Антисоциални/интровертни/темерутковци

  • 69 521
  • 760
# 390
Онзи ден бяхме в обедната почивка с колежките навън.И едната (най-приказливата) каза: "Ох днес ми е много тъпо,и само мълча.Като онези,хора,които само мълчат по цял ден.Оле,колко ли им е гадно,то е ужасно да мълчиш цял ден!".И аз й отговорих "Ами и аз обичам да мълча, даже предпочитам.Има различни хора,някои са интровертни,други са екстровертни" и на мига бях посечена ,друга колежка каза " А,да,бе ,правят се.Как може да не обелиш една дума цял ден,това не е нормално.Или да си сложиш слушалки в ушите и да слушаш музика,аз не мога така,ще се побъркам." .И третата колежка заключи " Аз с такива хора трудно се разбирам" . И аз направо се зачудих къде се намирам,какво правя с тези хора? Дори и при намек,че ти си такъв човек,продължават да критикуват.......

Трябваше да им кажеш моят любим израз: "По-добре да мълчиш умно, отколкото да говориш глупаво".
Виж целия пост
# 391
Не всеки разбира, хората, които мълчат, може би както ние не разбираме тези,които не спират да говорят нещо. За мен също е ненормално устата на някой да не спира цял ден да говори - бля-бля 😂😂
Виж целия пост
# 392
Дъщеря ми е такава - говори нон-стоп. Много ме натоварва да съм край нея.

От тези 20-те - само това за "излизането" и "безцелното" обикаляне не важат за мен. Натоварващо ми е - дори ми е трудно да се накарам да изляза - трябва  да имам някакъв ангажимент. А за 9 - едно време бях такава - вече не.
Виж целия пост
# 393
Дъщеря ми е такава - говори нон-стоп. Много ме натоварва да съм край нея.

При мен синът ми. С отварянето на очите сутрин си е отворил и устата. Flushed
Виж целия пост
# 394
Моят син много говори, но не ме натоварва. Харесва ми да ми бърбори. Но май другите бъбривци ме натоварват.
Виж целия пост
# 395
Здравейте, дано приемате нови попълнения (знам колко е трудно  Mr. Green ).
Радвам се, че открих темата, защото съм неспасяем интроверт  Wink
Винаги съм смятала, че това, което се случва в главата ми (а то е много), е далеч по-интересно и заслужаващо внимание от външния свят. Не обичам шумните и вечно бърборещи хора, което си е парадокс, защото мм е от първите, а майка ми от вторите  Grinning.
В отношенията си с хората съм доста сдържана, колегите ми сигурно ме мислят за темерут, понякога и 5 думи не казвам за целия ден. Доскоро бюрото ми беше на метър от едно от най-говорещите човешки същества, които познава историята, не млъква тази жена цели 8 часа, недоумявам как й стигат въздуха, гласа, темите и съм супер щастлива, че вече съм далеч от нея, ще ме разберете  Grinning.
Понякога обаче се чувствам зле от това, че толкова трудно създавам връзки с хората и често се чудя какво ли щеше да е, ако го правех с лекота?
Виж целия пост
# 396
Здравей,Тара Hug

Какъв късмет си извадила,че са те преместили далеч от приказливата колежка. Искам и мен да ме сполети такова щастие.Всеки ден е изпитание за мен Simple Smile

Искам да Ви питам нещо , другарчета от темата : вие изпитвате ли страх от това да говорите пред много (повече от един) хора? Когато аз говоря пред хора изпитвам едно странно притеснение, до такава степен се гипсирам, че не само говора ми спира, а и мисълта ми.... И като мине време и се успокоя си казвам "Ех,можеше да кажа това и това,а не да обеля само 2-3 неубедителни думи". Така не мога да защитавам тезите си, защото като знам,че ще ме слушат няколко души и блокирам и не мога да се изкажа. Така изглеждам глупаво,сякаш нямам доводи, а всъщност не е така.Дали ме разбрахте какво искам да кажа? Grinning
Виж целия пост
# 397
Панирам се и аз. Много. Блокирам тотално. На устни изпити в училище/университета едва съм си изкарвала оценките. Някакъв ужас е.
Виж целия пост
# 398
И аз така  ooooh!
Няма да забравя защитата на дипломната ми работа, как не припаднах от срам не знам, трябваше да говоря пред 30 колеги, а бяхме задочно обучение, та се досещате колко от тях познавах  Mr. Green
В "свои води" съм много духовита, но с малко познати или непознати хора се чувствам много тъпо и дума не мога да обеля. После се ядосвам и не спирам да повтарям на ум какво е можело да кажа.
Виж целия пост
# 399
Понякога обаче се чувствам зле от това, че толкова трудно създавам връзки с хората и често се чудя какво ли щеше да е, ако го правех с лекота?

И аз се чувствам зле от това. Доста отдавна живея тук, а нямам истинска приятелка например. Всички останаха в родния ми град, и това ми тежи доста.
Виж целия пост
# 400
Здравей, та.ра!

При мен се получава малко хем сърби, хем боли. Хем си ми е добре да не ме занимават много, много, хем и аз понякога се депресирам, че все съм в тъча...
Виж целия пост
# 401
Понякога обаче се чувствам зле от това, че толкова трудно създавам връзки с хората и често се чудя какво ли щеше да е, ако го правех с лекота?

И аз се чувствам зле от това. Доста отдавна живея тук, а нямам истинска приятелка например. Всички останаха в родния ми град, и това ми тежи доста.
За приятелите и аз съм така, след като се преместих в друг град не съм намерила, както казваш ти - истинска приятелка. Да не говоря, че повечето в компанията ни са момчета.
Виж целия пост
# 402
Аз завърших и бакалавър, и магистър с държавен изпит. Ми така де. Как да говоря пред хора. И сега на срещи и интервюта съм пълно дърво. Не мога да се преборя за повишение например поради това, просто не мога да съм настоятелна и агресивно комуникативна. Абе ужас, темерут и половина...
Виж целия пост
# 403
Аз завърших и бакалавър, и магистър с държавен изпит. Ми така де. Как да говоря пред хора. И сега на срещи и интервюта съм пълно дърво. Не мога да се преборя за повишение например поради това, просто не мога да съм настоятелна и агресивно комуникативна. Абе ужас, темерут и половина...

И аз така.
Просто не мога да сервилнича и да лаская шефовете. Както с лекота го правят повечето бърборковци. Може и глупости да говорят, но са комуникативни. Аз говоря само по същество, без излишни подробности. И съм тиха, не от ония гръмогласните, дето от км привличат внимание.
Виж целия пост
# 404
Същата работа и аз. Не мога да си рекламирам качествата и способностите. Все си мисля, че ако бях малко по-нахакана, щях да съм по-напред. И в училище бях от ненабиващите се на очи отличници, а не от тези дето всички ги говорят. Имах знания, но си трайках, някак тихомълком си получавах оценките, без шумни признания и похвали. Но мен си ме устройваше, щото бях от по-лудите и щеше да ми отиде реномето, ако ме спрягаха с другите отличници.,😚
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия