Хумус

  • 14 205
  • 29
Някоя "израелска" или "арабска" мама може ли да ми каже как се приготвя? мерси.
Виж целия пост
# 1
Ох, на мен ми е любимо,но не знам точната рецепта,знам само.че се приготвя от chick peas.Докато се разтърся,предполагам,че някой ще я напише. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Сега пуснах търсачката в google на хумус рецепти,излезе една много интересна,но нямам време в момента да я преведа.
Виж целия пост
# 3
Аз съм яла!Прави се от сварен нахут(пасиран),майонеза и 4есън...май! Blush Някой ,ако знае какво още се слага да свирка! Whistling
Виж целия пост
# 4
Оле...моя Миро много обича нахут и ме заинтригува да го изненадам с това ядене...дано някой даде рецептичката Wink
Виж целия пост
# 5
ммм...кой не чете в готварския форум Laughing Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22465.msg435147#msg435147
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35255.0

P.S. Аз за сметка на това пак съм се навряла дето не ми е работа Laughing Laughing
Виж целия пост
# 6
ммм...кой не чете в готварския форум Laughing Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22465.msg435147#msg435147
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35255.0

P.S. Аз за сметка на това пак съм се навряла дето не ми е работа Laughing Laughing

Благодаря  Hug Heart Eyes...и напротив....виж как помогна на една изтерзана душа като мен newsm51
Виж целия пост
# 7
ммм...кой не чете в готварския форум Laughing Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22465.msg435147#msg435147
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35255.0

P.S. Аз за сметка на това пак съм се навряла дето не ми е работа Laughing Laughing

Благодаря  Hug Heart Eyes...и напротив....виж как помогна на една изтерзана душа като мен newsm51

Дидке, вместо да се терзаеш, прескочи до съседния арабски магазин и си купи (може и в до супермаркета да отидеш; и там се продава). Моят мъж също много обича, но аз съм на "вие" с чик пийс и не купуваме, но съм виждала много в магазините, защото той все ме поглежда очаквателно, но аз съм твърдо "не".
Виж целия пост
# 8
Stella, мерси много. То явно няма кой да чете в готварския, ама добре че има мами дето четат в чужбинския. Wink Laughing Аз нямам навик да търся с търсачката, защото не ми бачка Кредора там, а и не ми се вярваше хумуса да е попуярен в бг. Но пуснах темата тук най-вече за да получа рецепти от "първа ръка", а не побългарени вариации. Но като гледам там са разяснили кое как. Благодаря ти още веднъж.
Виж целия пост
# 9
     Ето ...ние  го купуваме  готов  в кутии ...обаче също се и прави ..лесно.Нахут се  вари към 30 мин.После в блендера  с  малко сол  и чесън...ако  ти се вижда  гъсто сложи малко вода(ние не слагаме) , може да сложиш тахан малко също .Това е оригиналната рецепта.Майонеза    не се слага ,нищо  друго не се  слага освен както писах.Обаче  ако искаш си го промени  според вкуса ви.Така се прави обаче.
   От източника (не от книги ) Peace Wink
Виж целия пост
# 10
Ако ти трябват още рецепти с нахут мога да ти дам за нахут с ориз и нахутена крем сума
Виж целия пост
# 11
Дай де, дай. Ние веганите кво сега да мрем ли? Grinning

Петя, и на мен това с майонезата ми се вижда малко съмнително. Но при първа възможност ще го пробвам.
Виж целия пост
# 12
Нахут с ориз

Продукти
1 ч.ч. нахут
1 ч.ч. ориз
1 лук
1 с.л. доматено пюре
мащерка, сол и малко зехтин (или друга мазнина)

Приготовление
Нахута се накисва в вода за 1 нощ.
След това се изплаква, изчистват се люспите и се ооставя настрани.
Лука се нарязва на ситно и се задушава в мазнината. Прибавя се ориза и той се задушава много малко. Добавя се дом, пюре разтворено в вода (или домати от буркан) и се слага нахута. Оставя се да поври - долива се вода непрекъснато за да я поеме и хубаво да набъбнат ориза и нахута.
Ккъм края се прибавят солта и мащерката ( Солта по възможност да е морска)


Крем супа от нахут

Продукти
1 ч.ч. нахут
1 лук
1 с.л. доматено пюре
копър, кисело мляко (сметана)
масло (друга мазнина по избор)

Приготовление
Нахута се накисва за една нощ, изплаква се, почиства се от люспите.
Лука се задушава в мазнината. Добавя се нахута и се покрива с вода, слага се дом. пюре. Оставя се да къкри и към края ссе добавя копъра и солта
Виж целия пост
# 13
Фиди, заслужаваш титлата "Царица на форумите"! Мерси.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Фиди, заслужаваш титлата "Царица на форумите"! Мерси.  bouquet
Ади да ни мЪ засрамвЪш тъй  Embarassed Embarassed Embarassed

А за вегански рецепти съм винаги насреща, че имах един период от 10тина години бях наложително веганка Laughing
Виж целия пост
# 15
Моя хумус го правя с консерва сварен нахут - махам шлюпките и го измивам
в блендера с малко сусамово олио, сол и евентуално малко чесън и готово
  chef
Виж целия пост
# 16
Момичета,аз лично не обичам хумус,но гледам,че домашните покраи мен наблягат на този,които е подправен с лимон,леко лют червен пипер и магданоз.Опитайте,може да ви хареса.Тук има такова разнообразие на подправен по различен начин хумус,че можете да експериментирате според вкуса си. Simple Smile
Виж целия пост
# 17
А к'во е това нахут? Embarassed
Виж целия пост
# 18
На немски е Kircherbsen а на български можеш да го срещнеш при печените ядки като страгали, има и друго име - лахут
Така че ако трябва и снимка да ти пейстна, че да ти светне Mr. Green
Виж целия пост
# 19
На немски е Kircherbsen а на български можеш да го срещнеш при печените ядки като страгали, има и друго име - лахут
Така че ако трябва и снимка да ти пейстна, че да ти светне Mr. Green

Аааа тва го знам какво е Party... само че българското име му не знаех. Embarassed ooooh!
Мерси Фидка, знам че на теб може да се разчита. Hug
От туй нещо се прави фалафел. Много го обичам.   chef
Виж целия пост
# 20
Тук продават много видове готов хумус, както и по отделно съставките му - нахут в консерва, тахан ... на мен ми е най-вкусен този, който е готов с добавка от пе4ен патладжан. Отваряме си консервата, добавяме малко 4есън и лимонов сок и става мммммммммммммммммммммммммм муцка  chef
Виж целия пост
# 21
Оха...благодарско за рецептичките...още днес ще изненадам Мирко Свирко Wink Hug
Виж целия пост
# 22
Нахут разбрахме какво е, ами хумус пък какво е? То и аз не знам за какво става дума. Нахута доколкото разбрах тук му викат ревитя, ама на мен не ми харесва варено, само на пържени кюфтенца(ако е това, де).
Виж целия пост
# 23
Мами от изтока, а как го ядат хумуса там? Знам, че го слагат в арабски питки, и това ли е всичко? Да ви се похваля, ден открих страхотни магазини в един очукан край на Кеймбридж където можеш да откриеш и от "пиле мляко" що се отнася до всякакви национални кухни! Китайска, арабска, персийска, японска, гръцка....Познайте колко неща си накупих! Joy Едното от тях- лозови листа!

А някой да знае нещо за семолината?
Виж целия пост
# 24
Да слага се в пити,добавя се фалафел,пържени картофи,кисели домати,маслини,люта чушка,прясно нарязани на много ситно домати и краставици и им гледайте сеира на гладниците. #CrazyТук хумуса се консумира,както кетчупа и майонезата по Европа и Америка.Освен това хумус не се яде с вилица,а се загребва направо с парче от питата,дори това как го правиш,дали от ляво надясно или обратно има някакво значение.Обаче аз не зная какво Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 25
Семолината на български е грис. Днес за първи път го правих на мойта гладничка и го изяде за отрицателно време.
Виж целия пост
# 26
Аз съм 4увала 4е имат някакво типи4но ястие - нещо като слоеве запържена кайма  хумус, разстелени в тави4ка... не запомних, но има кого да попитам. Зву4еше като да е много мазно, но моята съседка /българка, женена за тур4ин, който има приятели араби/, казва 4е е много вкусно
Виж целия пост
# 27
Нарича се ''пастел''.Представлява баница с месо,която се приготвя от тестени кори,запържена кайма,пържен или печен патладжан,чесън,магданоз.Реди се в тава на пластове или се навива на руло.Наистина е много вкусно.Не е задължително да е много мазно,слагаш толкова мазнина,колкото предпочиташ  chef
Виж целия пост
# 28
Нарича се ''пастел''.Представлява баница с месо,която се приготвя от тестени кори,запържена кайма,пържен или печен патладжан,чесън,магданоз.Реди се в тава на пластове или се навива на руло.Наистина е много вкусно.Не е задължително да е много мазно,слагаш толкова мазнина,колкото предпочиташ  chef
Ммм, това на мен ми звучи много добре. Ама хумуса къде се слага? Rolling Eyes
Тук има една рецепта за пастел. Плънката е по-различна, но може рецептата да се ползва поне за тестото  chef
Виж целия пост
# 29
Благодаря на всички за отговорите. А тази баница с патладжана непременно ще я опитам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия