За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 55

  • 43 861
  • 752
# 555
Здравейте, може ли някой да ми каже какви точно изследвания се правят на 6 месеца - ПКК, урина, има ли нещо друго? Питах педиатъра, но той каза, само да носим урина и че кръв ще й вземат там, но после трябва да ходя само, за да ми разчете резултатите, а не ми е близо и искам да ги направя предварително, за да му ги занеса направо. Ако някой скоро е правил и може да помогне, ще съм му благодарна.
Виж целия пост
# 556
Спането си е до дете, по-добре не прави паралели, а стискай още малко зъби. Като почне да спи по веднъж на ден, дори и да заспива трудно, ще спи поне по час и половина, а при късмет и доста повече. Аз съм забелязала, че когато е преуморено бебето, заспива по-трудно. Може да се опиташ да махнеш единия сън, с надеждата да спи два пъти, по-дълго време, но не е ясно ще се получи ли. Абе изобщо, някои бебета са много лесни в това отношение (големия ми син беше така), а други направо ти разказват играта (бебето ми е от тях). Аз си мислех, че всички бебета спят по много, но разбрах набързо, че хич не е задължително 😒😒😒 !

Мисля, че са това изследванията, аз не съм ходила за разчитане при педиатъра. То си има референтни стойности и можеш да се ориентираш по тях, дали всичко е в норма. Това при условие, че ги проверяваш по Интернент.
Виж целия пост
# 557
Вече сме на 14 месеца и половина, и още не ходи. Не може да пази равновесие, не го е страх, но направи ли крачка губи равновесие и пада. Водим го за две ръце, за една се олюлява. До кога е нормално детето да проходи и след каква възраст се води на лекар?

Много зависи от детето. Моят племенник проходи на 1 г. и 4-5 месеца. И то направо протича, буквално за два дни, а дотогава само за ръце и много му се огъваха краката.
Пускай детето босо, без чорапи и обувки, така ще е по-сигурен.

Здравейте, може ли някой да ми каже какви точно изследвания се правят на 6 месеца - ПКК, урина, има ли нещо друго? Питах педиатъра, но той каза, само да носим урина и че кръв ще й вземат там, но после трябва да ходя само, за да ми разчете резултатите, а не ми е близо и искам да ги направя предварително, за да му ги занеса направо. Ако някой скоро е правил и може да помогне, ще съм му благодарна.

ПКК, урина и трябва да ти дадат направление за нефролог. На нефролога трябва да му занесеш и изследванията на урината да ги погледне.
Виж целия пост
# 558
Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 559
Как заспиват вашите 8-9 месечни бебета, по колко пъти спят на ден и с каква продължиъелност е дневният им сън? Моето бебе спи поне по 3 пъти на ден, но не повече от 40 мин. Заспива на гърда, но отнема ужасно много време приспиването! Имам чувството, че аз цял ден само приспивам... Tired
С баткото беше същото, затова си мисля, че аз някъде бъркам просто, не може да е нормално това!
Понякога заспива в количката сравнително лесно, понякога и там не става бързо, а протестира дълго и упорито! Винаги съм казвала, че най-трудната част в отглеждането на големия беше приспиването, до 5 годишен продължаваше упоритият му отказ да легне и да спи  (да не кажа, че и до днес имаме трудности), не искам това да се повтори, не издържам ни физически, ни психически. Sad
Това все едно аз съм писала.
С големия син беше трудно до към 3г., но сега с малкия е два пъти по-трудно. Изобщо няма дълъг сън през нощта, а през деня. Не мога да обърна режима и това е. Спи по никое време, събужда се в 22-23ч. и се започва игра до 03ч-04ч. После спи почти до обяд, има един час сън следобяд, но рядко и после заспива надвечер. Това е положението! Не мога и не мога да го държа буден, за да оправя режима. Доспи ли му се, просто си заспива. Да, но когато аз реша да го приспивам, то е опъване, то е чудо. Не иска да спи когато хората спят. Следователно аз и ММ сме като парцали.
Опитвала съм да го събуждам рано, измивам го, преобличам го, храня го и го извеждам. След 5мин е заспал седнал в количката и не иска да чуе за ставане. "Взема" си необходимите часове и пак завъртаме колелото 22-23ч. до 03-04ч.
Виж целия пост
# 560
Уххх, missence,
Звучи много сложно, аз си мислех, че само съвсем в началото може да са с такъв обърнат режим.
Съчувствам ти, явно малчо си взема часовете сън, ама за теб е зор.
А ако пробваш да играете и да го занимаваш с басейн или люлка, когато трябва да е буден, дали няма дя стане? Kissing Heart
Виж целия пост
# 561
missence, твоето даже по-гадно! Не знам какво можеш да направиш, за да обърнеш нещата! Sad

После ще допиша за нас.
Виж целия пост
# 562
Здравейте.
Много съм притеснена, моят малчо е на 3м и 10дни, изобщо не иска да стои по коремче, плаче и не си повдига главичката. Или се изпълва като самолетче или стои отпуснат по корем и мрънка.
Виж целия пост
# 563
Здравейте. Имам момченце на 10 дена..  от два дена насам като спи и почва едно като хленчене. Не е силно, но се притеснявам. Това което забелязвам е че след това хленчене идва или газ, или изхождане. Но незнам дали са колики, тъй като нито е по едно и също време. Това хленчене е за няма и минута(но е често)... и имам нужда от съвет как точно да разпозная тези колики ? Педиатъра ни изписа предварително капки и се чудя да ги давам кли не ???
Виж целия пост
# 564
Не бих се притеснявала. И моето момченце беше така, не държеше главичката, не искаше да стои по корем. Бях се доста притеснила. И тогава един ден, съвсем внезапно, започна да я държи. Първо заякна и стоеше с вдигната глава по коремче, после и главичката започна да държи като го носехме. Особено ако върви по-едричко бебето е нормално по-бавно да вдигне главичката.
Виж целия пост
# 565
Здравейте. Имам момченце на 10 дена..  от два дена насам като спи и почва едно като хленчене. Не е силно, но се притеснявам. Това което забелязвам е че след това хленчене идва или газ, или изхождане. Но незнам дали са колики, тъй като нито е по едно и също време. Това хленчене е за няма и минута(но е често)... и имам нужда от съвет как точно да разпозная тези колики ? Педиатъра ни изписа предварително капки и се чудя да ги давам кли не ???
Нашите колики бяха с постоянно пъшкане и пуфтене, постоянно пръцкаше и се налагаше постоянно дангонгъшкам. А при повечето деца се характеризиратн с продължителен плач, най-често вечер.
Виж целия пост
# 566
Не всички деца обичат по корем, а някои просто започват да държат главата, да се преобръщат на по-късен етап.

mandarincheto, и на мен ми прилича описанието на колики.

missence, твоето даже по-гадно! Не знам какво можеш да направиш, за да обърнеш нещата! Sad

После ще допиша за нас.
Опитвам всичко, но засега без успех. С ММ се успокояваме, че все някой ден ще мине и този период. Laughing
Виж целия пост
# 567
О "И това ще мине!" ми е направо водеща мантра в живота вече! hahaha

Аз щях да пиша повче за режима ни, но не успявам да отделя време пак. Всъщност най-много ме притеснява начинът на заспиване мен - суче, суче, па като скокне и хукне нанякъде... Такава борба настава да го задържа на спалнята и да се кротне! Отнема ни поне половин час. Sad
Виж целия пост
# 568
И моят син е така - суче, обикаля стаята, пак суче, пак обикаля и накрая се тропясва и заспива. Вече с всичко съм се примирила, даже и с неуспешното отбиване до снощи. Тази нощ явно пак са го подпукали зъбите и вилня от 4 до 5 30, та май пак ще пробвам да спра кърменето, че психически вече трудно се издържа.
Виж целия пост
# 569
Оххх и моята така... суче, става, суче, прави дзак на баща си, връща се да суче, стане, хили се малко с млечна усмивка и се върне да суче и спи. Половин час не ни мърда.
Лейди, и аз искам да отбия, но няма шанс. Преди годинката ни бяха отпаднали дневните кърмения, а сега си е по старо му. Вечер както е тръгнало ще си суче до 2 годишна поне, какво да направя. Създадох си правило - кърмене единствено на леглото вкъщи и никъде другаде. Да не се червя поне навън или като сме на гости - и наистина си търси само като се излегна в спалнята. Иначе може да иска да суче и да стане крива до небесата, но поне не ми рови в деколтето пред хората Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия