НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 116

  • 52 811
  • 740
# 255

Това е кисело мляко с 2 л мюсли, доколкото знам е допустимо да се хапва отвреме-навреме.

Разбира се,че е допустимо Laughing,просто не се оплаквай,че не сваляш.Въглехидрати комбинирани с мазнини....радвай се,че не качваш.
Виж целия пост
# 256
Бубанка ка
    к е кг за 1 ден?Ошашави ме направо!
    Ок,ще взема да го ям само с канела,протеин мислех да си купя,ММ щял шейкове да ми прави.😁Но не знам какъв.Никога не съм купувала подобно чудо.Въглехидрати,НЕ ям!Това мюсли не го ям всеки ден и е нищожно количество,че да ми окаже ефект,та чак и да качвам от чашка мюсли-не мисля.Но няма да споря.
    Всъщност за 1 месец 4 кг не са никак малко,(никога преди не съм сваляла толкова бързо,за мен това е истинссо постижение),но там е работата,че ги задържах.И не мърдам от дни,не знам защо.Явно нещо не правя както трябва.
    Ще видя някакво примерно меню.
    Виж целия пост
    # 257
    Здравейте,


    Фъстъченото масло подходящо ли за нашия режим и ако да бихте ли споделили рецепти?


    Ето това става с фъстъчено масло (бадемовото мляко може със сметана да се замени) : https://www.facebook.com/SugarFreeMom/videos/1436366389793365/?fref=mentions
    Виж целия пост
    # 258
    Бубанка как е кг за 1 ден?Ошашави ме направо!

    не е мас и сланина, вода е
    но всеки по-въглехидратен ден ми отмъщава с 2-3 особено стриктни докато се върна на изходна позиция и тръгна полека пак надолу
    надявах се днес като се поизпотя, да загубя по-бързо водата , но май няма да стане
    жалко, идват събота и неделя, когато по принцип се отпускам повече
    Виж целия пост
    # 259
    А питате ли ме мен, дето даже една троха от поничката на детето не съм изяла Laughing
    Виж целия пост
    # 260
    Не се мъчете от началото с фастове.. ще си докарате някоя беля. Фастовете не са за всеки...

    И каква пък беля може да си докара човек с един единствен 24ч. фаст? Освен да се попречисти малко (макар и не напълно) ...  Rolling Eyes

    Фастовете се прилагат със строго определени цели. Крайно непрепоръчително е да се прави нещо, за което човек няма достатъчно познания. Какви са ти целите? Какво очакваш да се случи след 24часов фаст? :grinning
    Beeps, сън поне 8 часа, умерени тренировки и 4 пъти хранене в разумни порции с намаляващи калории с напредване на деня. Щом имаш склонност да качваш кортизол, тогава гледай на първо място да си спокойна, инак няма да свалиш, най- много да задържиш и качиш, ако претренираш.
    Виж целия пост
    # 261
    О, аз нямам за цел да споря с никого, нито да убеждавам никого. Споделям просто.
    В крайна сметка пък сте зрели хора и ако чак толкова се страхувате, че ако оставите стомаха ви да си почине за 24ч. ще си навредите сериозно, просто не го правете.  Peace
    Никой не ви е опрял пистолет в главата, но да се твърди, че било опасно ... за кое по-точно е опасно? Метаболизмът ви няма да се забави от това, трябва му доста повече глад и лишения, за да премине в режим 'икономия'  Laughing Нито ще умрете от глад, нито ще си навредите! Говорим за 24 часа все пак  Crazy
    Има достатъчно материали в интернет за ползите, а за вреди все още не ми се е случвало да намеря материали.
    Виж целия пост
    # 262
    Консерва, въпросът е в това, че тук пишем всякакви и различни хора и не е редно да се казва "не яжте 24 часа, нищо няма да ви стане". Защото това, че на теб нищо не ти е станало не означава, че при всички ще е така. Аз, например, вероятно ще припадна. Случвало ми се е. От глад. За по-малко от 12 часа. Айнщайн (например, нищо лично, просто като пример) е подрастваща. Ще си каже, я няма да ям 24 часа, че се е закучила работата.  Ще се почувства ок. Ще реши другата седмица, че от 7 дни два дни няма да яде по 24 часа. Пак нищо няма да и стане, ще свали някой грам. На третата седмица ще направи дните три... И така. Всякакви хора четат тук, не само ние, пишещите. Незнаещи, нечетящи, неразбиращи или откровени идиоти, които приемат на сляпо всичко написано в интернет и чели недочели действат. И колкото и да не ми се иска да подценявам интелигентността на  хората, трябва да сме малко по-умерени в изказванията си що се касае до здраве и хранене. За справка - Виж темата за естествения подбор в Клюкарника...
    Виж целия пост
    # 263
    Хаха, Алечка, доста си права, според мен.
    За фастинга, наскоро слушах един подкаст в шоуто на Джими Мур с Джейсън Фънг по темата. Та много ми хареса мнението на д-р Фънг, че не е добре човек, който никога не е практикувал такова нещо, да се хвърля от първия път да прави дълги фастинги. Даже сравни подобен опит с човек, който никога не е спортувал, да вземе да направи някаква доста тежка тренировка. Такъв човек след това ще има такава мускулна треска, че няма да може да се мръдне с дни и ще проклина идиота, който му е казал, че тренирането е полезно и хубаво нещо. Та същото е и с фастинга - по-внимателно и кротко в началото, ако някой е решил да прилага. Не е нужно да се изпитват страдания и прилошавания.
    Виж целия пост
    # 264
    Алечка, разбирам и приемам напълно всичко, което казваш. Съгласна съм. Макар, че ако човек е достатъчно интелигентен никога няма да тръгне да гладува през ден или за някакви дълги периоди. Самата аз не практикувам целенасочени фастинги.   Peace
    Виж целия пост
    # 265
    Консерва Hug Надявам се, че разбираш, че не го написах с цел да се заяждам, напротив, тук дискусиите винаги са полезни за мен. За интелигентните хора си права. Ама и неинтелигентните имат интернет и тела за съсипване, това исках да кажа Wink

    Иначе аз фаствах миналата година, но неволно, даже после разбрах, защото тогава бях нова в темата и не знаех какво значи фаст Simple Smile Хранех се вечер към 20 ч. и после чак към 14 часа на обяд. Не целенасочено, просто не ми се ядеше и не изпитвах глад. Беше жега имах много работа и прескачах закуската. Другите ми две хранения, обаче, винаги са били обилни и много мазни.  И винаги си носех нещо за закуска, просто не го изяждах. После неусетно взех да огладнявам и започнах пак да закусвам. Като си гледам таблиците не ми се е отразило кой знае как на свалянето
    Виж целия пост
    # 266
    Алечка, Kameloth прави сте и двете. Наистина не се съобразих, има и хора със здравословни проблеми все пак. А тези, дето като гладуват веднъж за 24ч и после решат пак и пак да го направят - освен да си съсипят диетата и метаболизма, друго нищо няма да постигнат, т.е. такива сериозни гладувания и аз ги отричам и не желая да практикувам.  Hug

    И аз правя точно така, като вечерям, на другия ден ям чак по обед/следобед. така, че се получават някакви фастове, но в никакъв случай целенасочени, а просто не съм гладна. Обаче като си огладнея си сядам и си хапвам едно хубаво  Whistling
    Не знам доколко са полезни тия ми ти неяденета до обед, ама какво да направя, като не ми се закусва? Сутрин си искам кафенцето с цигарката и нищо друго  Blush

    ПС: Хвърлих едно ми ти око на Естествения подбор в Клюкарника ... само първа страница погледнах, ама дали и нас няма да ни изтипосат там с нашите 'подтикващи към инфаркт, инсулт и дебелеене'  пържоли, масла и кафета с олио, пък било то и кокосово  Joy
    Виж целия пост
    # 267
    Здравейте!
    Имам въпрос тренирате ли и какво.Аз в момента нищо не правя освен Планк,но и него не го правя редовно.Искам да се занимавам с нещо,което хем да ми е приятно,хем да не се налага да давам пари,че пестя за есента Yum
    Иначе се скарах с кантара и няма да се качвам на него до понеделник Sad
    Виж целия пост
    # 268
    Лаленце, с каква цел вземаш алое вера?( И на мен режима като цяло ми действа добре отводнително. Конкретните случки са откакто започнах да включвам и спорт.)
    Скрит текст:
    Отначало го взимах заради цистит от ешер.коли борих ги с добавки,алое,боровинка.Имах проблем с подуване на корема,газове вътре,къркорене от някои храни,откакто го пия нямам проблем ,помогна ми алоето.Преди да го пия се консултирах и с гастроент.
    Може ли снимка на този гел? Ако е без захар обаче  Peace
    Няма захар  Peace
    https://remedium.bg/aloe-vera/gnc-aloe-vera-gel-946ml.html

    Виж целия пост
    # 269
    Здравейте!
    Имам въпрос тренирате ли и какво.Аз в момента нищо не правя освен Планк,но и него не го правя редовно.Искам да се занимавам с нещо,което хем да ми е приятно,хем да не се налага да давам пари,че пестя за есента Yum
    Иначе се скарах с кантара и няма да се качвам на него до понеделник Sad

    Аз ходя на йога и градинарствам. Мързелива съм доста и ми е трудно със спорта. Имам бягаща пътека, която е перфектната закачалка Grinning Виж в ютуб пилатес, тае бо има много клипчета за домашни упражнения, важното е да намериш твоето нещо Wink
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия