НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 116

  • 52 811
  • 740
# 300
Таня, 100 гр. са си 100 гр., кой ти ги дава Grinning
Ако си позволяваш сметана и подсладител от време на време, виж този десерт с авокадо
http://www.thrivingonlowcarb.com/easy-keto-avocado-dessert/
Аз искам да опитам да направя това масло, ама пусто, няма върху какво да го намажа Simple Smile
http://altonbrown.com/avocado-compound-butter-recipe/
Виж целия пост
# 301
Ооо, Кам, ще пробвам и с диня и с други плодове.Аз откакто изхвърлих кантара от ежедневието си и ми се случват нещата.Тегля се веднъж месечно в началото на месеца.За месец смъквам 2-3 кг. и, когато се теглех всеки ден тъй като нещата стават бавно и кантара няма как да отчете грамчетата аз се отчайвах, започвах да орязвам много калориите, после не издържах и се натъпквах.Добре, че слязох от това влакче .
Виж целия пост
# 302
Добре, че слязох от това влакче .

Май ми е време и аз да сляза ...

Beeps, това върху хляб ли трябва да се маже по принцип?  Embarassed
Не знам дали знаеш рецептата за бадемови хлебчета в микровълнова, ако искаш ги пробвай:
10/15гр разтопено масло
1 яйце
30гр бадемово брашно
Половин чаена лъжичка бакпулвер.
Разбъркваш в една голяма чаша керамична и слагаш в микровелето за минута и половина.
Виж целия пост
# 303
Ще се пробва и това хлебче.А щипка сол не се ли слага?
Виж целия пост
# 304
Ми, аз бих си го намазала Laughing Имам таханов хляб в камерата, ще извадя една филия като реша да го правя.
Виж целия пост
# 305
liberta_fr може да му ръснеш сол, а някои слагат вътре рендосан кашкавал и дори различни подправки.

Beeps малко глупав въпорс беше, ама не си падам много по новите вкусове. Миналата седмица в една от групите една жена пусна рецепта за спаначено руло със сметана, леле на снимка като го видях ми потекоха лигите и разбира се, реших да го направя. Начи на вид се получи същото, много яко изглеждаше, ама на вкус  Sick и остави другото, ами обърках сметаните и купих Double Cream, дето била сладкарска, пък аз де да знам ... като вкъщи са на почит мусаките и картофените яхнии  Crazy
Начи имаше вкус на повръщано, то аз, че съм претенция така е, ама щом ММ не щя да го яде, смятай  Joy Пък той иначе всичко си яде...
Та рулото цялото замина в кофата. 

Виж целия пост
# 306
Абе, не става...Като орежеш картоф, ориз, брашно и пр. и се опиташ да докараш на вкус картоф, ориз или брашно със стърготини, гъби или там каквото- просто не става. Тахановият хляб откровено има вкус на подметка, сори. А аз си обичам всичките по-горе и трудно, но се превъзпитавам вкусово. Направо не си спомням как съм живяла преди на режима, отдавна беше, забравило е тялото ми и си е свикнало на друго вече. Затова гледам да не правя "заместителни" манджи, а по-скоро такива, каквито Амур беше постнала преди време.
Виж целия пост
# 307
На мен все още често ми прилошава, когато съм била стриктна няколко дни. По-лесно ми е да не ям никакви въглехидрати отколкото да хапна малко, понякога прекалявам...

Същата работа. Вчера ми беше много зле. Добре че мога да си позволя да съм в нас. Накрая ядох шоколад и живнах.
Виж целия пост
# 308
То и аз хапнах ред черен шоколад и ми светна Rolling Eyes
Виж целия пост
# 309
Абе, не става...Като орежеш картоф, ориз, брашно и пр. и се опиташ да докараш на вкус картоф, ориз или брашно със стърготини, гъби или там каквото- просто не става.

права си  Laughing

Скрит текст:
опалянките бяха най-ужасното и гадно нещо, което бях вкусвала в последно време
лъгах се, лъгах се, че ми харесват, но просто не е така

също се придържам към неща, които съм яла и преди това
големите количества кокосово масло са най-съществената добавка
но ще пробвам с бадемовото хлебче, предполагам, че става и на фурна

тялото ми е отвикнало от големите количества въглехидрати, но душата ми не е
Виж целия пост
# 310
Паричке, защо ядеш по два пъти? И какво ти е месото? Сигурна ли си, че приемаш достатъчно мазнини?

Алечка, ям по два пъти вечер , незнам след първата вечеря огладнявам много и към 9-10 ч. вечерям втори път. Иначе закусвам и обядвам също. През ден ям свински вратни пържоли със салата. Основно си готвя свинско или заешко със зеленчуци, на заека добавям малко свинска мас. За 14 дни само веднъж съм яла пилешко , веднъж риба и веднъж скариди, основно гледам да е свинско , понякога е смляно на кайма и си готвя разни неща с нея.




Паричке, а как си се хранила преди започване на ВМ НВХ? Спазвала ли си наскоро някакви диети с ограничени калории? Имаш ли някакви хормонални нарушения ( изследвания)?



Kameloth, от 4 месеца съм предимно на въглехидрати , сладко , тестено  и т.н. , бях болна от пневмония в началото на април и някак си се чувствах добре с тия храни докато се възстановявах и после не можах да се спра  Embarassed Преди това, като цяло съм се опитвала да избягвам мазното и тестяното.  През годините естествено съм спазвала някакви диети, не ми е за първи път да се налага да свалям килограми . Доказани хормонални нарушения / с изследвания / нямам.

Явно ще става с проба - грешка , или организмът ми се нагажда още, незнам, може и от въздуха да е, щом и други се оплакват от наддаване днес  Wink
Виж целия пост
# 311
бубанка, опалянките имат техника на ядене Simple Smile
редиш опалянка-бекон-опалянка-сирене-опалянка-бекон-опалянка
носиш си го за обяд, поело си миризмите до хомогенна храна, добавяш домат по желание
и аз за закуска се чудех какви са тия масови припадъци по опалянки
Виж целия пост
# 312
Аз правя пица с блат от опалянка, иначе натюр и на мен не ми е уау Simple Smile
Виж целия пост
# 313
Който ползва Инстант пот или друг кукър под налягане, може да опита това за закуска/обяд (без картофите). От вечерта слагам бурканите в хладилника и сутрин, докато оправям малките мрънкачи, е готово за минути. Няколко пъти пращам ММ на работа с такъв буркан и е доволен.
https://m.youtube.com/watch?v=72ktYJEZDpE
Виж целия пост
# 314
бадемово хлебче срещу опалянки = 1:0  Mr. Green
доволна съм от вкуса
не бях много гладна, изядох 1/4 от двойната доза без нищо, както беше топло - засити ме бързо и лесно
благодаря за рецептата!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия