За бързи КУЛИНАРНИ въпроси отговори

  • 50 479
  • 739
# 255
Скрит текст:
Здравейте и от мен с въпрос-търся рецепта за разядка с печен патладжан(преди време бях правила с патладжан и сирене...),ако някой има идеи?Благодаря!

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/07/blog-post_5.html

Скрит текст:

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/03/blog-post_2131.html

Скрит текст:

http://ipeychev9.blogspot.bg/2015/10/blog-post_10.html

Скрит текст:
[/quote]
Спрях се на вашата Фантазия.Благодаря за идеята!

[/quote]

Благодаря за доверието! Изглежда чудесно! Наздраве!
Виж целия пост
# 256
Привет, привет. Отминават малко по малко летните отпуски, аз вече съм обратно вкъщи и в понеделник си имам рожденик вкъщи.
Ще има плато с морски дарове за предястие. За пръв пръв ще приготвя омар, имам един замразен, който обаче е видимо малък и надали ще стигне за основно. Понеже не знам и какъв точно му е вкусът, въпросът ми е какво бихте ми препоръчали за основно?
Виното ще е 10-годишно Шабли, за ориентир към менюто.

За десерт ще е торта - може би шоколадова с банан.
Та, търсим "основния играч". Wink
Виж целия пост
# 257
chrissy

Пише, че вкусът на гъши дроб много добре изпъква с шабли;)
Или да продължите на риба...
Виж целия пост
# 258
Привет, привет. Отминават малко по малко летните отпуски, аз вече съм обратно вкъщи и в понеделник си имам рожденик вкъщи.
Ще има плато с морски дарове за предястие. За пръв пръв ще приготвя омар, имам един замразен, който обаче е видимо малък и надали ще стигне за основно. Понеже не знам и какъв точно му е вкусът, въпросът ми е какво бихте ми препоръчали за основно?
Виното ще е 10-годишно Шабли, за ориентир към менюто.

За десерт ще е торта - може би шоколадова с банан.
Та, търсим "основния играч". Wink
Когато започваш с предястия от морски дарове, независимо какви, трябва да продължиш и с морски продукти, т.е. риба. Този омар щом е малък за никой няма да стигне, той е за един човек, порцията си е такава, омар-човек.  Ще трябва да продължиш, както писах с риба в краен случай пиле. То е леко месо и е най-близко до морските продукти. Свинско и телешко не върви, аз не бих ги поднесла. Peace
Виж целия пост
# 259
О, не се бях сетила за гъшия дроб, обаче го няма в стандартните магазини Sad, а нямам време да ида до Метро. Иначе идеята ти е гениална, никога нямаше да ми хрумне!
За друга риба мислих, но дали няма да ни стане лошо от риба, това ми беше опасението. А и трябва да е нещо не много голямо, че няма да се изяде. Сьомгата е тежка след като си ял рибно плато, пъстървата може би ми е малко обикновена (или аз нз как да я приготвя), лаврак има пак само в метро, може ципура, че тя се продава масово... Но пак са огромни...
Нещо с фаршировано пилешко ми предложи рожденикът, но и той не е убеден още.

Марчева, благодаря и на теб, успоредно сме писали.
А омар взех един, защото нямам идея ще ни хареса ли. Само двама ще сме, защото през седмицата не се хващам на това хоро да каня гости...

А нещо вегетарианско или с месо само като добавка? Нещо ми се върти патладжан, запечен с козе сирене, малко домат, розички хамон или друга веяна шунка отстрани... Но така вървя повече в посока антипасти, а не основно, може би ако се поднесе подходящо обаче..
Виж целия пост
# 260
О, не се бях сетила за гъшия дроб, обаче го няма в стандартните магазини Sad, а нямам време да ида до Метро. Иначе идеята ти е гениална, никога нямаше да ми хрумне!
За друга риба мислих, но дали няма да ни стане лошо от риба, това ми беше опасението. А и трябва да е нещо не много голямо, че няма да се изяде. Сьомгата е тежка след като си ял рибно плато, пъстървата може би ми е малко обикновена (или аз нз как да я приготвя), лаврак има пак само в метро, може ципура, че тя се продава масово... Но пак са огромни...
Нещо с фаршировано пилешко ми предложи рожденикът, но и той не е убеден още.

Марчева, благодаря и на теб, успоредно сме писали.
А омар взех един, защото нямам идея ще ни хареса ли. Само двама ще сме, защото през седмицата не се хващам на това хоро да каня гости...

А нещо вегетарианско или с месо само като добавка? Нещо ми се върти патладжан, запечен с козе сирене, малко домат, розички хамон или друга веяна шунка отстрани... Но така вървя повече в посока антипасти, а не основно, може би ако се поднесе подходящо обаче..
Патладжан с козе сирене и мед. Разкошно е. Недей да утежняваш повече с прошуто, тежко е и е свинско. Не си вървят заедно с раци. Бият се, но всичко е въпрос на вкус, разбира се.  Peace
http://recepti.gotvach.bg/r-76856-Печени_патладжани_с_козе_сирене,_мед_и_чесън

Виж целия пост
# 261
пъстървата може би ми е малко обикновена (или аз нз как да я приготвя), лаврак има пак само в метро, може ципура, че тя се продава масово... Но пак са огромни...
  подходящо обаче..

но на парчета, филе, приготвена не е огромна, а са малки, вкусни и пикантни хапки Simple Smile http://pep-4o.blogspot.bg/2012/08/blog-post_20.html  с прошуто, колкото и да е свинско е малко и върви с тази риба и с картофена коричка http://pep-4o.blogspot.bg/2012/06/blog-post_11.html
Виж целия пост
# 262
къде в софия мога да намеря торта Контеса  /с нутела/
Виж целия пост
# 263
Ставам досадна с пастата си и сьомга, защото я "пробутвам" навсякъде, но наистина има успех и при хора, които не ядат броколи и синьо сирене.

Котлети то  сьомга, леко запечени на оребрен тиган (времето е според дебелината). Прясна паста - талиатели със сос от бланширани броколи, синьо сирене и сметана.

Много си подхождат вкусовете им, а и върви със Семилион Совиньон Блан.
Виж целия пост
# 264
Даун записвам си пастата със сьомгата.
 Тези дни ще се опита.
Виж целия пост
# 265
Здравейте група Simple Smile
  От няколко дни си мисля да направя арабския слкадкиш Кодрит Кадир,но ще ми е за първи път.Според вас каква форма ще е най-добре-силиконова или ринг с падащо дъно.Прави ли сте го?
Виж целия пост
# 266
Само не форма с ринг. Половината смес е течна и ще изтече. Аз го правя във форма за кекс, с дупка по средата.
Виж целия пост
# 267
а аз в правоъгълната кексова.   Peace
Виж целия пост
# 268
Благодаря за отговорите
Виж целия пост
# 269
Моля за линк към кейк със сметана, скоро беше коментиран.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия