Бъдещата мама започва да се пита, кога ли ДЕКЕМВРИЙЧЕ ще започне да я рита?

  • 40 028
  • 724
# 255
Принципно, дори да не го нарича така следва да се подрабира, защото фетална идва от фетус, което от латински означава - плодът.. Но и аз съм гледала, че в чужди статии се говори за анатоми ултрасаунд.. То реално си е ултразвук де..
Виж целия пост
# 256
Може да обясниш, че в България се прави в определени седмици и се прави с цел да се разбере дали детето или генетичен проблем или проблем с развитието, с някой орган. На последната включват и 3/4д изображение, за да се види лицето на бебето.
Виж целия пост
# 257
Да, а тук го наричат анатомичен, защото точно се Мери всяка част (анатомията) на тялото. Правят го в 20с. Дори БХС тук не се нарича така и аз обаче си ги използвам.... ама колко се разбираме е друг въпрос... но в крайна сметка в 16с. Се пуска кръв за Даун и спинабифида. По-задълбочени май не пускат. Аз преди това бях си пускала генетични и предразположеност към дадено блести като мускулна атрофия и още около 20 синдрома, но честно казано то шанса си е 1 към нещо и винаги това може да си ти дори и да е към 20 000... просто се моля на Господ всичко да е наред Simple Smile
Виж целия пост
# 258
 фетална морфология преведено е структура на плода. Така че може и така да им го обясниш.

Мен ми излезе резултата от БХС нисък ми е риска. Което ме радва. Нека при всички е ок.
Виж целия пост
# 259
Здравейте, мамчета. Не съм се включвала много отдавна. С мен и бебока всичко е наред. Очаквам преглед накрая на месеца и ФМ по същото време. По препоръка на следящата ме АГ ще правя фетална в 22 седмица.
Относно мазането, аз се мажа с крем от щраусова мас и за сега съм доволна. Стрии нямам не се и заформят.
С предишната си бременност имах тъмна линия, но сега още не забелязвам такава.
Това е за сега. Поздрави на всички
Виж целия пост
# 260
Някой да знае д-р Троянчев дали прави фетална морфология все още в Бургас?
Виж целия пост
# 261
Някой да знае д-р Троянчев дали прави фетална морфология все още в Бургас?

Бягай далеч от него!
Виж целия пост
# 262
Таня, ти при кого се следиш? Аз съм при Недялков, той ми прави първата фм.
Виж целия пост
# 263
Таня, ти при кого се следиш? Аз съм при Недялков, той ми прави първата фм.

Поли, в кабинета в Лазур ли ходиш?
Виж целия пост
# 264
Някой да знае д-р Троянчев дали прави фетална морфология все още в Бургас?

Бягай далеч от него!

Защо?
Виж целия пост
# 265
Дони, там ходя.
Не мога да намеря откъде се пише лично в тази версия Angry
Виж целия пост
# 266
Някой да знае д-р Троянчев дали прави фетална морфология все още в Бургас?

Бягай далеч от него!

Защо?

Ако искаш ще ти пиша на лично. Аз вече си изпарих от него.
Виж целия пост
# 267
Здравейте бъдещи мамчета, с плахи стъпки се записвам в темата  Blush Чета ви от самото начало Simple Smile Терминът ми е началото на януари 7 или 9, още се мени, но ще съм секцио декември. Надявам се да нямате против да се включа при вас Simple Smile
Исках да кажа, че и аз съм от Бургас и за втората ФМ записах час в Дева Мария при др Стоилов, идва от Пловдив. В нашия град няма никакъв избор от специалисти, но и аз съм на мнение далеч от др Трочнчев, моя приятелка си изпати от него и роди детенце с увреждане, което той не е видял. Далеч съм от мисълта, че лекарите са безгрешни, но като цяло за него доста лоши отзиви съм чела.
Да се представя и аз накрая Simple Smile Трета бременност ми е това, първата завърши със спонтанен аборт в 20 г.с. поради много неовладяни и не контролирани контракции и цервикална недостатъчност. От втората си бременност имам една прекрасна принцеса, моята сбъдната мечта Simple Smile Наложи се да лежа от положителния тест до секциото, родих я 4 ди преди термин, с прогетеронова недостатъчност съм и бях на хапчета и инжекции за задържане, прокървявах първите месеци, отлепи се малко и плацентата. Последваха контракции от края на трети месец до края, после ми правиха серклаж в пети месец. Но резултата е най-хубавото нещо в живота ми Simple Smile Сега се престрашихме да пробваме за второ детенце, пак лежа само вкъщи, още съм на Дуфастон, понеже доскоро зацапвах лафяво, слагахме и инцекциите за задържане. Края на месеца ме чака серклаж. Имах и малко контракции, но започнах Магнерот и сега е добре. Всеки ден се моля да изкарам до декември и да родя доносено живо и здраво бебче. Много дълго стана, ще ме извините!  Peace Hug
Виж целия пост
# 268
Добре дошла, Смърфиела! Лека и безпроблемна бременност ти желая!

Напълно те подкрепям в избора ти. Аз също ходя при доктор Стоилов. Прекрасен човек, за разлика от Троянчев, от който много си напатих.
Виж целия пост
# 269
Добре дошла, Смърфиела! Възхищавам се на хора като теб, които не са имали бременност лека и красива като на филм, но въпреки това оценяват всяка изживяна секунда с детенцето и се чувстват благословени от този факт! Желая ти от цялото си сърце да имаш здраво детенце през декември, независимо от трудностите през, които се налага да минеш отново Two HeartsRevolving HeartsTwo Hearts

Ох, вече нямам търпение да стане 19.07 и да сме на преглед, за да видим бебка.. Откакто получих почукването, имам редки рибешки движения, дори не знам, дали не си въобразявам, защото си чакам хубавите ритници.. Дай Боже всичко да е наред.. Hands Pray

Купихме няколко неща, нищо че ми се струва рано.. Няколко мами от фейсбук-групата ме зарибиха по намалението в H&M.. Първо взехме две шапчици от Малечко; след това поръчах бейбифон с видеокамера, който отдавна следя и чакам да намалят в UK. Събота и неделя минахме през два мола с ММ и обзаведохме принцесата с 5-6 комплектчета, които са подходящи за зимата и са по-плътни.. Бяха супер намалени.. Толкова ми е хубаво на душата и все по-истинско ми изглежда.. Revolving Hearts
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия