Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са минималните умения, които детето трябва да развие на определена възраст?
Какви храни трябва да консумирам, за да увелича производството на кърма?
Предписвате ли пробиотици?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са минималните умения, които детето трябва да развие на определена възраст?
Развитието на детето е индивидуално и не всички деца развиват умения по еднакъв начин. Например някои деца може да не проявяват интерес към определени умения, които други деца развиват на същата възраст. Важно е да се отбележи, че различните умения, които децата развиват, са важни и не трябва да предизвикват безпокойство.
-
Какви храни трябва да консумирам, за да увелича производството на кърма?
-
Предписвате ли пробиотици?
-
Какво може да означава по-рядко и неприятно миришещо изпражнение?
-
Мога ли да давам кисело мляко на 4-месечно бебе?

Малко преди да навърши 6м смених Аптамил 1 с 2, пие си го без проблем. Давам 160-170 мл на хранене, има вече 2 заместени млечни хранения - обедно и следобедно. Пюре хапваше в началото 160 гр, сега вече изяжда цяло бурканче 190 гр. Следобедната каша е около 150-160 гр. Плодове избягвам да давам сурови, освен банан, но и него го спрях сега лятото по препоръка на педиатър, каза ми да давам сезонни плодове и зеленчуци. Пюренцата ги харесва, малко се мръщи на пащърнака, но и него го яде в комбинация с картоф.