


Смятам, че ще въведат точкова система, по която пак ще си приемат определен брой хора на година, но те ще са подбрани. Най-силен подбор ще става чрез списък с търсени професии, който ще се актуализира всяка година. Това ми се струва и най-разумното решение. От както съществува лотарията има подаващи, много спечелили от раз, но и много чакащи с години. Веднъж изтеглени (тези последните), се отказват защото им се струва късно, други отиват и се прибират, трети успяват и т.н. - съдби всякакви, но все пак безконтролна емиграция, не покриваща евентуални липси/нужди на САЩ от определени кадри. При точковата има повече възможности. Един млад човек, да речем, реши да живее там. Не покрива критериите, НО има време пред себе си да работи в посока покриването им - било чрез образование, било чрез стаж, или някаква друга точка.
Четири са държавите, в които бих живяла - Америка, Канада, Нова Зеландия и Шотландия (към тази скоро се насочвам
), но причините са съвсем различни от парите, които евентуално бих получавала там. Препоръчани теми