RYANAIR - 9

  • 63 961
  • 730
# 195
Често пътувам с РЕ - по мои наблюдения не гледат чантите.
То и няма как - ако нямаш голям багаж да го чекираш на гишето.
Ако си само с 2та ръчни - от входа на летището директно отиваш на проверка за сигурност.
Тогава никой не тегли и оглежда чантите.
Вече при качване вземат безплатно багажа на някои пътуващи. Но пак не се мери и тегли.
Е, все пак не прекалявайте.
Виж целия пост
# 196
Aisha, мисля, че 2-ри път пишеш, че няма как да те проверят (извини ме, ако не си била ти).
Има, разбира се. За какво са стойките за багаж на гейта според теб?! Нали ги слагат точно преди да поемеш към автобуса/самолета.
И мой багаж не се е случвало да мерят, но със сигурност има и такива (видимо прекалили с размера).
Виж целия пост
# 197
Пиша, защото всеки месец пътувам по определен маршрут.
До сега не са слагали ничий багаж в стойката.
Просто минават, оглеждат и видимо големите куфари ги вземат в багажното.
Наблюдавам внимателно, не са карали никой да доплаща.
Виж целия пост
# 198
Пиша, защото всеки месец пътувам по определен маршрут.
До сега не са слагали ничий багаж в стойката.
Просто минават, оглеждат и видимо големите куфари ги вземат в багажното.
Наблюдавам внимателно, не са карали никой да доплаща.


Аз съм виждал, миналата година в Пиза, така че, не прекалявайте  Grinning
Виж целия пост
# 199
Между "не гледат чантите" и "То и няма как" разликата е голяма.
А относно "...директно отиваш на проверка за сигурност.
Тогава никой не тегли и оглежда чантите."
- това не е работа на секюрити чек-а.
Имам чувството, че не правите разлика между летище и авиокомпания.
Проверката за сигурност е от летището и не зависи от авиокомпанията. Тя важи за всички полети.
Проверката на багажа е от авиокомпанията и не е работа на секюрити проверяващите. Именно затова са и стойките на всеки гейт.
Предполагам това Ви е пределно ясно, но в постовете се чете друго. Simple Smile
Виж целия пост
# 200
Благодаря за информацията!Моето питане не беше за размера на куфарите,а за рамера на дамските чанти.
Допустимият размер 35х20х20,който са посочили Раян Еър,отговаря на размерите на чанта тип клъч т.е. много малка.
Виж целия пост
# 201
Видях, че имат някаква стойка и за тея чанти.Аз обаче така или иначе ще трябва да се сместя някак и с чантата за вътрешната линия на Уиз Варна-София, защото на Уиз май нямам право на чанта....Ще ходя в темата да питам и там как е.Трябва да си уеднаквя ръчния за Раян с този на Уиз  и се чудя сак или раница да взема, че май само един сак имам дето отговаря на размерите им.
Виж целия пост
# 202
Море!, мярка трябва да Ви е най- малкият позволен безплатен багаж. В случая това е този на Wizz, който е само 1 бр. и до 29.10.2017 е с по- малки размери: "**За полети преди 29 октомври 2017 г.:Цена за еднопосочен билет, включващ данъци, административни и други задължителни такси и малък кабинен багаж (макс: 42 x 32 x 25 см)." - това е от сайта им.
Т.е. багажът Ви ще трябва да е само 1 бр. и то с тези размери, освен ако не сте доплатили за голям кабинен багаж (56 X 45 X 25 СМ) или може и дамска чанта при закупуване на приорити. Има една особеност обаче- при Райън най- малката страна е 20 см, а не 25 см. Е, наистина никой не мери до мм, но това е правилото. Ако имате нещо извън ръчния багаж, то ще трябва за полета с Wizz да го напъхате в куфара/ чантата/ сака/ раницата или с каквто пътувате там.


Just...a woman, мисля, че никой няма да Ви "върне" с по- голяма дамска чанта, стига наистина да не се прекалява.
Виж целия пост
# 203
Galettta, благодаря.Значи ще я тикна чантата при ММ, той обикновено му остава някакво място.Иначе да, летим с Уиз Варна-София и обратно точно преди и след 29-ти окт..При тях нямам приорити,  само на Раян си сложих приорити и си резервирах и места, че все пак там ми по-дълъг полета, а иначе на Уиз-а за половин час реших че няма нужда, предполагам детето ще го сложат до мен, няма как да е иначе.
Виж целия пост
# 204
Често пътувам с РЕ - по мои наблюдения не гледат чантите.
То и няма как - ако нямаш голям багаж да го чекираш на гишето.
Ако си само с 2та ръчни - от входа на летището директно отиваш на проверка за сигурност.
Тогава никой не тегли и оглежда чантите.
Вече при качване вземат безплатно багажа на някои пътуващи. Но пак не се мери и тегли.
Е, все пак не прекалявайте.

Чудя се, дали да взема лаптопа в малката чанта? С 5см е по-голям от едната страна... Как мислите?
Виж целия пост
# 205
Море! вариантът е приорити и при Уиз. Ние така "уеднаквяхме" скоро багажа. че нямаше къде да вкараме в ръчния фотоапарата, пък с Райън беше дамска чанта на мъж ми  Mr. Green
Виж целия пост
# 206
Чудех се за приорити и при Уиз, но с още 60лв. ще ни се оскъпи билета, в краен случай може и да го добавя, ако видя че няма да се поберем.
Голяма разлика има приоритито на Уиз и на Раян като цени.Чудно защо ли е така...
Виж целия пост
# 207

А рецепта значи не ми трябва за хапчетата?
Дали трябва не знам,но  февруари летях с доста повече хапчета от обикновено в ръчния+ капки за нос (винаги си нося),за някои носех рецепта,за други-не.На нито едно от 4 различни летища (две от които Варна и София) не ми поискаха да ги изкарвам от багажа и не са ми проверявали за рецепта.
Виж целия пост
# 208

А рецепта значи не ми трябва за хапчетата?
Дали трябва не знам,но  февруари летях с доста повече хапчета от обикновено в ръчния+ капки за нос (винаги си нося),за някои носех рецепта,за други-не.На нито едно от 4 различни летища (две от които Варна и София) не ми поискаха да ги изкарвам от багажа и не са ми проверявали за рецепта.
Благодаря за инфото!
Виж целия пост
# 209
От днес в Лидл има пликове за замразяване, стават и за пътуване със течности в самолет.
Току що инвестирах в 1 пакет и ги огледах подробно. Същите са като раздаваните на Т2.
https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=2987 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия