Лотария "Зелена карта" 2019

  • 344 441
  • 3 904
# 2 205
Определено ще има неразбрали,но едва ли са толкова много, че да повлияят на шансовете - те пак ще са си тооолкова малки.
И аз не вярвам, че ще ни изтеглят Kissing Face
Виж целия пост
# 2 206
Определено ще има неразбрали,но едва ли са толкова много, че да повлияят на шансовете - те пак ще са си тооолкова малки.
И аз не вярвам, че ще ни изтеглят Kissing Face
Моята логика е следната, дори и шанса да е 99% възможен, ако съм попаднал в 1% неизтеглени за мен  шанса е 100 % невъзможен и обратно ако дори и шанса да ме изтеглят е 0,0001% и съм изтеглен за мен шанса си е 100%. Така че  всичко е въпрос на гледна точка, 15-ти наближава, но каквото такова, каквото трябва да се случи ще се случи. От нас (мен и жена ми) сме направили каквото трябва, от там насетне остава късмета да си свърши неговата работа.
Виж целия пост
# 2 207
Определено ще има неразбрали,но едва ли са толкова много, че да повлияят на шансовете - те пак ще са си тооолкова малки.
И аз не вярвам, че ще ни изтеглят Kissing Face
Моята логика е следната, дори и шанса да е 99% възможен, ако съм попаднал в 1% неизтеглени за мен  шанса е 100 % невъзможен и обратно ако дори и шанса да ме изтеглят е 0,0001% и съм изтеглен за мен шанса си е 100%. Така че  всичко е въпрос на гледна точка, 15-ти наближава, но каквото такова, каквото трябва да се случи ще се случи. От нас (мен и жена ми) сме направили каквото трябва, от там насетне късмета да си върши неговата работа.

Хахахах, това ме разби, честно. Дори и да тв изтеглят, не си 100%. Зависи и от номера ти и от още неща.
Виж целия пост
# 2 208
То са ни изтеглили....та и работа да почваме.Незнам на кой да вярвам вече.😕Имаме близки и в Канада и в САЩ.Мъжа ми си е изпращал резюме в Металургични компании и има положителни отговори.....Професията е специфична и в този отрасъл има търсене,доколкото сме се  осведомили.Въпроса е- законно да пребиваваме и всичко да е както трябва.
Каквото-такова....късмет и шанс🍀🍀🍀..Успех на всички!😊

Ами мъжът ти защо направо не кандидатства за работна виза? H1B май се води. Щом е инженер, а и има положителни отговори от компании там, със сигурност ще му дадът. Не съм запознат, но после май си има начин да ви изтегли и вас. Доста по-голям шанс имате така, отколкото с лотарията.
Виж целия пост
# 2 209
Определено ще има неразбрали,но едва ли са толкова много, че да повлияят на шансовете - те пак ще са си тооолкова малки.
И аз не вярвам, че ще ни изтеглят Kissing Face
Моята логика е следната, дори и шанса да е 99% възможен, ако съм попаднал в 1% неизтеглени за мен  шанса е 100 % невъзможен и обратно ако дори и шанса да ме изтеглят е 0,0001% и съм изтеглен за мен шанса си е 100%. Така че  всичко е въпрос на гледна точка, 15-ти наближава, но каквото такова, каквото трябва да се случи ще се случи. От нас (мен и жена ми) сме направили каквото трябва, от там насетне късмета да си върши неговата работа.

Хахахах, това ме разби, честно. Дори и да тв изтеглят, не си 100%. Зависи и от номера ти и от още неща.
хахах, ми така де ! Няма кво да го мислим или сме изтеглени или не, средно положение няма Simple Smile
Виж целия пост
# 2 210
Шанса реално погледнато  е 50/50 или ще те изтеглят, или няма. Или ще ти дадат виза, или няма да ти дадат (ако си изтеглен).  
Виж целия пост
# 2 211
Цитат
Ами мъжът ти защо направо не кандидатства за работна виза? H1B май се води. Щом е инженер, а и има положителни отговори от компании там, със сигурност ще му дадът.
Много често компании харесват резюметата на много хора, но като разберат, че нямат право на работа в САЩ, интереса им се изпарява.

Да речем, че ти си пратиш резюмето,  на него пиша, "Аз, Ангел, имам опит и т.н. и т.н.", те се свързват с теб и искат да направят реално интервю. Какво правиш тогава?
Разиграваме случай, при който още не си изтеглен от лотарията.
Виж целия пост
# 2 212
Ами нали именно за това е работната виза, иначе за какво я има, ако всеки работодател чакаше на зелените карти, а и щом техни приятели са им казали, че има глад за такива специалисти, значи все ще се намери някой работодател, който да гарантира за съпругът и.
Аз лично щях да се позаинтересовам в тази насока, ако бях толкова квалифициран.
Виж целия пост
# 2 213
И тези визи са един вид "на лотария", ако те интересува ще прочетеш.

Относно глада, не знам, колко има такъв, но ако има трима кандидати за дадена позиция и двама от тях са в САЩ, а третият, някъде другаде, дали на компанията ще и се занимава да плаща хиляди $ за работна виза или ще предпочете някой, който няма да им струва нищо в това отношение.

Когато става дума за големи специалисти и т.н. се намират вратички с други видове визи.
Виж целия пост
# 2 214
 Цитираната по горе виза си е сериозен ангажимент от страна на работодателя. Интересувала съм се преди години, когато все още даваха на българи такива визи. Сега е много сложно. Дефакто шанс имаш ако работиш за американска компания в Европа и те дръпнат в офис в САЩ, тогава ще гарантират за теб и визата ти е формалност. Ей така, тръгнал Пешо да кандидатства за работна виза, защото чул в Америка няма шлосери, не става. Ако въведат точкова  система, тогава ще е ясно, списък с професии, и всеки си знае имали надежда или не. Мен мен притеснява, че ако отпадне лотарията, ще има нулеви години докато разработят нова система.
Виж целия пост
# 2 215
Аз пък си мисля че лотарията няма да я спрат, просто ще сложат някакви критерии и проверките ще са повече и толкова.
Виж целия пост
# 2 216
Аз пък си мисля че лотарията няма да я спрат, просто ще сложат някакви критерии и проверките ще са повече и толкова.
Аз пък вярвам, че дните на лотарията са преброени. Тя е късмет и за нас, но и за тях. Не знаят кой ще им дойде Simple Smile Смятам, че ще въведат точкова система, по която пак ще си приемат определен брой хора на година, но те ще са подбрани. Най-силен подбор ще става чрез списък с търсени професии, който ще се актуализира всяка година. Това ми се струва и най-разумното решение. От както съществува лотарията има подаващи, много спечелили от раз, но и много чакащи с години. Веднъж изтеглени (тези последните), се отказват защото им се струва късно, други отиват и се прибират, трети успяват и т.н. - съдби всякакви, но все пак безконтролна емиграция, не покриваща евентуални липси/нужди на САЩ от определени кадри. При точковата има повече възможности. Един млад човек, да речем, реши да живее там. Не покрива критериите, НО има време пред себе си да работи в посока покриването им - било чрез образование, било чрез стаж, или някаква друга точка.
Виж целия пост
# 2 217
Да, но пък дали за един човек, покриващ определени критерии и имащ нужните качества, Америка би била чак такава мечта?
Смисъл такъв, че едва ли Америка може да му предложи нещо кой знае колко по-различно като качество на живот от Германия, Англия или Франция да речем.
Защо човек би предпочел да отида и да работи в Америка, далеч от семейството си, приятелите си и близките като най-вероятно ще има шанс и възможност да го направи и някъде по-близо до родината си?

Виж целия пост
# 2 218

Смисъл такъв, че едва ли Америка може да му предложи нещо кой знае колко по-различно като качество на живот от Германия, Англия или Франция да речем.
Защо човек би предпочел да отида и да работи в Америка, далеч от семейството си, приятелите си и близките като най-вероятно ще има шанс и възможност да го направи и някъде по-близо до родината си?

По тази логика, защо, според теб, много хора участват в лотарията и заминават, след като Европа е вече отворена и дава много възможности?
Виж целия пост
# 2 219
По същата причина, поради която един IT специалист (например) отива там, въпреки че ще е адски добре платен и в споменатите от теб европейски държави. Много са причините човек да иска да отиде някъде, и не е задължително да са свързани с пари Wink Четири са държавите, в които бих живяла - Америка, Канада, Нова Зеландия и Шотландия (към тази скоро се насочвам Simple Smile ), но причините са съвсем различни от парите, които евентуално бих получавала там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия