Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-19

  • 68 383
  • 742
# 630
Лъки, аз останах с убеждението, че тази година лятото като е починал вуйчото, тогава бабата е предписала частите си на майката на Красе. Така, че няма как да са минали 5 години.
Виж целия пост
# 631
Тогава какви са алтернативите, само ако направят прехвърлянето като покупко-продажба, преди бабата да почине...
Братовчедката ще си търси тогава суми до запазените части,
даже и на трети лица да бъдат продадени тези 5/6.
Виж целия пост
# 632
Петте години текат от смъртта на наследодателя.
Дарението срещу задължение за гледане и издържка обаче е възмезден договор. не може да се оспорва поради накъреняване на запазена част от наследство.
Виж целия пост
# 633
Има начин да се оправи бъркотията- правили сме я, и после нямаше проблеми. Дарената /майката/ връща дарението /или дарява обратно на бабата/. Бабата после продава на 3-то лице- може да е съпругът на Краси, тази нейна собственост. После 3-тото лице продава на майка й и на Краси, или на нея. По този начин не може да се оспорва запазената част от наследството, защото бабата реално си е продала нейната част преживе, и на никой никакви обяснения не дължи  Wink
Всички сделки могат да се извършат в рамките на седмица.
Виж целия пост
# 634
Има начин да се оправи бъркотията- правили сме я, и после нямаше проблеми. Дарената /майката/ връща дарението /или дарява обратно на бабата/. Бабата после продава на 3-то лице- може да е съпругът на Краси тази нейна собственост. После 3-тото лице продава на майка й и на Краси, или на нея. По този начин не може да се оспорва запазената част от наследството, защото бабата реално си е продала нейната част преживе, и на никой никакви обянения не дължи  Wink
Всички сделки могат да се извършат в рамките на седмица.
Такова прехвърляне струва колко???
Виж целия пост
# 635
Петте години текат от смъртта на наследодателя.
Именно, в случая бабата.
Дарението срещу задължение за гледане и издържка обаче е възмезден договор. не може да се оспорва поради накъреняване на запазена част от наследство.
Прехвърлянето
Оспорва се действителността и изпълнението на договора.
Оценява се здравословното състояние за поне 1г на прехвърлителя, нужди.
Възможности на лицето, което е поело грижите.
В съда "хвърчат" епикризи, експертизи, доходи, свидетели...
Представете си хипотетично, че майката на Красе е инвалид или безработна?
Има начин да се оправи бъркотията- правили сме я, и после нямаше проблеми.
Какво значи нямаше проблем?
Имало е иск и съдебното решение е било във Ваша полза?


Виж целия пост
# 636
Проблем нямаше, защото всичко това беше направено след консултации с адвокати- светила в правото, и с многогодишен опит. Сделките бяха оформени пред нотариус, с всяка стъпка изплащане на суми по банкова сметка. В последствие наследникът с претенциите се опита да оспорва всички сделки, независимо, че неговите адвокати го посъветваха,че няма смисъл.   Искът беше отхвърлен.
Живият собственик е в състояние да се разпорежда с имота си както пожелае.
Виж целия пост
# 637
В последствие наследникът с претенциите се опита да оспорва всички сделки, независимо, че неговите адвокати го посъветваха,че няма смисъл.   Искът беше отхвърлен.
Подкрепете поста си с линк към съдебното решение, моля!
Цитат
Ако трето лице претендира да  е носител на правото на собственост или на други вещни права по отношение на даден недвижим имот и докаже тези свои права, тогава това трето лице ще има право да си върне имота,
без оглед на това колко пъти имотът е бил прехвърлян и  в чие държане се намира имотът.
http://irinakonstantinova.com/2014/09/kakvi_sa_osnovnite_riskove … na_nedvijim_imot/
Виж целия пост
# 638
PAV1, нямам никакво намерение да давам линкове към съдебни решения, за да се доказвам във форум.
Вече в няколко теми виждам, че се опитвате да бъдете по-юрист от юристите, и давате грешни насоки и заблуждавате потребителите /пример- темата с адресната регистрация на наематели/. С четене на решения адвокат не се става.  Относно подчертаното с червено- не е зле да се прочете за какво точно става въпрос,  а не да се вади оттук-оттам изречение за засилване на ефекта...
Ако Краси иска да си рареши проблема- ще се консултира с адвокат, а не с форум.
Аз споделих моят личен опит.
Виж целия пост
# 639
давате грешни насоки и заблуждавате потребителите /пример- темата с адресната регистрация на наематели/.
Цитирайте ме кое е грешното ми мнение относно адресна регистрация?
Ако Краси иска да си рареши проблема- ще се консултира с адвокат, а не с форум.
Красе сподели проблемът си не в тема, където пишат адвокати.
Дадохме насоки И съвет да се консултира с адвокат!

Не съм адвокат. Полагала съм успешно изпити и по право през миналия век 88г.
Не съм студентствала чрез РабФаг.
Справям се със дроби и текстови задачи.
Мненията си подкрепям с надеждни източници, а не ЕЖК!  Hug
Да, сещам се, че със съфорумка се разминавахме по тема за данъците.
Накрая се разбрахме, че аз пиша за гр. Варна, а тя за гр. София.
Виж целия пост
# 640
Лъки, аз останах с убеждението, че тази година лятото като е починал вуйчото, тогава бабата е предписала частите си на майката на Красе. Така, че няма как да са минали 5 години.
Сега видях, че текат след смъртта на бабата. Ами манджа с грозде става, ако братовчедката си заиска половината апартамент.
Виж целия пост
# 641
Лъки, прави се на ударена. Все повтаря, баба като умре.
Въобще не се прави на ударена.
Бабата умира и веднага завежда иск, който се вписва.
Интересно, че в статията на адв. И.Константинова се споменава една година за определени действия.
http://irinakonstantinova.com/2014/09/kakvi_sa_osnovnite_riskove … na_nedvijim_imot/
Скрит текст:
Цитат
Ако  продажбата е извършена преди да е изтекла една година от откриване на наследството или след изтичане на една година, но при вписана искова молба за намалението, имотите могат да бъдат върнати в наследството, но само ако   наследникът с право на запазена част не може да допълни своята запазена част от имуществото на заветника или надарения / продавача по сделката/ и ако приобретателят /купувача/ не допълни запазената част в пари.
Виж целия пост
# 642
За кой град говорим.
Какво значи братовчедката да измъкне нещо, да влязат в съд и съда определя частите без емоциите.
Ако искате да и платите адекватна цена, защото тя все пак има запазени някакви части наследствени въпреки дарението- разберете се, че и ги признавате и си пестите всичките адвокатски и съдебни и експертиза, една експертиза е около 300лв може и повече в зависимост от вида, тук правилно казаха, че доста хвърчат, адвокатските хонорари приличен адвокат е около хиляда на инстанция плюс минус, слагаш и разходите му по документи, които може и да не са малко, тук там някое допълнително плащане.
А при хипотеза бабата и дядото да са били разведени- да половината може и да се окаже на братовчедката и тя да е прав то си.
Ами ако брата и сестрата са от различни бракове- там още по-голяма манджа - хипотези много.
Не е до адвокат - вие трябва първо да решите какво точно искате и дали искате повече от колкото ви се полага, при даренията често го има този момент, за дасе обезнаследи едно от децата, затова закона е предвидил тази запазена част за другия наследник.
Като решите какво искате може да се разберете, ако не искате да минете по тънката лайсна, ако  не съд и там вероятно много от това което искате няма да се случи.

П.с. Това го пиша като човек бил от другата страна и оспорил покупка- продажба, и върнал си имот, претенции в съсобственост да бъдат заплатени на смешна цена , купувала съм съсобственост на прилична цена, разбирала съм се с някои роднини и всичко е било културно, продавала съм заедно с роднини, въобще каквото се сетиш.
Много други такива наблюдения имам и едно съм забелязала, стигне ли се до дело хитрата сврака с двата крака често влиза и не са необходими кой знае какви велики адвокати, тия съдии по цял ден това правят, само от бегъл полед по документите им става ясно кой какво и как.
От съд не съм се почуствала ощетена - може би защото винаги е отсъждал това, което ми се полага, нито повече, нито по-малко, но виж другата страна вечно е спорила до дупка и до ВКС и накрая плаща масрафа
Та братовчедката ще си получи това, което и се полага по закон, ако искате да сте коректни предложете и да и о купите и нормална офертна цена, вероятността да не приеме е, ако е нещо доста обидена и иска да ви терори- щото и това съм правила мога да си го позволя откъм разходи, а вие ако не можете сте го закъсали.

Хипотези много, това може да го влачите 10-20 години , само негативи, задай си въпроса струва ли се.
Съда е скъпо изпълнение и при една шеста или една трета, колкото и да е златен тоя имот дали си струва да си го причинявате- ако братовчедката иска само полагаемото си може да се разберете като и го предложите, но вие ако искате да и платите само едната шеста вероятно не


Виж целия пост
# 643
Айде да приключим темата, защото даже не се чете това, което се пише. Дано майка ми да е жива и здрава, защото и нея уморихте. Аз тръгнах от въпрос откъде да намеря оценител, то отиде до не знам къде.
Благодаря за съветите, повечето са полезни. Ще предам. Пак казвам имат си адвокат родителите ми, все още имитират добри отношения с девойката, дано се разберат без адвокати. Ще й се плати, само да каже. Никого няма да ощетяват.
Дано не съм била рязка, просто страшно се засегнах на коментара за майка ми. Всичко да влачи оная, майка ми да си е жива само. Моля, наистина да не коментираме повече.
Виж целия пост
# 644
А защо всички сте толкова убедени, че ако братовчедката  заведе дело, ще го спечели? "Преписването" е срещу издръжка и гледане. Красе твърди, че майка ѝ е изпълнявала и изпълнява задълженията си съвестно. Бабата дори живее с дъщеря си в момента, а не в спорния имот. Ако е само дело за запазена част - да, но при задължение за гледане и издръжка не е толкова лесно. За гледането на бабата трябва да има доказателства, свидетели, и щом като тря е гелданата добре през тия години, значи ще се намерят такива. Не са толкова черни прогнозите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия