Операция на щитовидната жлеза -13

  • 57 331
  • 758
# 360
K.Lera,благодаря.
То каквото-такова.Ако му е писано на човек,нищо не може да се направи.
Виж целия пост
# 361
Уф,аз нито на стрес,нито на болка издържам.
И вкъщи нямам кой знае каква подкрепа.
Понеже не ми позволяват да пуша дори на терасата,слизам пред входа.И преди малко едно съседче,на което днес изтича карантината заради скарлатина ме наплю в лицето.Направо ми се дорева пак .Качих се,споделих вкъщи, накрещяха ми се жестоко,че сама съм си виновна,че слизам долу.Никак не ми помагат с нищо.Сега ако и скарлатина лепна,ще умра.Карах я преди десет години за втори път.Организмът не ми изработва антитела явно.Голям съм карък,че и към пеницилин съм алергична.


Flushed сериозно, наплю те вместо добър ден ли. Странен начин на комуникация.
Относно депресията е съвсем нормално. Това е заради стреса и очакването на операцията. Обикновено така се случва, психиката се стяга и настройва да се справи с трудността, и след като всичко отмине отпадаш психически. Поне при мен така се случва.
Виж целия пост
# 362
Глухарче депресията не би трябвало да е нормална в никакви случаи. Освен, че ни скапва и обезсилва и нямаме желание и възможност да си изпълняваме задълженията и да живеем, вреди и на здравето. Казвам го от собствен опит. Тия дни и аз се усещам, че от известно време все нещо нямам желание за нищо и все ме мързи и ме тегли към леглото и книжките и телевизора и си давам сметка, че и аз влизам в някакъв подобен случай. Четох за тази билка - https://www.kukuriak.com/rhodiola/ звучи много интересно  Grinning  но в една аптека наблизо е над 40лв, та се отказах. Мисля да си взема Бакопа от Хималая http://www.himalaya.bg/product/354/bakopa-brahmi-podkrepya-funkt … nata-sistema.html и ще видите каква машинка ще стана  Mr. Green Вчера си проверих ТСХто - 1,16 е, може би щото пих кафе. Май скоро не били чак толкова ниско.
Мария, стегни се и не се изживявай като 14 годишна. С най-добро чувство ти го казвам. Имала си много по-сложни проблеми, този вече е почти решен. Организирай се, намери си занимание и стига се оплаквала и самосъжалявала. Казвам го не защото ми пречиш или ме дразниш, а защото ще е добре за теб. Да след операцията ще се чувстваш много по-различно, ТСХ ще се промени от 0 до 50 за отрицателно време, което ще ти е странно и изненадващо. Ще се забави метаболизма, ще се успокоиш, но ако се отпуснеш и отчаяш нищо добро не очаквай.
А това, че някой ти се е накрещял жестоко не го приемам, честно. На твоята възраст? Не го допускай.
Виж целия пост
# 363
Здравейте Simple Smile
Запис и от мен. Накратко моята история: от 2013 клиника за инвитро. Преглед при Начев, установено Хашимото. От 2013 до 2016 през какво ли не минах -лапаро за отстраняване тръби и кисти, при пункция ми направиха перитонит/останах без яйчник/, тъпкане с хормони и днес и нощес.... Всичко си струваше на 10.08.2016 родих дъщеря, естествено с адски проблемно секцио/едва ме спасиха като и матката е отстранена/. Отивам аз преди месец при Начев и хоп имаш възел отивай на биопсия. Отидох и ето ме тук -притеснена,объркана,шокирана.
На епикризата пише: съмнения за папиларен нео калцификати лимфи няколко. От 5 препарата 2 са дали въпросния резултат. Имам записан час при проф. Пандев за 17-ти.
Четох назад в предишната тема, че има случай пак със съмнения, като пациента от 1 година се следи при него без да  е  опериран. Има ли смисъл да правя според Вас 2-ра биопсия на друго място. Четох при 2-ма лекари, че при съмнение за папиларен правят повторна биопсия единия след месец, другия след 3 м. Ошашавих се съвсем, просто не знам какво да кажа. Шока е 100%. Благодаря Ви предварително всяко мнение ще ми е от полза.

Здравейте,
Аз съм пациентката, която Пандев следи повече от година със съмнение за папиларен карцином, само дето при мен не се споменават никакви калцификати, както при Вас.
Отидете при Пандев, както имате записан час и го слушайте само него. Той ще Ви даде отговор за втора биопсия, но от сега мога да Ви кажа, че ще бъде отрицателен.
Минала сте през какво ли не до сега, затова доверето му се, не се шашкайте, не бързайте и си гледайте детето спокойно.
В моят случай, ако бях си свършила работата с раждането преди да ми открият възела, можеше и да не се налага да се оперирам дълго време, защото е малък и защото според професорът папиларният карцином се развива много бавно, ако изобщо го имаме. Simple Smile Но тък като не съм раждала деца е редно преди това да се оперира за да е ясно на 100 % какво е.
Виж целия пост
# 364
Здравейте Simple Smile
Запис и от мен. Накратко моята история: от 2013 клиника за инвитро. Преглед при Начев, установено Хашимото. От 2013 до 2016 през какво ли не минах -лапаро за отстраняване тръби и кисти, при пункция ми направиха перитонит/останах без яйчник/, тъпкане с хормони и днес и нощес.... Всичко си струваше на 10.08.2016 родих дъщеря, естествено с адски проблемно секцио/едва ме спасиха като и матката е отстранена/. Отивам аз преди месец при Начев и хоп имаш възел отивай на биопсия. Отидох и ето ме тук -притеснена,объркана,шокирана.
На епикризата пише: съмнения за папиларен нео калцификати лимфи няколко. От 5 препарата 2 са дали въпросния резултат. Имам записан час при проф. Пандев за 17-ти.
Четох назад в предишната тема, че има случай пак със съмнения, като пациента от 1 година се следи при него без да  е  опериран. Има ли смисъл да правя според Вас 2-ра биопсия на друго място. Четох при 2-ма лекари, че при съмнение за папиларен правят повторна биопсия единия след месец, другия след 3 м. Ошашавих се съвсем, просто не знам какво да кажа. Шока е 100%. Благодаря Ви предварително всяко мнение ще ми е от полза.

Здравейте,
Аз съм пациентката, която Пандев следи повече от година със съмнение за папиларен карцином, само дето при мен не се споменават никакви калцификати, както при Вас.
Отидете при Пандев, както имате записан час и го слушайте само него. Той ще Ви даде отговор за втора биопсия, но от сега мога да Ви кажа, че ще бъде отрицателен.
Минала сте през какво ли не до сега, затова доверето му се, не се шашкайте, не бързайте и си гледайте детето спокойно.
В моят случай, ако бях си свършила работата с раждането преди да ми открият възела, можеше и да не се налага да се оперирам дълго време, защото е малък и защото според професорът папиларният карцином се развива много бавно, ако изобщо го имаме. Simple Smile Но тък като не съм раждала деца е редно преди това да се оперира за да е ясно на 100 % какво е.
Може ли да ми пишете на лично съобщение, защото с новата версия на форума не зная как да Ви пиша
Виж целия пост
# 365
Здравейте. Някой има ли информация дали проф. Пандев е в България? Преди седмица му пратих изследванията си по мейла, както се бяхме разбрали и нямам отговор.
Виж целия пост
# 366
Здравейте. Някой има ли информация дали проф. Пандев е в България? Преди седмица му пратих изследванията си по мейла, както се бяхме разбрали и нямам отговор.
В понеделник 17-ти имам час в Хил клиник при него.  Може да звъннете до там и да попитате. Ще съм Ви благодарна ако имате информация, евентуално ако не е в Бг да споделите. Не са ми звъннали за отмяна на час/ако изобщо имат такава практика/
Виж целия пост
# 367
Здравейте. Някой има ли информация дали проф. Пандев е в България? Преди седмица му пратих изследванията си по мейла, както се бяхме разбрали и нямам отговор.
В понеделник 17-ти имам час в Хил клиник при него.  Може да звъннете до там и да попитате. Ще съм Ви благодарна ако имате информация, евентуално ако не е в Бг да споделите. Не са ми звъннали за отмяна на час/ако изобщо имат такава практика/

Обадете се в клиниката за всеки случай. На мен ми звъняха да ми напомнят за прегледа, имат такава практика, но при отмяна на часове, не зная.
Виж целия пост
# 368
Още веднъж благодаря!

И последни въпроси:
- каква е цената на прегледа, съответно операцията при Пандев?
- при наличие на възли, освен операция, възможно ли е по друг начин да се премахнат?
Привет на всички!Вчера разбрах за Склерозиращата терапия на доктор Райков от Варна!Той твърди,че възлите намаляват с 75 процента след терапията.Слъчайно разбрах това от една приятелка с 6 см възел,която е била при него а възела е бил 8 см.Преди седмица ми откриха възел 2.6см и вече няколко ендокринолози казват операция и че нямало друг начин да ама не.За доцентката с ултразвука също научих и смятам да я посетя също и доктора във Варна.
Виж целия пост
# 369
Като ви прегледа и ще каже дали може да се приложи тази терапия. Доколкото знам не става за всички видове възли в щитовидната. Иначе и аз имам възли с такива размери, д-р Райков не ми е предлагал такава терапия.
Виж целия пост
# 370
Като ви прегледа и ще каже дали може да се приложи тази терапия. Доколкото знам не става за всички видове възли в щитовидната. Иначе и аз имам възли с такива размери, д-р Райков не ми е предлагал такава терапия.
Като ви прегледа и ще каже дали може да се приложи тази терапия. Доколкото знам не става за всички видове възли в щитовидната. Иначе и аз имам възли с такива размери, д-р Райков не ми е предлагал такава терапия.
Като ви прегледа и ще каже дали може да се приложи тази терапия. Доколкото знам не става за всички видове възли в щитовидната. Иначе и аз имам възли с такива размери, д-р Райков не ми е предлагал такава терапия.
Силно се надявам да намеря начин за намаляването на възела ми и ще пиша при всякакъв резултат.За сега от проучванията ми той е единствения ендокринолог на когото първото изречение не му е"Ти си за операция".
Виж целия пост
# 371
От мненията ви разбирам, че сега за първи път ще го посещавате. Аз съм много доволна от него.
Ако може да мине без операция, ще ви я спести. Ако сте за операция - ще потвърди.
Тук в темата също има негови пациентки или най-малкото хора, които са го посещавали за биопсия или просто за второ мнение и консултация.
Виж целия пост
# 372
Мария,това с паращитовидните жлези го уточни,защото е много важно,казвам го от  опит.Приемай калция и вит.Д както ти го изписал,изследванията след месец,така ми казаха на мен.Моето бе ходене по мъките.
Лера,аз намалих вит.Д, пия го само зимата,лятото го спирам,че много ми се бе качил калция.
Фри,аз след операцията често изпадам в депресия,незнам на какво се дължи.Но моя син бе взел Бакопа за изпита,пък не я пи и сега съм се прецелила аз.Ти пила  ли си, тук чета че трябва да я пия поне 3 месеца,че тогава да стана кукряк!
Виж целия пост
# 373
Здравейте, някой знае ли
проф.Пандев освен в Хил клиник,  дали преглежда още в Дойче клиник?
Благодаря.
Виж целия пост
# 374
Здравейте, някой знае ли
проф.Пандев освен в Хил клиник,  дали преглежда още в Дойче клиник?
Благодаря.
Обади се на регистратурата в Дойче клиник и ще ти кажат. Най-сигурно.  Simple Smile Но мисля че все още приема и там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия