Модни консултации - 30. Лятна и цветна

  • 124 082
  • 767
# 540
Убедена съм, че си жена с отличен усет и стил. Една от потребителките, които най много ми импонират в тая тема, въпреки, а и точно заради, директният ти стил на изразяване. Но не забравяй,  че за много хора Томи Хилфигер и Геокс, както и другите изброени, са висок ценови клас. За материите съм напълно напълно съгласна. Това и кройката, са най важните неща за мен в една дреха.
Виж целия пост
# 541
Да така е, обаче е много трудно да постигнеш добра визия с евтини дрехи. Имам позната, която носи изключително евтини дрехи, но така ги съчетава, че седят като скъпи! Обаче такива жени са малко. Всички сме виждали как сравняват скъпи и евтини дрехи, които са подобни като модели и винаги съм различавала кои са евтините.
В общи линии си абсолютно права, че не всеки може да си позволи съответните разходи.

П/с понякога в темата се пускат снимки на разни визии и се пита как да се постигне нещо подобно. Последно на снимката беше палто от 300-400 евро...ами няма как да се постигне такава визия с китайско палтенце! Просто когато се мъчиш да имитираш скъпа визия с евтини дрехи седи смешно.
Виж целия пост
# 542
На мен също гумена чанта не ми допада, пък ако ще да се съчетава с всичко Whistling А и нали тези О Bag, не са толкова евтини. Аз от вас научих за тези модели.
Относно обувките, не са лоши, пък и Дяволски Чаровна има все още тийн стил, спортен тя е и слабичка, поствала е снимки, така че мисля, че са ок. Аз не купувам от изкуствена кожа обувки за мен и хлапето, просто ни спарват краката и не е приятно, освен това винаги пропускат вода. Тази година и ние сме заложили на Геокс, и не, не са толкова висок клас, ако се купуват при разпродажби, за моите ботуши дадох 120лв, за на дребосъчка около 80-90лв.
Зара и ХМ напоследък изтрещяха и много цветни тийн дрехи започнаха да продават, или са супер официални изчистени дрехите или пък са шарени. Нямам наблюдение за Томи Хилфигер, но определно подкрепям Кика, че дрехите трябва да са съобразени с възрастта. Много ми е инфантилно да се обличат зрели жени като тийнове. Наблюдавам една тенденция, че при нас (Норвегия), дамите 50+ се обличат невероятно добре, всичко им е супер подбрано-обувки, чанта, яке/сако, аксесоари, за разлика от тези които са 35+, които все още ходят масово като тийнеджърки или пък като парцалани, с пижамите и Ugg-a. Нямам никаква идея как е в БГ, рядко се прибираме-веднъж годишно примерно, и за кратко-2-3 седмици, и съм абсолютно перде кой как е облечен, въобще не заглеждам хората по улиците newsm78
Мис Бингли, хареса ми идеята за Коледната фотосесия и облеклото което сте избрали, ние също мислим да направим една, мисля дребосъчка да е с мнооого светла розово-сребриста рокля и всъщност тя да е акцента, а ние с някакви дънки и светло сиви пуловери, не ми се иска да сме мноого цветни, пък тази година тези цветове розово и сребристо ми допадат. Ще чакам сега да видя декорите и евентуално може да променя нещо в движение Laughing
Виж целия пост
# 543
Да, но в O-bag можеш да си вземеш жива риба...в друга чанта можеш ли? М?
Виж целия пост
# 544
Да така е, обаче е много трудно да постигнеш добра визия с евтини дрехи. Имам позната, която носи изключително евтини дрехи, но така ги съчетава, че седят като скъпи! Обаче такива жени са малко. Всички сме виждали как сравняват скъпи и евтини дрехи, които са подобни като модели и винаги съм различавала кои са евтините.
В общи линии си абсолютно права, че не всеки може да си позволи съответните разходи.

П/с понякога в темата се пускат снимки на разни визии и се пита как да се постигне нещо подобно. Последно на снимката беше палто от 300-400 евро...ами няма как да се постигне такава визия с китайско палтенце! Просто когато се мъчиш да имитираш скъпа визия с евтини дрехи седи смешно.

Защо дреха от порядъка на 400-500 евро се сравнява непременно с нещо китайско, т.е. търси й се китайски аналог!?!? Това, че някои хора не намират друго не означава, че него го няма.
Виж целия пост
# 545
Да, но в O-bag можеш да си вземеш жива риба...в друга чанта можеш ли? М?
М,така си е !Ето защо трябва да имаме чанти за всеки случай.
Нямям такава,харесва ми.
Виж целия пост
# 546
Скрит текст:
При този богат десен, ако сложиш колие, ще претовариш вида си. А още и обици. Нали ще имаш нещо отгоре, което донякъде ще покрие голата част от деколтето и рамената.
kikamora, аз далеч нямам предвид теб. Тъкмо и затова уточних. Но не може да не си забелязала, че много хора решават, че не могат да носят нещо заради годините си. И така преждевременно остаряват. Просто ти ме подсети.
Съобразявам се с възрастта си и определено никога няма да сложа някои “младежки” дрехи. Не знам как да го обясня, но това не опира до модели, а по- скоро до материи, качество и т.н. Примерно отдавна не купувам от ХМ и други подобни магазини. Предпочитам примерно Tommy Hilfiger за дънки, Boss за тениски, Банана републик за рокли, Ессо и Geox за обувки и т.н. Всички те имат младежки модели и десени, но не изглеждат по начина по който изглеждат примерно ХМ или пък Зара.


Абсолютно съм съгласна с теб за носенето на по-качествени дрехи, като материали и самите модели /обувки, чанти и т.н./, в една по-зряла възраст  Peace Обаче, въпреки това, смятам, че и в Zara, както и в H&M могат да се изровят доста прилични неща, подходящи като цяло към другите аутфити в гардероба  Wink

Абсолютно съм съгласна с написаното от sympathy .Пример едни от най любимите ми дънки са Burberry  и еднакво добре си ги съчетавам и стоят добре с пуловерчета от HM ,TomTailor и  т.н .

Виж целия пост
# 547
Противопоставянето "скъпи/качествени дрехи - евтини/не толкова качествени", разбира се, има основание, но някак се обезсилва пред още по-същественото - а то е цялостното излъчване. Представете си жена, изглеждаща като Анита Мейзер, да кажем. С каквото и да бъде облечена тя - дори и с най-скъпите, най-изисканите, най-качествените като материя и кройка дрехи, излъчването ѝ е такова, че няма да възпроизведе усещане за висок стил. И обратно - дама, изглеждаща по-одухотворено, и с най-обикновени дрехи ще е приемлива.
Виж целия пост
# 548
Противопоставянето "скъпи/качествени дрехи - евтини/не толкова качествени", разбира се, има основание, но някак се обезсилва пред още по-същественото - а то е цялостното излъчване. Представете си жена, изглеждаща като Анита Мейзер, да кажем. С каквото и да бъде облечена тя - дори и с най-скъпите, най-изисканите, най-качествените като материя и кройка дрехи, излъчването ѝ е такова, че няма да възпроизведе усещане за висок стил. И обратно - дама, изглеждаща по-одухотворено, и с най-обикновени дрехи ще е приемлива.
Факт!  smile3521
Виж целия пост
# 549
За съчетаването на дрехите по принцип е необходим вкус и стил, които не могат да се купят с пари, но...специално по отношение на обувките никога не съм правила компромиси, винаги съм купувала най-качественото налично, което е налично и което ми е по джоба, предпочитам да си купя един чифт като хората, но качествен. Това откакто сама си купувам дрехите - горе-долу от 13-14 годишна.
Виж целия пост
# 550
Благодаря за мнението за роклята и колието, все още се колебая, но ще пробвам с нещо налично да видя как стои.
Виж целия пост
# 551
А какво разбираш под колие, защото аз си представям нещо тънко и нежно. Според мен роклята предполага или нещо ефирно или само обици. Ако не ти е комфортно деколтето, по-добре избери друг модел.
Относно стила, мисля, че добрата визия предполага усет за комбинации според собствената фигура. На мен марки като Хилфигър, Ралф Лорън, Лакост са ми малко като ученически униформи. Посягаш към тях, защото не можеш да направиш нищо грешно, а са стейтмънт за някакъв вид обществено положение (средна класа)/ доходи.
Виж целия пост
# 552
Na Di, имам 1-2такива, едното е сребърно, другото златно и наистина са доста тънки. Ще видя как стоят.
 
Виж целия пост
# 553
Според мен златно ще стои по-добре, но нищо голямо с цел да прикриваш. Важното е да се чувстваш комфортно в кожата си, доброто самочувствие също придава завършеност на визията Blush
Виж целия пост
# 554

..... Относно стила, мисля, че добрата визия предполага усет за комбинации според собствената фигура.......
На мен марки като Хилфигър, Ралф Лорън, Лакост са ..... стейтмънт за някакъв вид обществено положение (средна класа)/ доходи.

И откога средната класа в Бг носи дънки за по 300-400 лв? Да дебнеш промоции ,да пестиш за да си купиш,и ходиш с един чифт 5 години,или докато не се изнищи,не е като да ти е по джоба. Да ти отговаря дадена марка на 'класата' ,означава да си й редовен потребител ,да пазаруваш на нова колекция,не на ликвидация ,да купуваш и скъпо бельо и чорапи,завивки,кърпи..а не само връхни дрешки,за да си развяваш етикета им ,доказвайки нещо на някого си,обикновено опитвайки се да компенсираш ментални качества или други личностни  липси.Това НЕ е към авторката на цитата горе,не зная на никого финансовото положение,и не ме и интересува,оспорвам единствено възможностите на средната класа.
Имам пряко наблюдение над търговската  'модна' сфера,и да ви кажа долни гащи за 150 лв не си купува всеки втори,нито палта за по 1000. Средната класа се пребива от блъскане на намаленията,а не в магазина на Лакост,когато докарат новата зимна колекция..
С първото изречение в цитата съм съгласна.Нямаш ли усет за фигура и естетика ,никоя марка не  може да ти помогне...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия