Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кое месо е подходящо за диета?
Какво е маскарпонето и какъв е неговият вкус?
Коя книга за хранене бихте препоръчали на възрастна жена, която има проблеми с храненето и здравословни проблеми?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кое месо е подходящо за диета?
При диета се препоръчва избор на месо с естествена мазнина, като свинско врат, плешка, гърди, ребра, флейки и джолан. Пилешките бутчета, дреболиите и сърцата също са добър вариант. Рибата, включително скумрия, пъстърва, лаврак и ципура или консервирана риба тон, също могат да бъдат здравословен избор.
-
Какво е маскарпонето и какъв е неговият вкус?
-
Коя книга за хранене бихте препоръчали на възрастна жена, която има проблеми с храненето и здравословни проблеми?
За възрастна жена с проблеми с храненето и здравословни проблеми бих препоръчал книгата „Тихите убийци на мозъка“ от д-р Дейвид Пърлмътър, невролог. Тази книга изследва връзките между храната и здравето, включително потенциалните ефекти на кетогенната диета. Освен това „Мигранозно чудо“ от Амелия А. Хейн е добър вариант, тъй като се фокусира върху връзката между храната и мигрената, предлагайки беззахарно и безглутеново хранене като възможно решение.
-
Коя книга за хранене препоръчва вдъхновяващ пример за отслабване?
-
Какви са препоръките за хранене при кетоза и какви са потенциалните проблеми?
Вчера изкарах на пуешки бутчета, един домат и малко зелен боб. Аз пия по две кафета на ден, в които слагам по една кафена лъжичка мед
Мисля да си ги запазя, ще огранича плодовете за сметка на тези две лъжички мед. Кафето ще ми е ок и с мляко или сметана, но тогава изпивам сериозни количества и затова не го предпочитам. Нямам кой знае и колко за сваляне, но и аз се храня режимно, почти през цялото време, от година и отгоре. Едни три кила ако бутна ще е ок