НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 118

  • 124 683
  • 737
# 165
Аз имах един период, в който също си хапвам вечер семки пред тв-то. Но заради проблем със зъбите, ги отказах...
Аз по цял пакет не опуквах, ама по едно 50-80 грама отиваха....
Виж целия пост
# 166
Хапвам семки и аз. Три грама брашно не ме притесняват!!!  Crazy Все пак режимът е нисковъглехидратно хранене, а не БЕЗвъглехидратно.
Виж целия пост
# 167
ееееееее сега, не съм казала, че не ям семки, Реа пита може ли - не може заради омега 6 и брашното, може ако си ги пече сама и яде малко  Simple Smile
аз и пуканки ям, защото повече въглехидрати са от фибри, ама не мисля, че са диетични и ако някой пита и за тях ще кажа, че не са за тук  Crossing Arms
Виж целия пост
# 168
Днес е петък, утре и други ден са ми най-критични дни откъм омазване. Стискайте ми палци да не се изложа.
Снощи си направих 5 бр. яйца с бекон и масло, като половината си оставих за днес на обяд, но мъжът ми ги изяде.   Rage
Не закусих. Пих две кафета със сметана 30%.
Не знам какво ще обядвам.
Виж целия пост
# 169
Вземи си едно парче свински дроб - бързо се приготвя, а и мъжо няма да ти го изяде...предполагам. Бързо и евтино, и полезно. Peace
Виж целия пост
# 170
Здравейте, чета ви от известно време и ми се иска да опитам режима.
Проблемът ми е, че много обичам въглехидрати- умирам за картофи (ям само сварени), овесени ядки, ориз (готвя само с кафяв), тестено (вкъщи не купуваме хляб, правя пълнозърнести питки без мая), паста (пълнозърнеста), плодове (избягвам банани, диня, грозде и сушени), общо взето мога да живея само с тях и да не се сетя за месо. Не съм някоя чревоугодница, опитвам да ги ограничавам, но ям ли само месо със салата- не мога да се заситя, така както от 1 сварен картоф например. Пък и ги обичам, да му се не види. И за сладко умирам, но от него много по-лесно се лишавам, отколко от бавните въглехидрати.
При вас труден ли беше прехода?

Виж целия пост
# 171
Това, което си описала в поста си, е всичко, което НЕ ТРЯБВА да се яде при този начин на хранене.
Месото трябва да е мазно, за да те засити. Няма как иначе - ако е сухо филе, забрави да те насити.
Сварен картоф може да хапваш от време на време, не е драма...

При този начин на хранене забравих за чувството на тежест след хранене, все едно имах гюле в стомаха.
Сега съм сита, но не ми е тежко и корема не ми е като волейболна топка издут.

Ето снощи си направих миш маш - три яйца, две печени чушки, масло и кашкавал. Затъкнах се още на половината от чинията, зор ми беше да го изям всичкото. И никакъв глад след това не усетих чак до днес в 10 ч.
Виж целия пост
# 172
Здравейте, чета ви от известно време и ми се иска да опитам режима.
Проблемът ми е, че много обичам въглехидрати- умирам за картофи (ям само сварени), овесени ядки, ориз (готвя само с кафяв), тестено (вкъщи не купуваме хляб, правя пълнозърнести питки без мая), паста (пълнозърнеста), плодове (избягвам банани, диня, грозде и сушени), общо взето мога да живея само с тях и да не се сетя за месо. Не съм някоя чревоугодница, опитвам да ги ограничавам, но ям ли само месо със салата- не мога да се заситя, така както от 1 сварен картоф например. Пък и ги обичам, да му се не види. И за сладко умирам, но от него много по-лесно се лишавам, отколко от бавните въглехидрати.
При вас труден ли беше прехода?

При мен, не.Ама аз не си падам по изброените от теб....освен по сладкото.    Laughing
Не си падам и по ядките, семената, овеса....сега се чудя как съм ги яла през 4-те години вегетарианстване.    Thinking
Откакто съм премахнала всякакви такива и прословутите "здравословни пълнозърнести храни", съм направо "хвърчащ ангел".....    Joy

Ако това наистина са ти любимите храни, не знам дали ще ти се получи тук.....просто ще ти е много трудно, а това е почти сигурна предпоставка за провал.
Все пак, ти желая Успех!    Peace

Подкрепям teta75 за засищането.    Peace
Снощи вечерях към 19 часа печен дроб на фурна в мас, салата, малко телешки език варен....днес след 2 мазни кафета още не съм гладна.....
Виж целия пост
# 173
Е ние с теб сме стари кучета вече...вряли и кипяли имам предвид в режима, пренастроен ни е организма....Simple Smile

Като каза мас - откъде да си взема качествена. В кауфланд има ли например? Че с това масло на 5-6- лева, финансово ще издъхна....
Виж целия пост
# 174
Аз пък напоследък хич не съм гладна сутрин, а винаги съм закусвала /здравословно/.  Rolling Eyes

Ето и сега съм пред цикъл - пак не ми се яде.
Имам чувството, че всичко е въпрос на навик и може да свикнеш с всичко - да закусваш или да не закусваш, като разбира се ще е нужно известно време.

та.ра, навик е и твоето хранене. Трябва просто да свикнеш да се храниш здравословно.  Peace Вкъщи само кучето яде хляб. /И то понякога. Даваме му, защото много го обича, но и за кучетата е вреден/. Малката ми дъщеря е трети клас и единствения й хляб е сутрин - половин-една филийка на сандвич. На обяд и на вечеря тя самата никога не се сеща за хляб, така си е свикнала.
Виж целия пост
# 175
Е ние с теб сме стари кучета вече...вряли и кипяли имам предвид в режима, пренастроен ни е организма....Simple Smile

Като каза мас - откъде да си взема качествена. В кауфланд има ли например? Че с това масло на 5-6- лева, финансово ще издъхна....
Ами, аз купувам от месарския, откъдето пазарувам месото....те си имат транжорна, правят си и надениците, и маста, и кървавици.....Понякога взимам и от "Лекси", "Триумф"-в Пловдив са.

Чувала съм, че на Маджаров маста е хубава, но не съм я ползвала.
Честно казано, досега не съм попадала на лоша мас.    Simple Smile

Виж целия пост
# 176
Днес правих чийзкейк и само облизах ножа, за да видя как е на вкус. Един вид да не се изложа пред семейството.
Сладкото(шоколадът особено) ми липсва, но не прегрешавам. Справям се идеално.
Виж целия пост
# 177
Аз обичах много тестени преди режима. Изключих ги от раз, ми не ми липсваха толкова. Ако кажа, че не ми се прияжда ще излъжа, но не ми е мъчно, че не ям. Най-много ми липсваха спагетите. Лятото си правех спагети от тиквички, във фейса имаше и една рецепта за талиатели от моцарела, стават невероятно вкусни, а и не ми е тежко след като ги изям.
Ако ми се прияде шоколад, си изяждам едно блокче черен шоколад, случва се много рядко, но и да беше всеки ден, е бих си го слагала. Изобщо самата мисъл за ,,прегрешение,, за мен означава, че режимът се приема като нещо ограничаващо, насилствено и временно, което не води до добър резултат.
Аз калорийна рестрикция нямам. Може да не закусвам, но калориите ми са около 1700-2000 на ден. Та аз поне не отслабвам от малко калории. Фастовете не са за мен, ако не ям ми става лошо, треперя, вие ми се свят. Откакто включих следобедната закуска съм направо нов човек.
Виж целия пост
# 178
Като се замисля, опитите ми досега са били по-скоро с високо белтъчно, отколкото мазнинно хранене, може би в мазнините се крие ключа към засищането  Thinking
Ще опитам, нищо не ми пречи, дано ми се получи  Peace
Виж целия пост
# 179
Като се замисля, опитите ми досега са били по-скоро с високо белтъчно, отколкото мазнинно хранене, може би в мазнините се крие ключа към засищането  Thinking
Ще опитам, нищо не ми пречи, дано ми се получи  Peace
Не "може би", а със сигурност.    Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия