Болките в кръста и гърба след раждането

  • 2 957
  • 11
Минаха почти 7 месеца след раждането, обаче болките ми в гърба и в кръста не изчезват, даже стават все по силни. До скоро ме болеше само ако се обездвижа за повече часове /например нощем до около 4-5 сутринта ми няма нищо, после не стана ли от леглото- умирам от болка/, но вече ме боли и през деня ... Чудя се какво ли ще бъде след като Марти проходи...всички майки с проходили деца около мен се оплакват от болки в кръста. Дайте ако някой има някакъв съвет как да си предпазим кръста или ако е късно за предпазване какво да направим за да ни боли по-малко- стягащи колани ли, мазила ли, упражнения ли, техника на ставане...въобще кой каквото има за казване по тая тема...и към тези които имат по-големи деца : Отминава ли изобщо тая болка някога?
Виж целия пост
# 1
Ми моето дете не е чак толкова голямо, но мен започна да ме боли след раждането и досега си ме боли, особено сутрин или като се навеждам.
Виж целия пост
# 2
Пробвай да пиеш калций, болките в моят гръб   значително намаляха по този начин. Peace
Виж целия пост
# 3
И аз ги имам тези болки и до сега.Започнаха в последните месеци на първата ми бременност.И досега си ме боли,особедно както пишеш ти като се обездвижа,рано сутрин се събуждам от тази болка.Иначе през деня се случва много рядко.
Виж целия пост
# 4
Пробвай да пиеш калций, болките в моят гръб   значително намаляха по този начин. Peace

Трябва ли да се предписва от лекар, нещо за дозата кажи? Сигурно под формата на таблетки?
Виж целия пост
# 5
Не го носи много!
Виж целия пост
# 6
        Болките в кръста са от различно естество.Друг е въпросът , че за майките страдащи от това не остава свободно време да си обърнат внимание . На мен лично ми казаха , че е възпаление на нервни възли след като ме прегледаха почти като "ирисова"диагностика , т. е. без изледвания и рентгенови снимки.Ако искаш диагноза и лечение отиди на частно , но и тогава избери поне трима , за да съвпаднат поне две от диагнозите. Моят съвет е да намалиш килограмите и да се опиташ да изчистиш организма си от токсините- за второто има много методи публикувани в интернет.
Виж целия пост
# 7
Ми за килограмите незнам-аз още кърмя и според мен затова не свалям поледните 8 кг-тялото си пази резервите-природа.... какво да правиш... Иначе сега съм 60 кг.на ръст 165, май не са чак толкова много - в началото на бремеността започнах с 52. Пък за калция -знам че има таблетки,ама по колко да пия и може ли без лекарско предписание да си ги пия..? А относно лекарите още повече пък трима...поне за сега не ми се вижда възможно , много майки ще ме разберат. Аз по скоро се притесних от тези болки защото на майка ми й направиха операция на един от прешлените /дископатия нали знаете/ /  но в началото и тя се оплакваше точно от схващане при продължително лежане...та идеята ми беше, че ако всяка жена има проблеми от този сорт след раждането може би просто е нормално изтощаване от периода на бремеността  и ще отмине,а не става въпрос за нещо по -сериозно.
Виж целия пост
# 8
Здравейте на всички.
И аз имам същия проблем. Имам болки в областта на кръста и гръбначния стълб, които се засилват вечерта (след работата и домакинстването) Малката вече  е на 3 години, но това не значи, че се навеждам по-малко. Вчера ходих на лекар и ми изписаха инжекции Диксофен и хапчета Диклак. Инжекциите обаче много ме болят. Силно се надявам болката да отшуми.
Виж целия пост
# 9
Здравейте мили мами,виждам че темата е много стара,но ето че и аз съм със същия проблем. CryМного ми се иска някоя мама да ми пише,сега след година вече как се чувства и какво и е помогнало.Както сте писали и вие боли ме сутрин след ставане гърба и не минава CloseДано някой драсне нещо,за успокоение.
Виж целия пост
# 10
синът ми е вече на 1,7 а моят гръб е с все същите болки. прохождането ни мина кошмарно за мен. започнах и да защипвам нерв на гръбнака и се наложи да ходя на рехабилитация и масажи. съветът ми е - не вдигайте много дечицата, опитвайте се да седите така, че гърбът ви да релаксира, когато ви е възможно и не се натоварвайте като цяло. иначе хапчетата и мазилата имат само временен ефект - поне при мен.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ти много за отговора,жалко че ти все още не си се оправила ,защото наистина си боли а не минава лесно. WinkНадявам се до прохождането да се възстановя ,че не ми се мисли.Невролога ми предписа волтарен за мазане и ще ходя на ямр. Ако имам подобрение ще пиша как съм се оправила. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия