Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 65

  • 91 954
  • 738
# 120
Около 20.Само се моля да пропусна хиперстимулацията!
Виж целия пост
# 121
Здравейте момичета,
при нас преди същинското ин втиро доктора иска да направим пробен трансфер. Някоя от вас имала  ли е тази процедура за да сподели как минава всичко?

Виж целия пост
# 122
Точица, какво представлява пробния трансфер?
А аз ,днес, снесох 12 яйчица.На другия ден ли се обаждаха да кажат колко са се оплодили?
Виж целия пост
# 123
Пробен трансфер означава при чиста МБ доктора да опита да вкара катетър (без ембриони), за да види лесно ли минава през цервикалния канал или канала има особености - т.е. крив е.
Виж целия пост
# 124
При вун изкараха 16 яицеклетки сега остава да чамам до утре
Виж целия пост
# 125
Ема, благодаря за отговора! Нямах представа, че се прави и такова нещо.
Любица, браво! Извадили са ти добро количество. Дано да се оплодят повечко от тях! Kissing Smiling Eyes
Виж целия пост
# 126
Ема, благодаря за отговора! Нямах представа, че се прави и такова нещо.
Любица, браво! Извадили са ти добро количество. Дано да се оплодят повечко от тях! Kissing Smiling Eyes
Това трябва да е практика, мен в щерев лекарката ме пуснаха преди трансфер и до тоалетна да отида...излишно е да коментирам резултат. ..
Виж целия пост
# 127
Аз също ходих до тоалетна преди трансфер.Къде е грешката?
Виж целия пост
# 128
И аз ходих да пишкам по мъничко преди трансфер, даже на два пъти, понеже си бях препълнила мехура.
Виж целия пост
# 129
Това с пълния мехур преди трансфер е пълна глупост.При първия ми опит в Щерев преди много години забременях с близнаци, изпиках се точно преди трансфера. При пълен мехур по- добре се визуализира матката при поставянето и се фиксира един вид. Който е добър лекар, го прави и на празен мехур.
Виж целия пост
# 130
Това с пълния мехур преди трансфер е пълна глупост.При първия ми опит в Щерев преди много години забременях с близнаци, изпиках се точно преди трансфера. При пълен мехур по- добре се визуализира матката при поставянето и се фиксира един вид. Който е добър лекар, го прави и на празен мехур.

Надявам се вие да сте имали успех, защото при мен катетъра закачаше и изобщо не успявашест да влезе..., т.е колкото и да е "голям" специалиста, не е гаранця,   че нещата ще се случат...
Откровено казано,  не намирам за уместно да се вкарват в заблуждение тепърва стъпващите на пътя ин витро,  кое е мит и кое легенда, защото тук не говорим само за материалната страна на нещата...А и за емоционалните последствия и ако има обстоятелства повишаващи шанса дори с 1%, е добре да се застраховаме, нали ?



Виж целия пост
# 131
D.D., това, че си имала т.нар. "труден трансфер", няма абсолютно нищо общо с това дали мехура ти е пълен или не. Явно имаш крив канал и не е лошо да помислиш за дилатация. Никого не вкарвам в заблуждение, точно обратното.С изказването си караш всички момичета с трансфер на празен мехур да си мсилят, че той е обречен на неуспех или след неуспех да си мислят, че това е причината, вместо да търсят истинската. Имам бременности и след трансфер на празен мехур и след трансфер на пълен, пред напикаване. Така че смело заявявам, че това не е никакъв критерий за успех или неуспех.
Виж целия пост
# 132
Аз попитах изрично дали да пия повече вода преди трансфера, но ми казаха, че в Щерев нямат такива изисквания, дори ме подканиха преди това да мина през тоалетната. Беше безпроблемен трансфер, че и имаше имплантация. Явно клиниките имат различни методи, но сравнителна статистика за успеваемост по този повод не съм чела.
Смятам, че форумът е за споделяне на опит, успехи, неуспехи, страхове - при всекиго уникални, но все за някого от полза.  Успех на всички!
Виж целия пост
# 133
Пълен или празен пикочен мехур, няма отншение към успеха от трансфера.
Пълния мехур е за удобство и по-добра видимост за лекаря.
Виж целия пост
# 134
Аз малко съм се ошашкала с този пробен трансфер. Не знаех, че има такова нещо. Надявам се да не е нещо много неприятно, и само пълния мехур да е дискомфорта, който ще изпитам.  А той трябвало да бъде така  за по-добра видимост и да се изправи някак си матката в по-добро положение.
Повече ме притеснява това,  че ако каналът е крив или не се отваря ще се наложи дилатация... и пак процедури, и пак упойки, и пак ръчкане... и още един месец чакане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия