За гъбите

  • 6 084
  • 23
Въпросвам нещо за гъбите - преди да ги приготвите белите ли люспата на шапката или само ги измивате. Питам, защото имам някакъв спомен, че било по-добре да се избелва, но не помня защо  newsm78 newsm78 Струва ли си труда?
Виж целия пост
# 1
Предполагам, че питаш за култивираните печурки. Аз ги беля и измивам, с цел по-добро почистване.
Виж целия пост
# 2
Само ги измивам
Белят се,защото не е добре  да се мокрят/стават безвкусни/ много и така по-бързо и лесно се почистват.

Ако са много мръсни ги беля понякога
Виж целия пост
# 3
Не, не ги беля, само ги измивам.
Виж целия пост
# 4
Само ги мия. А за да падне по- бързо мръсотията, ги слагам в една купа със студена вода и 2-3 лъжици брашно, само разбърквам и светват  Peace
Виж целия пост
# 5
Само ги мия. А за да падне по- бързо мръсотията, ги слагам в една купа със студена вода и 2-3 лъжици брашно, само разбърквам и светват  Peace
И аз така - с брашно.
Виж целия пост
# 6

Белят се,защото не е добре  да се мокрят/стават безвкусни/


и по жилави. Въпреки това аз си ги мия. Единствено беля големите гъби ( тук са Портабела в БГ незнам как), забелязала съм че те наистина ми стават по-жилави ако ги намокря.
Виж целия пост
# 7
Не ги беля, само ги мия
Виж целия пост
# 8
Слагам ги в найлонова торбичка пълня вода и няколко супени лъжици брашно.
Разклащам торбичката няколко пъти ,след това ги вадя и изплаквам.Ако има все пак места които не са изчистени -беля
Виж целия пост
# 9
Слагам ги в найлонова торбичка пълня вода и няколко супени лъжици брашно.
Разклащам торбичката няколко пъти ,след това ги вадя и изплаквам.Ако има все пак места които не са изчистени -беля

Това е и моят отговор Peace
Виж целия пост
# 10
Тенкю ю, мами. Ще я карям по стария начин с водата (не съм с толкова изострени хранителни рецептори, та да ги усещам жилави  Crazy) Аз имах някакви съмнения да не би да е нещо свързано с вредност на кожата на шапките.
Хубав ден!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Само ги измивам хубаво, нищо не беля....а и за пръв път чувам ,че е по -добре да се белят
Виж целия пост
# 12
В първия момент реших, че съм в здравния справочник!!!

С брашно и ги мия.
Виж целия пост
# 13
...а и за пръв път чувам ,че е по -добре да се белят
Моят татко ,може цял ден да се занимава като купят гъби у тях....гледа ги ..оглежда ги ...бели ги Mr. Green
Виж целия пост
# 14
И аз не беля  Naughty С брашно ги мия и  после няма нужда да се белят Peace Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия