Какви трябва да са шефовете?

  • 1 609
  • 27
# 15
Явно не е получил по-добро предложение за заплащане както предположих аз.
Загадка остава ,защо е отишъл там? Все с нещо са го привлекли.
Виж целия пост
# 16
Да,и ние все още не знаем с какво са го привлекли,но моя приятел казва,че ако все пак се осмели да ни се обади,за да се върне при нас ще му предложи 40 евро,а не 50 както беше и ако не иска здраве да е.Както са казали хората-каквото сам си направиш,никoй не може да ти го направи.
Виж целия пост
# 17
 Peace
Шефът трябва да ме вдъхновява, да ме респектира, да прави така, че заслужено да го уважавам.
Peace
Виж целия пост
# 18
Да,и ние все още не знаем с какво са го привлекли,но моя приятел казва,че ако все пак се осмели да ни се обади,за да се върне при нас ще му предложи 40 евро,а не 50 както беше и ако не иска здраве да е.Както са казали хората-каквото сам си направиш,никoй не може да ти го направи.


Справедливо и отново човечно ,че пак ще го вземете  Peace
Виж целия пост
# 19
Ами като за начало да му бяхте предложили трудов договор ли? Ако сте, Испания трябва да има доста либерално законодателсвто, за да може човек да напусне за един ден.
Виж целия пост
# 20
И в България може да се напусне за един ден с трудов договор. В заповедта се пише или по преценка на работодателя/чл.71/, или по взаимно съгласие /чл.325,т.1/

По чл.71 не е нужна и молба за напускане.
Виж целия пост
# 21
Не знаех.   bouquet
Виж целия пост
# 22
  bouquet Да. И аз не знаех .Като прочетох КТ много неща ми се изясниха.Е, поработвам и като счетоводител Simple Smile

Не е истина колко права има работника, а малко хора ги знаят. И ако частника не е добросъвестен направо си разиграва коня както си иска.


А иначе ,ако авторката не са сключили договор с въпросния работник  може би това са му предложили от другата фирма.
Виж целия пост
# 23
Да, но работниците рядко се занимават да трошат нерви и пари, за да си ги търсят. Познавам няколко човека осъдили работодателя за неправомерно уволнение. Другите просто не са опитвали.

Към авторката: Колкото иска работника, никой работодател не е склонен да даде. Не само за пари става въпрос. Така, че един работник винаги има за какво е да е недоволен и един работодател също.
Приказки като, ние му бяхме като семейство, той защо ни напусна са му много странни. С приятели не се върти бизнес и те част от семейството ти няма да станат.
Виж целия пост
# 24
. С приятели не се върти бизнес и те част от семейството ти няма да станат.
Точно така мисля и аз.
Виж целия пост
# 25
Шефът трябва да е интелигентен и да знае нещата по-добре от мен самата, за да мога да го уважавам.
Но напоследък попадам все на екземпляри, за които не съм допускала, че може да са шефове...което е плашещо   #Crazy
Виж целия пост
# 26
Колкото си по-добър със служителите, толкова те ти се качват на главата. От нашият опит сме разбрали, че трябва да е ясно кой е шефа, което в никакъв случай не означава лошо отношение. Към 1 служител с който правихме най-много компромиси, най-често му беше увеличавана заплата без кой знае какво покритие, мислеше си че е голям специалист, само че като напусна разбра че за неговата компетентност никъде няма да получи по-добра заплата, такива номера се опита да ни спретне, че се чудя докъде може да стигне човешката наглост. Доволни никога няма, така че не се терзай Wink
Виж целия пост
# 27
Не съм наясно с испанското законодателство, но според мен тук опира до човешки взаимоотношения - ако беше застанал в лице с работодателя и го беше питал дали не може да се пробва в друга по - добре платени или какъвто и да му е бил довода за работата и ако не да може да се върне - все пак деца гледа и тн - не мисля,ч е някой щеше да му откаже - особенно и след като са близки - Била съм и от едната страна и от другата. Харесвам по - либералните и благосклонни шефове - много по -лесно се работи за тях. Предишния ми шеф беше такъв, сегашния - е нещо средно както той казва като генерал - държи изкъсо всеки да не би някой да си почива в работно време. Надявам се, че нещата при вас са вече наред.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия