Кърменето помага или не за отслабването???

  • 1 677
  • 38
Качих 10кг за цялата бременност,но проблема е че след като родих започнах да изпитвам вълчи апетит,защото кърмя ли незнам,но определено ми се яде повече,отколкото когато бях бременна.Е,посвалих някое друго килце,но доста си останаха и за сваляне.По принцип винаги съм била слаба и сега ми е едно дискомфортно с тази фигурка,дето някои дрешки не ми стават вече Blush.Гледам да се ограничавам доколкото мога,но все пак си и хапвам туй-онуй защото нали и бебо трябва да си хапва Simple Smile.Та въпросът ми е вие бързо ли свалихте килцата,докато кърмихте а дори и да не сте кърмили.Мен направо ме е срам как не мога да ги сваля при положение, че напълнях само 10кг?Ако сте се справили пишете как та и аз да опитам newsm78.
Виж целия пост
# 1
На мен кърменето ми помогна да отслабна Peace
Ще напиша какво не съм яла,че ми е по-лесно-бял хляб,пържено,тестени изделия,сладки,шоколад,не пиех газирано,не се хранех след 19.00 часа.От всичко друго-умерено PeaceМоже да пробваш разделно хранене в по-умерената му форма,също дава добри резултати Peace
Вече повече от десет месеца кърмя,свалих излишните килограми,дори отслабнах още Grinning
Желая ти успех Peace
Виж целия пост
# 2
на мен не за жалост
Виж целия пост
# 3
Според мен да отслабнеш или не по време на кърмене..не зависи от кърменето,а от похапването..нали казват,че като се кърми се ядяло повече за да има кърма..и тези,които правят точно това е нормално да качат килограми..похапването качва килограми..а не кърменето като  кърмене Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Не мога да кажа, че кърменето ми помага да отслабна, защото кърмя от 7м. и половина, а не съм свалила повече от 3-4кг, въпреки че отдавна нямам вълчия апетит, за който говориш. Grinning Но определено кърменето ми пречи да напълнявам, т.е. мога да си ям каквото искам. Laughing С първото ми дете си възвърнах по- бързо фигурата, въпреки че качените килограми бяха повече, но тогава бях и по- активна физически. Освен това смятам, че на организмът му трябва време, за да се настрои, а и не е много хубаво да отслабваш бързо.
Така че аз не се притеснявам много от килограмите си. Кърмя си и търпеливо чакам да си възвърна формата на тялото (без значение благодарение на какво- гимнастика, кърмене, минаване на времето)и после като Хедра да си ям с апетит и все слаба да си стоя. Wink

П.С. Съгласна съм с Гергана. Само че аз не ядях повече, за да имам кърма, защото знаех, че важното са течностите, а не храната, но просто бях гладна повече в сравнение с времето преди раждането.
Виж целия пост
# 5
Докторката, която следеше бремеността ми, направо си ми каза, че докато кърмя, ще си остана така пухкава Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Peace Даже качих,докато кърмех.
Виж целия пост
# 7
Аз по време на бременността качих  към 9 кг., не знам след раждането , колко свалих точно , но ми се струва, че след болницата съм качила 1-.2 кг. до предишната ми форма остават 2-3. Не знам дали по време на кърменето ще ги достигна, по скоро ,защото идва зима и съм много по обездвижена. Успех на всички свалящи килограми!
Виж целия пост
# 8
Аз спазвам диета за кърмачки и доста неща не трябва да се ядат, затова и бързо свалих излишните килограми. Другият плюс е, че Бебо няма колики и почти не плаче!
Лошото е, че още няколко месеца няма да вкуся шоколад и други сладки работи, но няма как Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Вече 3 месеца и 20 дни кърмя, но не съм свалила нито един килограм! Sad
Виж целия пост
# 10
За цялата бременност качих 12 килограма, след  болницата бях махнала 7. До тук добре. Но следващите месеци , от кърменето ли , от депресия ли си хапвах повече и оп, за 2-3 месеца качих 5 килограма.  Shocked  След това свалих всичките 10 килограма с диета.   В цялата работа странното беше , че надебелях повече след раждането, отколкото по време на бременността  Crazy
Виж целия пост
# 11
На мен кърменето ми помогна да сваля килцата(16) и то доста бързо без да пазя никакви диети.Явно всичко си е до организъм, метаболизъм и т.н.
Виж целия пост
# 12

aз също качих, въпреки че се ограничавам в храненето. Не хапвам пържено, сладко и т.н. ,но... Thinking
Виж целия пост
# 13
На мен лично не ми помогна,свалих си всички излишни кг след като спрях да кърмя,без диета.
Виж целия пост
# 14
Казват, че помага, ама при мен беше обратното. Само дето късно го осъзнах за съжаление. Първия път качих десетина кила, докато кърмех. Втория много внимавах, но пак не ми се размина някое и друго килце...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия