ТАКА КАЗВАТ ХОРАТА

  • 4 716
  • 47
                    ПИСНА МИ
      писна ми от хора,които като почнеш да разказваш нещо,да се оплачеш от нещо или някого,веднага ти излизат с думите:
   ТАКА МУ БИЛО ПИСАНО„КАКВО ДА СЕ ПРАВИ„СЪДБА и така нататък....
та това е темата.
   наистина ли е така:така били казали хората..
Виж целия пост
# 1
Ами така се успокояват хората,знаят че и на някой друг му се е случило същото.Аз лично се дразня на "всяко зло за добро",когато ми се случи нещо ужасно,така ми казваха всички,направо побеснявах,но след време наистина стана така-"всяко зло за добро" Wink
Виж целия пост
# 2
Около 30% наистина е "писано",
около 30% зависи от теб самия,
около 30 % от действията на обкръжението.
Виж целия пост
# 3
Ами не знам кое е писано и кое не, но твърдо вярвам, че хората трябва да избират съдбата и да карат нещата да им се случват. Много ме дразни манталитетът да се успокояваме, че и на някой друг му се е случило същото. Кфо ми дреме на мен, че и на Марийка също като на мен й се е наложило днес да остане 14 часа в офиса примерно?
Виж целия пост
# 4
Зависи за какво става въпрос.
Ако някой е починал нелепо например, това са най - често срещаните думи. Глупави са, не успокояват, но все пак човек се чувства длъжен да каже нещо. Трябва по някакъв начин да се обясни нещастието.


За останалите случаи мисля, че е по-валидно това.

Около 30% наистина е "писано",
около 30% зависи от теб самия,
около 30 % от действията на обкръжението.

Не точно в тези %-ти обаче.
Виж целия пост
# 5
Някак си ни е по-лесно да кажем "Така било писано", за да ни олекне до някаква степен, да си мислим, че щом така е "писано" нищо не можем да направим.Човек се успокоява със съдбата.И понякога наистина олеква...
Виж целия пост
# 6
"Всеки е ковач на собствената си съдба. Най-често - неквалифициран." - Р. Карпач
Виж целия пост
# 7
А ти какво искаш да ти кажат- "кофти стечение на обстоятелствата" или "как можа да го допуснеш?!" ли?

Около 30% наистина е "писано",
около 30% зависи от теб самия,
около 30 % от действията на обкръжението.
10% се губят Thinking

Виж целия пост
# 8
   има и още:
знаех си,че така ще стане
казахли ти аз,недеи да правите така,че еди какво си.
ами като са знаели,да кажат
               
Виж целия пост
# 9
От използването на клишета ли се дразниш или от това, че някои хора вярват, че всичко което ни се случва е предварително предопределено?
Виж целия пост
# 10
   има и още:
знаех си,че така ще стане
казах ли ти аз,недей да правите така,че еди какво си.
ами като са знаели,да кажат
               

А ако ти бяха казали щеше ли да послушаш?  newsm78 Защото аз съм казвала, не са се вслушвали и после, ама аз ако знаех.
Виж целия пост
# 11
казахли ти аз,недеи да правите така,че еди какво си.
"Казах ли ти, че така ще стане" ми е сред най-дразнещите клишета.  Tired Аз като съм решила да си троша главата, теб какво те интересува. Следващият път поне ще знам от собствен опит, не от мнението на "доброжелатели".
Виж целия пост
# 12
Изводите дотук: Каквото и да каже човек - все ще се намери някой отсреща дето мисли че казаното е дразнещо, глупаво, клише и други такива. Grinning
Виж целия пост
# 13
   става въпрос за предопределеното,което се крие зад тези клишета,
доколко трябва да се всушваме в това,което казват хората.
какво се крие зад тези клишета-народната мъдрост,или хорската ограниченост.
 даите примери от тези клишета и доколко са били верни или не
Виж целия пост
# 14
   става въпрос за предопределеното,което се крие зад тези клишета,
доколко трябва да се всушваме в това,което казват хората.
какво се крие зад тези клишета-народната мъдрост,или хорската ограниченост.
 даите примери от тези клишета и доколко са били верни или не
Народната мъдрост и хорската ограниченост понякога са много близки, колкото и странно да звучи.
Колко се вслушваш в хорските приказки си зависи само от теб.
Хайде и аз да те питам нещо - какво искаш да ти кажат хората, че да не е клише?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия