Не искам брак, а секс

  • 57 552
  • 807
# 525
Каква е връзката на либидото с ценностната система ли ?
Връзката е да имаш някакъв морал, уважение и да знаеш, кога да си държиш онази работа в гащите и кога да я извадиш, независимо от това колко много ти се прави секс.  Simple Smile
Виж целия пост
# 526
Каква е връзката на либидото с ценностната система ли ?
Връзката е да имаш някакъв морал, уважение и да знаеш, кога да си държиш онази работа в гащите и кога да я извадиш, независимо от това колко много ти се прави секс.  Simple Smile


Прав си. Дано повече мъже мислят като теб.
Виж целия пост
# 527
Каква е връзката на либидото с ценностната система ли ?
Връзката е да имаш някакъв морал, уважение и да знаеш, кога да си държиш онази работа в гащите и кога да я извадиш, независимо от това колко много ти се прави секс.  Simple Smile
Не, съжалявам - това не е връзката между тези три неща - това е резултат от определени ценности набивани във възпитанието ти (а и моето, като стана дума), но не е връзката между тези три неща. Съвсем прост факт е, че връзка няма. Всяко едно от тях е напълно независимо и в различните случаи ще получиш различен резултат според различните пропорции в които ги има в определен човек.
Виж целия пост
# 528
Не мога да разбера жените, защо все женитби ви се въртят в главата? Искаме секс, толкова е просто.
А може би и ти трябва да помислиш, че на стари години някой ще трябва да ти сменя памперса...
Виж целия пост
# 529
Каква е връзката на либидото с ценностната система ли ?
Връзката е да имаш някакъв морал, уважение и да знаеш, кога да си държиш онази работа в гащите и кога да я извадиш, независимо от това колко много ти се прави секс.  Simple Smile
Не, съжалявам - това не е връзката между тези три неща - това е резултат от определени ценности набивани във възпитанието ти (а и моето, като стана дума), но не е връзката между тези три неща. Съвсем прост факт е, че връзка няма. Всяко едно от тях е напълно независимо и в различните случаи ще получиш различен резултат според различните пропорции в които ги има в определен човек.
Да ама НЕ ! На мен не са ми набивани ценности. Обеснявано ми е кое, как и защо, и винаги са ми оставяли право на избор, като аз съм си носил последствията. Ценностната система не се набива, а индивида сам си я изгражда под влиянието на едни или други фактори в процеса на развитието си.
Ценностната система е свързана с такива неща като уважение, съпричастност, да се поставиш на мястото на другия и т.н. Няма да изпадам в подробности.
Когато либидото надделее в индивида, той в този момент не мисли за тези неща, а гледа как и къде да си "разтовари топките" без да го интересуват последствията. Това е и една от многото причини млади жени да забременяват, понеже мъжа няма ( или нямал, или не искал ) презерватив и свършил в нея, с оправданието, че нищо нямало да стане или било "айде сега голяма работа"(няма да коментирам нивото на интелект).  Е точно тогава се нарушава моралната граница - на него не му пука за последствията, задоволил си е нагона, прибира си го в гащите и изчезва. Това е връзката, че като надделее либидото се забравя моралната страна на въпроса и всичко друго се изпарява ( а какво после става с жената - ми нейна си работа ). Точно това е и разликата между човека и животното, че в такъв момент ние можем, независимо колко сме възбудени да помислим и за последствията. Много е лесно да се каже ми то няма връзка, всяко нещо си е отделно за себе си. Да, така после много лесно се измъкваме, като кажем " Ми аз не знаех за това". Ама невежеството не е извинение. От какъвто и ъгъл да се погледне, крайния резултат е един и същ, само обстоятелствата  и участниците са различни.
Така че връзка има, ама на колко от нас им стиска да си го признаят и да си понесат отговорността ?
Въпроса е риторичен за всеки, и не правя анкета, а отговора за себе си го знам. Simple Smile 
 
Виж целия пост
# 530
... На мен не са ми набивани ценности. Обеснявано ми е кое, как и защо, и винаги са ми оставяли право на избор, като аз съм си носил последствията. Ценностната система не се набива, а индивида сам си я изгражда под влиянието на едни или други фактори в процеса на развитието си.
Ценностната система е свързана с такива неща като уважение, съпричастност, да се поставиш на мястото на другия и т.н. Няма да изпадам в подробности.

Ценностната система не се набива, но се попива от родителския пример поне в началото(от приятелите донякъде), а по-късно човек сам си я допроменя и изгражда. И оказва влияние върху целия ни живот, не само във връзките. (поне на мен така ми звучи логично Grinning)

А уважението, съпричастността, поставянето на мястото на другия трябва да е взаимно в една връзка. Тогава нещата вървят леко. Ако гледате само как да си прехвърлите задълженията, търсите вина един в друг и подобни - тогава връзката е кошмар. То това важи и за приятелствата, пък и въобще в живота.

Ей, бре хора, мъже спорят за морал и ценностна система, къде сте? Grinning
Виж целия пост
# 531
Затаили сме дъх и четем Sunglasses
Виж целия пост
# 532
Затаили сме дъх и четем Sunglasses
А аз всеки момент ще извадя пуканките... или по-скоро бадемите, че нещо ми е до бадеми днес.

Кое не ми се разбра - написах го на чист български (поне аз мисля така) и доста кратко и ясно. Тези неща не са свързани по никакъв начин. Твоята проекция на "коректният" начин да се отнасяш с жените не означава нищо за останалите. Всеки има своята представа за това как трябва да реагира в определена ситуация и тя се определя от много повече от трите фактора, които се разглеждат. Реакциите ще са различни най-малкото заради това, че при повечето хора тези три фактора са различно силно застъпени. Не съм уверен защо не ме разбираш - може би не обяснявам какво точно имам предвид достатъчно добре?

Още малко храна за размисъл - както много пъти съм казвал десетина-двадесет хиляди години общество няма да изтрият милиони години инстинкти...

Като стана дума - и аз много повече предпочитам секс... сори - просто за мен е по-лесно така.
Виж целия пост
# 533
Скрит текст:
Ценностната система е свързана с такива неща като уважение, съпричастност, да се поставиш на мястото на другия и т.н. Няма да изпадам в подробности.
Когато либидото надделее в индивида, той в този момент не мисли за тези неща, а гледа как и къде да си "разтовари топките" без да го интересуват последствията. Това е и една от многото причини млади жени да забременяват, понеже мъжа няма ( или нямал, или не искал ) презерватив и свършил в нея, с оправданието, че нищо нямало да стане или било "айде сега голяма работа"(няма да коментирам нивото на интелект).  Е точно тогава се нарушава моралната граница - на него не му пука за последствията, задоволил си е нагона, прибира си го в гащите и изчезва. Това е връзката, че като надделее либидото се забравя моралната страна на въпроса и всичко друго се изпарява ( а какво после става с жената - ми нейна си работа ). Точно това е и разликата между човека и животното, че в такъв момент ние можем, независимо колко сме възбудени да помислим и за последствията. Много е лесно да се каже ми то няма връзка, всяко нещо си е отделно за себе си. Да, така после много лесно се измъкваме, като кажем " Ми аз не знаех за това". Ама невежеството не е извинение. От какъвто и ъгъл да се погледне, крайния резултат е един и същ, само обстоятелствата  и участниците са различни.
Така че връзка има, ама на колко от нас им стиска да си го признаят и да си понесат отговорността ?
Въпроса е риторичен за всеки, и не правя анкета, а отговора за себе си го знам. Simple Smile 
Точно така – някои хора не могат да го разберат, но има разлика между осъзнат избор и инстинктивен избор. И тънката граница между възможността да разсъдиш в по-голяма мащаб върху картинката. Войнстващият мачизъм вече не е на мода.
Виж целия пост
# 534
Отново ще се опитам да го обесня: Индивидите еволюират. Инстинктите не са това което са били. За това казвам, че хората се различават от животните. Ако трябва да се поддаваме на инстинкта - то трябва като ни хареса една жена веднага да и се нахвърлим без значение къде, кога и как с цел да си предадем гените. В дивата природа това действие много често се наказва със смърт - справка Дарвин и Енимъл планет за който не му се чете Simple Smile
Живеем в 21 век и това да посегнеш диво на жена няма как да се случи ( е може, ама се наказва ). И тъй като сме различни народи (за да бъдем адекватни), в някой страни още има смъртно наказание за посягането над жена независимо от формата му.
Има и още един фактор който не коментираме, че жената е тази която решава дали ще има секс или не. Даже мъжа да се опита да използва момент в който тя е ранима, наранена или много чувствителна, то стигне ли се до секс жената много рязко може да се откаже именно поради нейната чувствителност. В разгара на действията, жената може да каже НЕ, стига,ама мъжа продължава и си става чиста проба изнасилване завършващо в съда,понеже мъжа не може да овладее инстинкта си по време на секс. Но да не се отклоняваме.
Нещата са свързани. За жената секса е удоволствие, чувства, емоция и сигурност. Не ги ли изпитва тези неща - секс няма да има. Това, че мъжа има инстинкти - ми има, ама те не му гарантират секс. Мъжа си търси секса подсъзнателно, като самия акт си има своя смисъл ( предаване на гени, доказване на мъжественост, четкане на ЕГО-то " ей на ся с каква мацка спах"), докато за жената не е съвсем така. Ако тя иска да става майка ( темата беше искам секс, не брак ), просто брака е онази стъпка, която подсъзнателно дава някаква сигурност в обществото ни имайки предвид, че мъжа ще поеме своя дял в семейството ( кога се случва или не - теми в бг-мама има бол). Ако иска да прави просто секс, жената пак търси сигурност ( да не бъде наранена емоционално и физически ).
Но това е много обширна тема, засягаща много аспекти, гледни точки и индивиди. Има много нюанси но всичките са свързани с интелекта, еволюцията и морала. Не говоря за утопии ! Все пак всеки има право на собствено мнение. Не си налагам моето на никого. Всеки сам си преценява.
Виж целия пост
# 535
Все пак всеки има право на собствено мнение. Не си налагам моето на никого. Всеки сам си преценява.

Аз пък харесвам твоето. Браво, брато!
Виж целия пост
# 536
...
Кое не ми се разбра - написах го на чист български (поне аз мисля така) и доста кратко и ясно. Тези неща не са свързани по никакъв начин. Твоята проекция на "коректният" начин да се отнасяш с жените не означава нищо за останалите. Всеки има своята представа за това как трябва да реагира в определена ситуация и тя се определя от много повече от трите фактора, които се разглеждат. Реакциите ще са различни най-малкото заради това, че при повечето хора тези три фактора са различно силно застъпени. Не съм уверен защо не ме разбираш - може би не обяснявам какво точно имам предвид достатъчно добре?
...

Не че не ти се разбира, просто това е твоето мислене.
За мен специално двете болднати изречения си противоречат.
Виж целия пост
# 537


Скрит текст:
Да ама НЕ ! На мен не са ми набивани ценности. Обеснявано ми е кое, как и защо, и винаги са ми оставяли право на избор, като аз съм си носил последствията. Ценностната система не се набива, а индивида сам си я изгражда под влиянието на едни или други фактори в процеса на развитието си.
Ценностната система е свързана с такива неща като уважение, съпричастност, да се поставиш на мястото на другия и т.н. Няма да изпадам в подробности.
Когато либидото надделее в индивида, той в този момент не мисли за тези неща, а гледа как и къде да си "разтовари топките" без да го интересуват последствията. Това е и една от многото причини млади жени да забременяват, понеже мъжа няма ( или нямал, или не искал ) презерватив и свършил в нея, с оправданието, че нищо нямало да стане или било "айде сега голяма работа"(няма да коментирам нивото на интелект).  Е точно тогава се нарушава моралната граница - на него не му пука за последствията, задоволил си е нагона, прибира си го в гащите и изчезва. Това е връзката, че като надделее либидото се забравя моралната страна на въпроса и всичко друго се изпарява ( а какво после става с жената - ми нейна си работа ). Точно това е и разликата между човека и животното, че в такъв момент ние можем, независимо колко сме възбудени да помислим и за последствията. Много е лесно да се каже ми то няма връзка, всяко нещо си е отделно за себе си. Да, така после много лесно се измъкваме, като кажем " Ми аз не знаех за това". Ама невежеството не е извинение. От какъвто и ъгъл да се погледне, крайния резултат е един и същ, само обстоятелствата  и участниците са различни.
Така че връзка има, ама на колко от нас им стиска да си го признаят и да си понесат отговорността ?
Въпроса е риторичен за всеки, и не правя анкета, а отговора за себе си го знам. Simple Smile 
 

Чета и се сещам как безболезнено са решили проблема дедите ни- който и когато почувства нужда да олаби жилата, отива на проститутка.
Честно и почтено си получава услугата, и си плаща.
А, сериозните отношения, са запазени за бъдещата майка на децата им.
Изостанало и архаично, но пък действащо защитно и облагодетелствало жените. Mr. Green

Само че, неприложимо, явно в днешни дни, при наличието на " разкрепостени" моми, които намират за напълно нормално да забършат когото харесат я в бара, я в дискотеката и да го изчукат в тоалетната.

Тук вече еманципацията идва в повече на мъжката част, която тотално се обърква- от една страна, мацката им се предлага и ги обслужва " на терен" като проститутка, а от друга- не им иска директно пари за акта, но пък иска евентуална връзка, уважение и все такива неща, които не са включени в трудовата характеристика на жриците на любовта.

Не им е лесно на мъжете, но са му намерили цаката- подхождат в много от случаите с жените като безплатни проститутки- дотам е стигнала наглостта мъжка, та едно плащане на сметка им тежи..........
Виж целия пост
# 538
...Точно това е и разликата между човека и животното, че в такъв момент ние можем, независимо колко сме възбудени да помислим и за последствията...
Ще помислят, ако са наясно с последствията. Като куца здравната и сексуалната култура мисленето не помага.
Виж целия пост
# 539
...
Само че, неприложимо, явно в днешни дни, при наличието на " разкрепостени" моми, които намират за напълно нормално да забършат когото харесат я в бара, я в дискотеката и да го изчукат в тоалетната.

Тук вече еманципацията идва в повече на мъжката част, която тотално се обърква- от една страна, мацката им се предлага и ги обслужва " на терен" като проститутка, а от друга- не им иска директно пари за акта, но пък иска евентуална връзка, уважение и все такива неща, които не са включени в трудовата характеристика на жриците на любовта.
...
Честно казано и на мен би ми било объркващо. (мое мнение, де Wink)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия