Любители на Котки - Тема 115

  • 36 997
  • 742
# 165
Един спящ данък от мен  Hug Сиси и Съни Simple Smile


И да се похваля, че вчера за пръв път къпах Шарко, който беше по-кротък и от куче. Стоя мирно, само от време на време леко мръдваше да подуши нещо из банята. За 10мин. го изкъпах и подсуших. Жалко, че двете девойки не са като него ...  ooooh!
Виж целия пост
# 166
Здравейте, котетата започнаха да свикват едно с друго. Все още се хъскат и понякога си посягат, но вече играят заедно, гонят се (често последвано с хъскане) и спят близо едно до друго. Много съм доволна и са безкраййно сладки ^_^

detelistna.4etirilinka, последвах съвета ти и ги заиграх с нещо - действа, нищо че все пак спорят Grinning

Благодарп за съветите и мнението на всички.

Ето ги малките пакостници. Сивото, дребното е абсолютен психопат и се побърква като играе, но пък е по-гальовно. Другото е по-балансирано - по-рядко дава да го галя, но и не е толкова смахнато.





А тук се вижда какви ги вършат в 5 сутринта и ме събуждат:

https://www.facebook.com/goberova/videos/1907475449491762/




Виж целия пост
# 167
Здравейте, котетаха започнаха да свикват едно с друго. Все още се хъскат и понякога си посягат, но вече играят заедно, гонят се (често последвано с хъскане) и спят близо едно до друго. Много съм доволна и са безкраййно сладки ^_^

detelistna.4etirilinka, последвах съвета ти и ги заиграх с нещо - действа, нищо че все пак спорят Grinning

Благодарп за съветите и мнението на всички.

Ето ги малките пакостници. Сивото, дребното е абсолютен психопат и се побърква като играе, но пък е по-гальовно. Другото е по-балансирано - по-рядко дава да го галя, но и не е толкова смахнато.





А тук се вижда какви ги вършат в 5 сутринта и ме събуждат:

https://www.facebook.com/goberova/videos/1907475449491762/







 Heart Eyes Heart Eyes Много, много са сладурски!
Виж целия пост
# 168
Сивото, дребното е абсолютен психопат и се побърква като играе, но пък е по-гальовно. Другото е по-балансирано - по-рядко дава да го галя, но и не е толкова смахнато.
Котките трябва да са игриви и луди. Нашата котка потроши къщата, разместихме всичко, сутринта два пъти я свалихме от корниза, поне забърса праха.
Виж целия пост
# 169
DivaOrhideq, безкрайно се радвам! Дано занапред ти носят много радост с игрите си и понякога щурите си изпълнения! И пожелавам много здраве на цялото човешко-котешко семейство. Доколкото си спомням, ти писа, че ще ги кастрираш, нали така?

Вчера почина котчицата на една позната, на 6 годинки. Диагнозата й беше цироза, причинена от некачествена храна. На тази жена толкова съм й говорила, че евтината храна може да причини ужасни неща на котката... Желязната й логика беше, че каквото има да се случва, няма как да се избегне. И купуваше от онези, оцветените гранули... Момичета, как се справяте с гнева в себе си, когато се сблъскате с подобни случаи? По дяволите, толкова побеснявам от безсилие, че го усещам като чисто физическо отравяне. Дни наред съм като болна.
Виж целия пост
# 170
Жалко за котето, животът много пъти е несправедлив, цената винаги я плащат невинните и беззащитните.
На такава  позната бих й казала нещо, та като се сети за мен, лошо й става.
Виж целия пост
# 171
donk.a, detelistna.4etirilinka, благодаря  Hug И да, ще ги кастрирам без никакво чудене. Само да си станат на месеците.

Аз имах кученце и го храних само с качествена храна. Сега котенцата също им купувам висок клас. Чувам мнения - били бездомни, били непородисти..мда, бяха, ама вече не са. Имат дом и са порода - моите котета. Аз се ядосвам понякога на това безхаберие, но в други случаи се опитвам да разбера, ако хората не могат да си позволят 8-10 лв кг за храна, но пък са прибрали коте, което така или иначе ще умре от глад, болести, прегазване или друго на улицата...и са го прибрали от съжаление, че няма кой. И тях се опитвам да не съдя строго. Но за тези, които си избират, гледат, искат животно, а после "каквото има да стане" това вече и мен ме ядосва. Ако са ми приятели и познати, се опитвам да съм убедителна и се обяснявам, но има хора, където думата ми няма тежест и смисъл и дори не се опитвам. И така... Tired

Като стана въпрос за храна. Вие с какво храните? МП иска да ги научим само на гранула, но аз вмъквам и паучове за  дребните Grinning Може ли опит - марки за гранули, паучове и добре ли е, че ги давам на малки котенца? Thinking

Мерси отново Simple Smile Peace
Виж целия пост
# 172
Ама какво означава породисто-непородисто? Ще ме прощавате, но никой от нас, българите, не е потомък на породисти английски лордове! Обаче искаме да живеем хубав живот, нали? И когато усетим, че западняците ни подценяват, ни боли и негодуваме? Всяко едно животинче на този свят е родено с точно толкова право на живот, както и ние! И му е точно толкова зле, като на нас, когато е болно! И го боли точно толкова, колкото и нас, когато е ранено! И когато е гладно, точно толкова му свири коремчето от глад, колкото и на нас! И за мен всеки, който не осъзнава тази простичка истина, се намира на по-долно стъпало в еволюцията, отколкото животните!Аман от примати, въобразили си, че са загащили вселената в панталона си, и така са придобили правото да се разпореждат с живота на някого, пък било това и едно обикновено червейче!

DivaOrhideq, много пъти сме дискутирали в темата коя храна е качествена и коя не. Наистина не мога сега да ти преразкажа всичко, но ти препоръчвам да се върнеш назад и да прочетеш, гарантирам ти, че ще научиш много важни неща за храните и за храненето на котките, както и за качествените храни. Само малка подсказка: Роял Канин, Уискас, Китекат и другите рекламирани храни са нискокачествени, и разболяват котките. Ако това си считала досега за висок клас котешки храни, наистина прочети в темите назад.  или, ако искаш, да ти драсна на лични някои препоръки, за да не досаждаме на съфорумките с предъвкване на тази тема.
Виж целия пост
# 173
Ама какво означава породисто-непородисто? Ще ме прощавате, но никой от нас, българите, не е потомък на породисти английски лордове! Обаче искаме да живеем хубав живот, нали? И когато усетим, че западняците ни подценяват, ни боли и негодуваме? Всяко едно животинче на този свят е родено с точно толкова право на живот, както и ние! И му е точно толкова зле, като на нас, когато е болно! И го боли точно толкова, колкото и нас, когато е ранено! И когато е гладно, точно толкова му свири коремчето от глад, колкото и на нас! И за мен всеки, който не осъзнава тази простичка истина, се намира на по-долно стъпало в еволюцията, отколкото животните!Аман от примати, въобразили си, че са загащили вселената в панталона си, и така са придобили правото да се разпореждат с живота на някого, пък било това и едно обикновено червейче!
yes
Виж целия пост
# 174
detelistna.4etirilinka  - за породистите или не, нали и аз това изказвам като мнение - че е дразнещо като това е фактор за някои хора. Всички животинки са душунки и тези предрасъдъци с етикетите ги виждам главно от хора, които в живота си слагат етикети и на хората, тъй че...

А за храната...далеч съм от мисълта, че тези марки си струват. Имах малко куче до скоро, знам всичко за проетеини, зърно, пепел и т.н. Просто се чудих дали има марки, различни при котките от тези за кучета и съответно да не ги знам. Но ако принципа е същия, значи нямам въпроси.

Виж целия пост
# 175
Много мъчно ми стана за починалото котенце  Sad , най-вече, че си е отишло от глупостта на стопаните.
detelistna.4etirilinka, споделям напълно написаното от теб  202uu

За храната - купувам Аплаус гранули за бебе коте и различни паучове пак на Аплаус. Давам по един пауч на ден и му пълня една купичка с гранули. Мократа храна я омита веднага, а през деня и нощта си хапва гранулите, когато поиска, но Том не е лакомо коте и няма риск да се набумка като невидял и да му стане нещо от това.

Ето малко нови снимки; расте и не се шегува  Laughing
Скрит текст:



Виж целия пост
# 176
detelistna.4etirilinka  - за породистите или не, нали и аз това изказвам като мнение - че е дразнещо като това е фактор за някои хора. Всички животинки са душунки и тези предрасъдъци с етикетите ги виждам главно от хора, които в живота си слагат етикети и на хората, тъй че...


Виждам, мила. И ти споделяш убеждението, че едно ''непородисто'' котенце може да ти даде същото удоволствие от общуването с него, както и ''породистото'' Само някой да не си помисли, че съм против породистите. Но там се намесват много други фактори, основният от които е, че при създаването на породата се унаследяват болести... Единственото, против което съм, е манията на някои да демонстрират ''хай класс'', като плащат луди пари за породисто животно, и го имат като аксесоар, не като любимец. И, например, боядисват кожичката на бедното животинче в кошмарни цветове, за да е в тон с тях. Или го татуират. А това трови животинката...
Отплеснах се. Всъщност, много е хубаво, че си се интересувала и си стигнала до храни, които са полезни. Колко хубаво щеше да е, ако всеки, вземайки животинче, се помъчи да намери полезна информация как да го отглежда правилно.
А иначе, и тук в темата си имаме и персийчета, и британчета, даже и египетска мау мисля, че имаше. Но всяка от мамите не би се колебала и миг, да спаси уличниче. Това е, защото всяка една от тях истински обича животинчетата.

Kally May, обожавам тези кръгли очички, изпълнени с пакости!
Виж целия пост
# 177

[/quote] ...Отплеснах се. Всъщност, много е хубаво, че си се интересувала и си стигнала до храни, които са полезни. Колко хубаво щеше да е, ако всеки, вземайки животинче, се помъчи да намери полезна информация как да го отглежда правилно.

[/quote]

По този повод ти писах на лична с молба за съвет Simple Smile

Kally May - страхотен сладур Blue Heart
Виж целия пост
# 178
detelistna.4etirilinka  - за породистите или не, нали и аз това изказвам като мнение - че е дразнещо като това е фактор за някои хора. Всички животинки са душунки и тези предрасъдъци с етикетите ги виждам главно от хора, които в живота си слагат етикети и на хората, тъй че...


Виждам, мила. И ти споделяш убеждението, че едно ''непородисто'' котенце може да ти даде същото удоволствие от общуването с него, както и ''породистото'' Само някой да не си помисли, че съм против породистите. Но там се намесват много други фактори, основният от които е, че при създаването на породата се унаследяват болести... Единственото, против което съм, е манията на някои да демонстрират ''хай класс'', като плащат луди пари за породисто животно, и го имат като аксесоар, не като любимец. И, например, боядисват кожичката на бедното животинче в кошмарни цветове, за да е в тон с тях. Или го татуират. А това трови животинката...
Отплеснах се. Всъщност, много е хубаво, че си се интересувала и си стигнала до храни, които са полезни. Колко хубаво щеше да е, ако всеки, вземайки животинче, се помъчи да намери полезна информация как да го отглежда правилно.
А иначе, и тук в темата си имаме и персийчета, и британчета, даже и египетска мау мисля, че имаше. Но всяка от мамите не би се колебала и миг, да спаси уличниче. Това е, защото всяка една от тях истински обича животинчетата.

Kally May, обожавам тези кръгли очички, изпълнени с пакости!

HugAnimal Heart Eyes Cat
Виж целия пост
# 179
Таня, как е венецът на Кирчо?
Вече е по-добре. Цветът и от двете страни е еднакъв. Днес му сложиха пак антибиотик и ни дадоха една инжекция да му сложим в петък. Не знам как ще стане. С Мъро се справях, но той беше болен и не мърдаше. А Кирчо е здраво и силно коте. Вижда ми се мисия невъзможна. И определено няма как да го хващаме повече, защото вече ни няма доверие. Днес издра жестоко дъщеря ми. 3 часа го дебнахме, за да го сложим в клетката. Sad

Сиси и Съни спинкат много сладко!  Heart Eyes Китана и Хоти също са прекрасни, а черният Кокорчо ми стопли душата!  Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия