Ползвали ли сте WELEDA-масло за перинеум???

  • 40 390
  • 187
# 30
И аз мислех да пробвам кремчето като му дойде времето, а и ще съм благодарна за подробното описание на масажа, Спяща красавице Simple Smile
Виж целия пост
# 31
Ако искате, мога да ви пусна описание на масажа - как точно се прави. Преведох го от немските брошурки.  Blush

Да, пусни го ако можеш Peace Благодаря ти предварително Hug

ПУСКАЙ,ПУСКАЙ да се науча,че не остана!!!!!!!!!!!!!!! coolcool  jumpuu pregnant
Виж целия пост
# 32
Ето го обещаното описание.  Laughing Превеждала съм го мо-та-мо от немски.


Масаж на перинеума

Цел
- Чрез масаж да се подобри кръвообращението на родовите пътища, тъканта да стане по-мека и да се разтяга по-лесно.

Помощни средства
Бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, масло от жожоба, масло от магарешки бодил (първите 2 са за предпочитане) или специално масло за масаж на перинеума от Weleda.

Подготовка
-   Отпуснете се
-   Изберете подходяща позиция
-   Можете да използвате огледало, за да виждате добре перинеума
-   Определете си даден час от деня, например вечер
-   Желателно е преди масажа да се направи интимен душ с топла вода

Масаж   
-   Начало: около 6 седмици преди термина
-   Много е важно масажът да се прави редовно, всекидневно, по 5-10 мин.
-   Ръцете се измиват добре
-   Слага се малко масло в дланта и се разтриват ръцете, за да се затоплят
-   Перинеумът се разтрива (намазва) с масло
-   Двата палеца се вкарват във влагалището на около 3-4 см и се насочват в посока ануса и стените, като този натиск трябва да води до леко разтягане
-   Перинеумът се натиска отвътре навън
-   Избягвайте допирът с пикочния канал
-   Влагалището трябва да се разтегне с пръстите внимателно, докато се усети съвсем лека болка или изтръпване
-   Разтягането трявба да се задържи така в продължение на около 2 мин
-   Ако имате предишни шевове, насочете масажът и към тях.

Масаж, направен от партньора
-   Партньорът може да ви направи гореописаният масаж с двата показалеца или с палците
-   След няколко седмици перинеумът може да стане толкова разтеглив, че партньорът да ви масажира с два или три пръста на двете ръце заедно.

ВНИМАНИЕ: Масажът е забранен при възпаления или инфекции (херпеси) в областта на влагалището!
След като приключите с масажа, премахнете с тоал. хартия съвсем леко част от маслото, което е стигнало до ануса. Така ще се прекрати евентуалното идване на бактерии от там Wink
Виж целия пост
# 33
Леле,4е аз това което правя,няма нищо общо с това което пишеш  ooooh! Shocked Не съм мислила че това масло се вкарва "вътре" и трябва да се разтягам собственоръчно  #Crazy Scream
А пък ако накарам мъжо да ми прави масаж, хм той ще забрави първоидеята  rotfImbo ии  luvbed
Виж целия пост
# 34
Аз ползвам маслото за бременни и смятам да ползвам и маслото за перинеума на Веледа, каква му е цената в БГ, защото маслото за бременни е доста по-скъпичко и затова си го поръчах на приятелка от Австрия.
Виж целия пост
# 35
Аз ползвам маслото за бременни и смятам да ползвам и маслото за перинеума на Веледа, каква му е цената в БГ, защото маслото за бременни е доста по-скъпичко и затова си го поръчах на приятелка от Австрия.
50мл е 24 лева  Peace Но честно казано нямам идея това за колко масажи стига.


Ето го обещаното описание.  Laughing Превеждала съм го мо-та-мо от немски.

Благодаря много Hug Наиситна е полезно, въобще нямах идея, че масажа се прави така   Blush ooooh!
Виж целия пост
# 36
След като Sleeping Beauty пусна обяснение на масажа май ще се въздържа  Confused
Виж целия пост
# 37
Леле,4е аз това което правя,няма нищо общо с това което пишеш  ooooh! Shocked Не съм мислила че това масло се вкарва "вътре" и трябва да се разтягам собственоръчно  #Crazy Scream
А пък ако накарам мъжо да ми прави масаж, хм той ще забрави първоидеята  rotfImbo ии  luvbed
Joy Ами, тъкмо - започвате с масажче и завършвате с "черешката на тортата" Wink
Иначе, да, собственоръчно се разтяга, с пръстчета. За мамите с големи коремчета може самият масаж да е голямо предизвикателство. Моят също беше доста щръкнал напред, но успях да се справя. То бяха едни чупкиии  ooooh!  Laughing

Маслото на Веледа съдържа само етерични масла, просто е добра комбинацията. Но, по принцип, масажът може да се прави и с най-обикновено бадемово масло.  Peace

Елфита, защо ще се въздържиш? Хич не е трудно. Усилията си струват Wink
Виж целия пост
# 38
Записче  Laughing
Аз имам в къщи бадемово масло и мислех да го олзвам за тази цел, само че до скоро си мислех че този масаж е само външен, а той се оказа нещо доста по сложно.
Не ми се смейте  Crazy но не ми е разбираемо мажем с маслото отвън или отвън и отвътре?  newsm78 и когато прави отвътре натиск само натиск не точно масаж така ли  newsm78
Виж целия пост
# 39
Аз четох за това масло, но за точното му прилагане .... #Crazy....но мисля да опитам все пак.  Mr. Green
Виж целия пост
# 40
Заинтригува ме темата, ще я следя.
Благодаря на Sleeling Beauty за превода  bouquet
Виж целия пост
# 41
Леле,4е аз това което правя,няма нищо общо с това което пишеш  ooooh! Shocked Не съм мислила че това масло се вкарва "вътре" и трябва да се разтягам собственоръчно  #Crazy Scream
А пък ако накарам мъжо да ми прави масаж, хм той ще забрави първоидеята  rotfImbo ии  luvbed
Joy Ами, тъкмо - започвате с масажче и завършвате с "черешката на тортата" Wink
Иначе, да, собственоръчно се разтяга, с пръстчета. За мамите с големи коремчета може самият масаж да е голямо предизвикателство. Моят също беше доста щръкнал напред, но успях да се справя. То бяха едни чупкиии  ooooh!  Laughing

Маслото на Веледа съдържа само етерични масла, просто е добра комбинацията. Но, по принцип, масажът може да се прави и с най-обикновено бадемово масло.  Peace

Елфита, защо ще се въздържиш? Хич не е трудно. Усилията си струват Wink

Ако мъжът ми прочете това ще е във възторг  smile3508 но истината е че преди малко пробвах и ми се видя доста болезнено,това с разтягането  no  ooooh!  newsm78
Мисля че ще се огранича само до външното и вътрешно мазане и масаж.Ще пропусна "разтягането"  Sick А пък за секса-забраниха ми го КРАСАВИЦЕ за съжаление  Tired Като пенсионерка съм  newsm27
Виж целия пост
# 42
Моя приятелка ползва това масло. Роди този вторник с минимални разкъсвания, които в сравнение с шев и кройката от първото й раждане са си направо нищо. Даже докторката й останала учудена от ефекта и обещала да го препоръчва и на другите си пациентки. Peace
  newsm78 много интересно. Ще си го запиша това масълце и ще го имам в предвид за следващото раждане.
Виж целия пост
# 43
Страхотно, Sleeping Beauty, благодаря и аз за превода!   bouquet
Мисля си, че със сигурност ще има полза от такъв масаж. Аз родих с епизиотомия, че тук нали я правят като за "добър ден", ама следващия път ще наблегна на масажа и ще науча мъжа да ми го прави  Sunglasses
Виж целия пост
# 44
Ако мъжът ми прочете това ще е във възторг  smile3508 но истината е че преди малко пробвах и ми се видя доста болезнено,това с разтягането  no  ooooh!  newsm78
Мисля че ще се огранича само до външното и вътрешно мазане и масаж.Ще пропусна "разтягането"  Sick А пък за секса-забраниха ми го КРАСАВИЦЕ за съжаление  Tired Като пенсионерка съм  newsm27

Всичко трябва да се прави постепенно. Спираш точно до там, където леко е заболяло и следващия път пак. Затова се изисква време и търпение. 6 седмици, всеки ден по малко и ще има резултат, повярвай ми! Wink Иначе, разтягането при самото раждане трае само няколко минути. Затова този мускул трябва да е добре "смазан" и подготвен, за да се избегне разкъсването.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия