Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кое е най-ефективното средство срещу бълхи за котки?
Как да се справя с маркирането на мъжко британско коте?
Как да се справя с разгонването на женската котка?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кое е най-ефективното средство срещу бълхи за котки?
Най-ефективните средства за борба с бълхите при котките включват пипети като Frontline и Advantage II, които предпазват от ухапване и убиват бълхите. Освен това, препарати като Ectomin и Fipronil също се препоръчва да се използват за борба с бълхите. При употреба на препарати е важно да изперете всички предмети, които може да са били в контакт с бълхи.
-
Как да се справя с маркирането на мъжко британско коте?
-
Как да се справя с разгонването на женската котка?
За справяне с разгонването на женската котка ветеринарният лекар може да препоръча храна или билкови таблетки, които да я успокоят. Освен това има наличен чип - Suprelorin, който се имплантира подкожно и осигурява временно действие за спиране на разгонването за около година. Важно е да се консултирате с ветеринарен лекар за най-подходящото решение във всеки отделен случай.
-
Как да се справя с котешкото заравяне в бентонит и цапанките на лапите?
-
Какъв препарат е бил използван за обезпаразитяване на котката?



Първото, което взех явно е развило няква териториалност и веднага взе да хъска срещу сестра си. Оновао мълчеше десетина минутки явно от стреса на новото място, но преди малко и то взе да хъска насреща.
Първото като го погаля с ръката, с която съм пипала новото - и на мен ми хъска явно заради миризмата, но не се дърпа и не драска, дава ми да го погаля както по-рано.Сложих ги една до друга на около 20 см разстояние на леглото и ги галя едновременно...ту едното изхъска, ту другото, но аз с един мил глас ги успокоявам и галя (леле колко са различни от кучетата, на онези само се скараш и всичко си идва на мястото). 


Вече ти казах, че и при нас беше така. В големия януарски студ успяхме да вземем само сестричката. Братчето се наложи да го хващаме с капан и това стана една седмица по-късно. В началото не се познаха, но отдавна са си отново приятелчета. 