постижения.  Laughing
Виж целия пост
# 581
Казах за какви помагала става въпрос при нас.
Всъщност каза " без тях не може".
Аз лично намирам по-голямата част от учебните тетрадки за напълно излишни.
Виж целия пост
# 582
Успешна учебна година на наборчетата и здрави нерви на мамите! Smile
И ние сме с класен. Simple Smile За първа година е в училището, дано да си допаднат и сработят добре. Дадоха им програма- 2 дни са с по 7 часа, останалите с по 6. Родителска среща чак по другата седмица.
Относно помагалата и аз съм много против. Едно време как сме учили без учебни тетрадки- преписваш задачите в тетрадка и решаваш. Сега само развиваме печатната индустрия без да има реална полза за децата.
Виж целия пост
# 583
И аз съм на мнение  че помагалата са прекомерно  като бройка и попълването им  става самоцелно упражнение на конвейр без да има време да се осмисли  материала.Наистина едно време  си купувахме сборници за допълнителни упражнения  или домашни, но това се водеше екстра.Всичко в клас  беше от учебника или съставени задачи от учителите...КАкто и да е. Няма да променим нещата.Важното е да излязат със знания и  да  усвоят добре материала, защото наистина е важен и основен за бъдещо надграждане.Дано адаптацията към новите учители и техните изисквания  мине безпроблемно за всички дечица Hug Ние нямаме  инфо за  допълнителните помагала и учебни тетрадки.Ще казват в дживение или на родителската среща, кочто е в края на месеца.Дотогава- ще се индормирам от вас за това какво да очаквам Simple Smile
Виж целия пост
# 584
Честит първи учебен ден! Лека адаптация и успех на децата!

При нас учебници не дадоха, но имаме програма. 4 дни по 6ч и в петък- 7ч. Помагала още не знам какви ще купуваме, само по математика купихме учебна тетрадка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия