Операция на щитовидната жлеза -13

  • 57 330
  • 758
# 345
Калция не може да се усвоява ако липсва Вит Д и Вит К2. Колкото и да го пиеш си влиза и си излиза и нищо не остава. Обаче ако имаш нормално ниво на вит Д и взимаш повече калций от колкото трябва може да си прецакаш бъбреците. Затова трябва първо да си направи изследване поне на калция в кръвта струва 3лева. Аз след операцията вече шест години никога не съм имала проблеми, явно операторката е внимавала. Дори сега в принудителна менопауза съм ОК и калцият ми винаги е в норма. Но забелязах, че като взимам добавки в които има калций ме пробожда в бъбреците. Потърсих и прочетох - калций поемаме предостатъчно с храната. Проблемът при наранени или изрязани пара щитовидни жлезички е с наличието на витамините. Без тях калцият не може да се усвоява.
Виж целия пост
# 346
И аз получих спазъм на устата и диафрагмата след операцията,писала съм и преди..наливаха ме с калций.От това получих калцификати в устната лигавица и 6 дни след операцията на щитовидната жлеза  последва операция за отстраняването им,единият беше в лицензия мускул. В България ендокринологията ми изписа Рокалгрол и Калций.Тук продължих със същата терапия,но вит.Д не се посочваше  и повече от година изкарах между дома и Бърза помощ.Всички други изследвания наред,но кръвното ми играеше,нямах никакви сили, плачех постоянно...взеха да ме обеждават,че е от нервите...добре че не се съгласих да мина на терапия за тях.При един от прегледите по здравна каса (тук не те следи един ендокринолог,а който е на смяна в деня на прегледа ти)попаднах на завеждащ ендокринологията  и той смени Рокалгрол с вит.Д3 (Дибазе) .В началото беше 100 000 на седмица,сега съм 25 000 на 10 дни,но смятам да кажа на личната,че ще мина на седмица.Днес правих кон.изс.вит.Д тотал-49
50 (30-100),калция 8.9 (8.1-10.4) и паратхормона 22 (15-65)
.Опитвам се да намаля калция ,вече 3 години приемам х1000 на ден и ми е притеснено..Вит.К2 пих и сега спрях,защото личната ми наду главата,че съм щяла да образувам тромб.. моля за вашето мнение също.Тук е много влажно и горещо и тази година сякаш не мога да дишам,все едно нещо ме е стиснала за гушата.Случвало ли ви се е и на вас?Извинете ме за дългият пост,момичета и бъдете здрави.
Виж целия пост
# 347
Тук е много влажно и горещо и тази година сякаш не мога да дишам,все едно нещо ме е стиснала за гушата.Случвало ли ви се е и на вас?Извинете ме за дългият пост,момичета и бъдете здрави.

Почти постоянно съм така миличка. Тук също е голяма влага. На моменти се паникьосвам и става още по-зле, сякаш въздуха не ми стига. Лесно издишам, но трудно си поемам въздух, сякаш гърлото ми е стеснено. Последния път лекуващия ме лекар по телефона ми каза, че вероятно правя паник атаки, но не мисля, че е от това. Случвало се е и докато спя, събуждам се и не мога да си поема въздух, надигам се в леглото и минава минута-две докато се успокоя и се оправя.
Виж целия пост
# 348
На мен след операцията
 дежурният лекар също ми изписа  калций и вит.Д в големи каличества за месец. Само че ми ги изписа само на мен, т.е. не като правило за всички оперирани, които изписваха. Направих една паник атака и решиха че треперя от липса на калций, въпреки че в последствие изследването беше ок и ми наляха една банка. Та след изписване ги пих хаповете известно време, пусках си 2 пъти калций и фосфор и тъй като бяха ок,  ги спрях. Като си дадох парафиновите блокчета в независима лаборатория за повторна хистология, излезе в мнението на патолога, че в едно от тях имало паращитовидна тъкан, така че дали и в каква степен паращит.жлеза е дала фира по време на операцията, вече не вярвам че някой ще ти каже честно.
Оплаквания с чувство на задух слава богу нямам, но пък си усещам ударите на сърцето в ушите и гърдите много силно, не е ускорен (или не много) пулсът обаче. Много е неприятно и не съм сигурна дали не се фиксирам в това прекалено и да го преувеличавам като усещане. Някой има ли такива оплаквания?
Виж целия пост
# 349
Здравейте отново. Калцитонина само при медулярния ли се покачва? Странно ми е, че пише съмнения за папиларен, а калцитонина е 50/ако разбира се е верен/. Има ли вариянт да е по-страшното или този калцитонин и от друго може да е повишен? Вече съвсем се ошашках...
Виж целия пост
# 350
Глухарче, това с нощното събуждане много напомня на сънна апнея. Имаш ли и други оплаквания свързани със съня? Чувстваш ли се уморена още щом станеш сутрин?

Виж целия пост
# 351
Здравейте отново. Калцитонина само при медулярния ли се покачва? Странно ми е, че пише съмнения за папиларен, а калцитонина е 50/ако разбира се е верен/. Има ли вариянт да е по-страшното или този калцитонин и от друго може да е повишен? Вече съвсем се ошашках...

Недей да четеш, спри се, само бели коси ще си докараш! И аз така четях и 2 пъти си пусках калцитонин докато ми дойде ред за операцията. Може да не е верен резултата, знам че се изследва и  стимулиран калцитонин, ако е нужно и резултатите са по-достоверни. Но не пускай на твоя глава, изтърпи още 3 дни! Ето виж едно мнение на МЕА от миналата година по темата, което ще те успокой http://www.bg-mamma.com/?topic=886698.msg33371029#msg33371029
Виж целия пост
# 352
Глухарче,благодаря ти,миличка за бързият отговор! Аз в тези моменти за да си поема въздух се прозявам...много неудобно се получава, а нощем 3-5 ми се случва да се давя .. Днес съм добре,макар да е горещо и влажно ...В последният месец имам и много проблеми..не знам да не е от това? Личната ми измери кислорода с апаратчето- 97,3..Добре си каза.Simple Smile
Виж целия пост
# 353
Здравейте отново. Калцитонина само при медулярния ли се покачва? Странно ми е, че пише съмнения за папиларен, а калцитонина е 50/ако разбира се е верен/. Има ли вариянт да е по-страшното или този калцитонин и от друго може да е повишен? Вече съвсем се ошашках...

Недей да четеш, спри се, само бели коси ще си докараш! И аз така четях и 2 пъти си пусках калцитонин докато ми дойде ред за операцията. Може да не е верен резултата, знам че се изследва и  стимулиран калцитонин, ако е нужно и резултатите са по-достоверни. Но не пускай на твоя глава, изтърпи още 3 дни! Ето виж едно мнение на МЕА от миналата година по темата, което ще те успокой http://www.bg-mamma.com/?topic=886698.msg33371029#msg33371029
Благодаря ти много.
Виж целия пост
# 354
Глухарче, това с нощното събуждане много напомня на сънна апнея. Имаш ли и други оплаквания свързани със съня? Чувстваш ли се уморена още щом станеш сутрин?



Не, не е сънна апнея, като се събудя още минута-две усещам гърлото си стеснено. Аз си мисля, че е от увредените гласни връзки и нерва.

neji_s не чети и не си поставяй диагнози. Това четене освен хипохондрия друго не може да ти докара. Знаем как се чувстваш, минали сме през това за това послушвай ни от време на време Simple Smile
Виж целия пост
# 355
Уф,на мен не знам какво ми стана,но ме изби на депресия.
Постоянно ми се реве и ми е криво.
Дали е нормално след операцията?
Виж целия пост
# 356
Много благодаря за подкрепата. Много сте ми от полза в този момент. Обещавам публично да се справя с всичко което предстои. Simple Smile
Виж целия пост
# 357
Уф,на мен не знам какво ми стана,но ме изби на депресия.
Постоянно ми се реве и ми е криво.
Дали е нормално след операцията?
Мария, стрес си е. А и докато се наместят хормоните, витамините, докато се нацели всичко, както се казва, сигурно е нормално, нямам идея.
Аз без операция съм си в депресия и нерядко попадам в едни дупки... знаеш, споделяли сме.

Нещо за развеселяване от фейса:
Купих си успокоителен чай... Не мога да го пия! Вбесява ме и цветът, и ароматът му! SmileySmileySmiley
Виж целия пост
# 358
Уф,аз нито на стрес,нито на болка издържам.
И вкъщи нямам кой знае каква подкрепа.
Понеже не ми позволяват да пуша дори на терасата,слизам пред входа.И преди малко едно съседче,на което днес изтича карантината заради скарлатина ме наплю в лицето.Направо ми се дорева пак .Качих се,споделих вкъщи, накрещяха ми се жестоко,че сама съм си виновна,че слизам долу.Никак не ми помагат с нищо.Сега ако и скарлатина лепна,ще умра.Карах я преди десет години за втори път.Организмът не ми изработва антитела явно.Голям съм карък,че и към пеницилин съм алергична.
Виж целия пост
# 359
Мария моля те да се успокоиш!Всичко ще е наред!Нали днес му изтича карантината?Успокой се и мисли позитивно,миличка!!!Изпращам ти много положителна енергия:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия