За любители на салати

  • 99 269
  • 748
# 390
И аз се включвам с любима салата, макар рядко да я правя, че е малко високо калорична Grinning
рулца от раци, царевица, кромид лук и кисели краставички, объркани с домашно приготвена майонеза ... Simple Smile
иначе и ние не сядаме на маса без салата... даже се сещам свекър ми, като нямат салата за ракията, отваря един буркан с домати, нарязва лук и айде Grinning 
Виж целия пост
# 391
Варен праз ,нарязан на хапки,сварени кестени,стафиди и сушени кайсии.С малко зехтин и сол.
Изключително странна,но вкусна салата.
Виж целия пост
# 392
И аз се включвам с любима салата, макар рядко да я правя, че е малко високо калорична Grinning
рулца от раци, царевица, кромид лук и кисели краставички, объркани с домашно приготвена майонеза ... Simple Smile
иначе и ние не сядаме на маса без салата... даже се сещам свекър ми, като нямат салата за ракията, отваря един буркан с домати, нарязва лук и айде Grinning 


Същото го правим и ние,но лук няма , а слагаме сварени макарони.Става почти като основно Grinning Любима ми е.
Виж целия пост
# 393
В заведение ядох една много проста, но вкусна салата - настъргани моркови, ябълка на ситни парченца, сос от малко майонеза /тя даже не се усещаше/ с настърган хрян в нея. Целият интересен вкус идваше от хряна  Peace И много подхождаше.
Виж целия пост
# 394
Салатата с кестените задължително ще я опитам. Много обичам.

На другата салата и аз правя подобна, но във варианта - рулца от раци, царевица, кромид лук и кисели краставички, объркани с домашно приготвена майонеза + сварен едър боб, доматено пюре и варени яйца на кубченца. Точно като заместител на основното я ползваме. Идеална е за зимата с чаша по-тежко червено вино.
Виж целия пост
# 395
страшни вариации предлагате, ще ги пробвам! Grinning обаче няма как да залъжа мъжо с това за основно, в никой случай... Grinning
Виж целия пост
# 396
Варен праз ,нарязан на хапки,сварени кестени,стафиди и сушени кайсии.С малко зехтин и сол.
Изключително странна,но вкусна салата.

Забравих- и бейби варени морковчета се слагат по желание Simple Smile
Виж целия пост
# 397
Страхотна тема. Ще я следя с интерес.
Виж целия пост
# 398
Таханът, който обикновено купувам,  не горчи.
Вярно е, че съм попадала на марки, които са с по -отчетлива горчива нотка, но чак до там, че с мед или други подправки да не се тушира, не съм срещала. Явно е въпрос на вкус. Simple Smile
Например, на мен листата от цикория ми нагарчат, затова рядко добавям към салатите.
Виж целия пост
# 399
А мога ли да попитам как приготвяте Сельодка под шуба?
Виж целия пост
# 400
страшни вариации предлагате, ще ги пробвам! Grinning обаче няма как да залъжа мъжо с това за основно, в никой случай... Grinning
Салата от червен боб+царевица+"майонеза" от тиквени и слънчогледови семки (може и от други яски)+пилешко доста засища. Пробвай дали ще мине номера.
Виж целия пост
# 401
От майонезените имам две любими, хем са нисковъглехидратни. Едната е сурво карфиол и варени яйца (и двете нарязани) и разбъркано с майонеза. Дргата е пак варени яйца, прясна краставица - обелена и на малки кубчета, някаква хубава шунка или филе, или друг колбас, но определено качествен, защото иначе ще развали вкуса. И разбъркано с майонеза.
Виж целия пост
# 402
А мога ли да попитам как приготвяте Сельодка под шуба?
По тази рецепта
http://djemmasvetlana.blogspot.bg/2010/01/blog-post_4949.html?m=1
Скумрията я заменям с херинга понякога .
Виж целия пост
# 403
Сельодка под шуба ми е от любимите ракиени салати. На дъното на тава слагам сватени картофи настъргани, мажа със закварена сметана разбъркана с майонеза и сол, оргоре нареждам наситно нарязана сельодка/херинга, поръсвам с наситнен червен лук, следва сметанената смес, пласт варени и наситнени яйца, сметанена смес, варени настъргани моркови, сметанена смес, варено настъргано цвеклно.Салатата се подрежда на пластове.   Прибирам за мин 4 - 5 часа да стегне в хладилника.
Виж целия пост
# 404
Благодаря ви! Ще се пробва Flowers Hibiscus
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия