Лотария "Зелена карта" 2019

  • 344 362
  • 3 904
# 3 195
За жалост и ние като продукт на тази държава колкото и да ни дразнят някои неща... и ние го имаме заложено в нас, колкото и да не ни се иска да си го признаем.
Важното за мен е желанието да се промени човек, гледам положително на нещата, но все по - често да забелязвам масовото злобеене,, смачканите хора и внедрените им комплекси и страх.
Виж целия пост
# 3 196
В няколко поста се споменава "злобеене", в последния, дори е масово.
Какво имате предвид?

И тук има " The grass is always greener on the other side of the fence"
Изразено ли е, не бих казала. Лично виждане.
Виж целия пост
# 3 197
Здравейте! Какво ще ми е необходимо, за да продължа средното си образование в Америка (12 клас)?
Виж целия пост
# 3 198
Факт. Съгласна съм с всичко, което казахте, но разговорът тръгна от това, дали някой би тръгнал да имигрира, ако тук има висок стандарт на живот, още повече, ако стандартът е в резултат на наследство, а не е постигнат чрез лични качества. Един вид, да ти дойде на готово. Моето мнение по въпроса е не, или поне процентът няма да е толкова голям.
Не знам как е в Америка, но в България на хората с пари, определено се гледа по друг начин и определено за такива хора са "отворени врати", които не са отворени за други.
Та като вземем на предвид "отвратителния български манталитет", които описахте, обхващащ голям процент от българския народ, по пътя на логиката един такъв човек, разполагащ с много средства, би предпочел да остане тук, където има предимство, а не да отиде в такава праведна страна като Америка, където ще е един от всички. Това ми беше мисълта, конкретно за хората, който "имат сериозен доход и не им се налага да работят".


Ако, например имам сериозен доход от имоти и не ми се налага да работя - що да не замина за една по-уредена страна на каквато и да е възраст? ... Т.е. всичко зависи от възможностите, не от възрастта.



Някои хора имат друга логика ...
Хората (българите) с много пари, без значение наследени или лично добити не са по презумпция щастливи от средата в България. И не виждат щастието си в това да са с нещо повече от всички. Знаеш ли колко такива живеят зад граница от поколения? На тях не им трябва публичност ...
Освен това има и други, такива, за които няма никакви ограничения да живеят по целия свят, но са тук заради родовата си привързаност, въпреки просташките отношения в обществото, политиката и пр. - част от тях дори се мъчат да разбиват стеротипите...
Виж целия пост
# 3 199
Да, но вие обобщавате "манталитетът в България е еди какъв си", което ще рече, че изброените от вас характеристики са преобладаващи за хората тук, което пък респективно означава (пак по вашата логика), че повечето заможни хора са именно с лош манталитет.
Виж целия пост
# 3 200
Здравейте! Какво ще ми е необходимо, за да продължа средното си образование в Америка (12 клас)?
Първо, добър английски.
След като изберете къде ще живеете,  гледаш кой е дистрикта и кое е прилежащото училище, отиваш на сайта му и разглеждаш изискванията. Пишеш им имейл, обяснявайки ситуацията и те ще ти изпратят детайлите.

Общо взето ще ти трябва документ с превод, че си завършила 11 клас в България, с превод на бележник.
Зелената карта или ако не е дошла, паспорта с А номера.
СС#
Формата с ваксините.
Доказателство за адрес.

За друго не се сещам, но от училището ще ти изпратят по-подробна информация.
Виж целия пост
# 3 201
Здравейте! Какво ще ми е необходимо, за да продължа средното си образование в Америка (12 клас)?
Първо, добър английски.
След като изберете къде ще живеете,  гледаш кой е дистрикта и кое е прилежащото училище, отиваш на сайта му и разглеждаш изискванията. Пишеш им имейл, обяснявайки ситуацията и те ще ти изпратят детайлите.

Общо взето ще ти трябва документ с превод, че си завършила 11 клас в България, с превод на бележник.
Зелената карта или ако не е дошла, паспорта с А номера.
СС#
Формата с ваксините.
Доказателство за адрес.

За друго не се сещам, но от училището ще ти изпратят по-подробна информация.


Мисля, че достъпът до тези сайтове от България е отрязан. Може и да греша, но досега колкото пъти съм пробвала да вляза в такъв сайт и не става. Затова, а и заради по-специфичния случай  - ученикът ще им дойде от друга държава, не просто друг щат, най-добре някой познат на място да поиска информацията от училището и да я препрати на хората тук, в България.

Виж целия пост
# 3 202
Да, но вие обобщавате "манталитетът в България е еди какъв си", което ще рече, че изброените от вас характеристики са преобладаващи за хората тук, което пък респективно означава (пак по вашата логика), че повечето заможни хора са именно с лош манталитет.

Като цяло нашия манталитет (на българина) е доста по-различен от този на хората тук. Тук никой не се интересува как си  се облякъл  или накиприл само за да отидеш до магазина и да си купиш 1 хляб.
Никой не казва, че всички хора с възможности в България са лоши. Но повечето парадират с това какво имат и какви връзки имат. Наслушала съм се на истории как катаджия е спрял някой си за някакво нарушение, което той наистина е извършил и той къде звъннал и се измъкнал без последствия.
Не че съм от много време в щатите (2 години), но ми прави впечатление, че има доста полиция и наистина законите се спазват повече от колкото в България. И не съм чула приказки от сорта " Ти знаеш ли аз кой съм".
Виж целия пост
# 3 203
Цитат
Мисля, че достъпът до тези сайтове от България е отрязан. Може и да греша, но досега колкото пъти съм пробвала да вляза в такъв сайт и не става. Затова, а и заради по-специфичния случай  - ученикът ще им дойде от друга държава, не просто друг щат, най-добре някой познат на място да поиска информацията от училището и да я препрати на хората тук, в България.
Така ли? За първи път чувам подобно нещо, може би е свързано с мерки за сигурност?

Това, което съм изредила са неща, които преди няколко години носихме в училището, при записване на детето на познати, дошли от България, но той щеше да бъде в 10 клас, което е по-различно от 12. Може и да пропускам нещо, за това казах да се свърже с училището.

Ако действително не може да се отвори сайта на съответното училище от България, някой от тук може да го направи и да вземе имейла им за връзка, така момичето, поне ще може да установи контакт с тях и да набави необходимите документи.
Виж целия пост
# 3 204
Скрит текст:
Цитат
Мисля, че достъпът до тези сайтове от България е отрязан. Може и да греша, но досега колкото пъти съм пробвала да вляза в такъв сайт и не става. Затова, а и заради по-специфичния случай  - ученикът ще им дойде от друга държава, не просто друг щат, най-добре някой познат на място да поиска информацията от училището и да я препрати на хората тук, в България.
Така ли? За първи път чувам подобно нещо, може би е свързано с мерки за сигурност?

Това, което съм изредила са неща, които преди няколко години носихме в училището, при записване на детето на познати, дошли от България, но той щеше да бъде в 10 клас, което е по-различно от 12. Може и да пропускам нещо, за това казах да се свърже с училището.

Ако действително не може да се отвори сайта на съответното училище от България, някой от тук може да го направи и да вземе имейла им за връзка, така момичето, поне ще може да установи контакт с тях и да набави необходимите документи.

Сега смътно си спомням, че и преди много време се коментираше между мои познати, че сайтовете на училищата са с отрязан достъп от чужбина - като антитерористична мярка. (Презумпцията е, че информацията в тях е от значение най-вече за местните или поне за територията на САЩ. Иначе отвън интересът може да е за подготовка на терористични планове.)
Виж целия пост
# 3 205
От България съм влизала в сайта на училището на синът ми. Днес накарах съпругът ми да влезе в сайтовете на няколко скул дистрикта и от там на училищата....няма ограничения.

Повечето от училищата имат и групи във фейсбук, така , че и там може да се попита.
Виж целия пост
# 3 206
Като се говори за образование, да попитам и аз. Магистър съм в бг, ако си легализирам дипломата, мога ли в САЩ да запиша магистратура? Или трябва да започна пак от бакалавър?
Виж целия пост
# 3 207
Почваш от начало. Евентуално могат да ти признаят минимални часове, но почти е малко вероятно.
Виж целия пост
# 3 208
Как така от началото? Кое начало?
Всъщност каква професия/специаност дискутирате?
Виж целия пост
# 3 209
Като се говори за образование, да попитам и аз. Магистър съм в бг, ако си легализирам дипломата, мога ли в САЩ да запиша магистратура? Или трябва да започна пак от бакалавър?
Можеш евентуално да провериш, ако твоя университет поддържа някакви отношения с университетв САЩ, така евентуално, може да ти се признаят повече изпити от 1ви и 2ри курс, ако и там има същата специалност. Иначе повечето университети ще те почват от нулата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия