Коледа 2011 - тема 3

  • 107 399
  • 753
# 645
Aз точно щях да се оплача, че не скопосах тестото за рохличките. Embarassed Стана ми много трошливо след като го извадих на другия ден да ги оформя. Така ли трябва да е? newsm78 В крайна сметка направих една тава кравайчета с триста зора, за втората нямах нерви и ги направих на топчета. Blush
На вкус обаче са уникални. Peace
Виж целия пост
# 646
Привет,дами!Неща,които правите са разкошни  Hug Имам един въпрос относно линцеровите сладки на Наталина-може ли да ми предложите рецепта за крем,с който мога да ги слепя и с който да станат също толкова мекички както с мармалада.Знам ,че оригинално се правят с мармалад,но не всеки го обича,а с течен шоколад не стават меки.Предварително благодаря!

g_simeonova, предлагам ти една рецепта от която може да ползваш само крема. Аз моите бисквитки днес ги направих, но крема ще го направя по-късно. Той не може да издържа толкова дълго.

Orangen-Nougat-Kekse    Портокалово-шоколадови-бисквитки
За бисквитките
150гр меко краве масло, 90гр пудра захар, щипка сол, 1 яйце,  250гр брашно,  5гр натурално какао,  1 с.л. ром,  100гр смлени лешници
Портокалов крем
200мл мляко, 30гр ванилов пудинг ( на прах ), 2 жълтъка, кората от 1 портокал,  70 гр захар, 200гр меко масло
За украса
100гр нуга или шок.глазура (разтопени)


Бисквитките се приготвят като линцерите. Тестото е маслено.  Всички съставки се смисат. Тестото се увива в свежо фолие и се оставя в хладилника за 2 часа. След това тестото се разточва в/у набрашнена повърхност или както аз правя м/у две парчета свежо фолие. Изрязват се кръгли формички или звездички. Пекат се в предварително загрята фурна при 170С около 13 мин.
В 5 с.л от млякото се прибавят жълтъците и пудинга и се разбърква добре. Останалото мляко заедно със захарта се слага на котлона и се бърка докато захарта се стопи. След това се прибавя яйчната смес и се бърка до завиране. Оставя се да истине, но се бърка от време на време, за да не хване коричка или плътно се покрива със свежо фолие. След като се охлади  се прибавя мекото масло и се бърка с миксер около 2 мин.
Крема се дозира в/у бисквитките с помоща на шприц. Слепят се две по две и се украсяват със стопената шок.глазура.
Който иска бели бисквитки може да не слага какаото и ще се получат линцери.  Wink

Виж целия пост
# 647
Аз пък нямам нерви да престоява тестото нощ в хладилника. Пека веднага след замесването. И всичко е 6+.  Blush
Виж целия пост
# 648
Сложих още брашно, пък да видим утре какво ще стане  Mr. Green
Мариета твойте кравайчета са уникални  Hug
Виж целия пост
# 649
Джема, ще опитам по твоя начин.  Peace И без това се налага правенето на поне още една доза. Mr. Green
Виж целия пост
# 650
И аз ги захванах днес:

лешниковите топчета на BiankaD - за жалост не ми се получиха розички от белтъчната смес, но пък са толкова вкусни! BiankaD  Hug


линцери на natalyna - опекох си отделн и малките изрязани формички с мисъл за украса на нещо, но не успях да ги опазя: излязох за един час и като се върнах, заварих само две...

Виж целия пост
# 651
Aз стартирах днес със сладкоправенето Grinning
Както винаги първи са меденкитена Джемма.Получиха ми се уникално добре,явно уцелих добре консистенцията на тестото.Още не съм ги украсила,но се чудя как да ги направя този път.Досега съм ползвала готови шрифтове,но не ги одобрявам нещо.Не са вкусни,а и се залепват сладкитеедна за друга.Вие какви глазури най-вече ползвате?Простете ако е дискутирано Embarassed

Това са фигурките:


А тези направих слепени с шипков мармалад.Тях ще ги мацна с шоколадец Crazy
Виж целия пост
# 652
Момичета, помагайте! Моля който е правил медена къщичка или ще прави, обаче има идея какъв шаблон ще ползва, да помага. Миналата година правих къщичка, но толкова линкове съм събрала, че не мога да позная откъде е моят шаблон Thinking Може би е бил на Зори, но не мога да го намеря в темата от миналата година. Ето я моята къщичка, ама май на снимката не си личи много Thinking
Моля, дайте идеи за шаблон, не искам да е много голяма, а ме мързи да чертая Embarassed


Виж целия пост
# 653
И аз замесих тестото за ванилените кравайчета, дали да не ги изпека и аз още тази вечер се чудя.  newsm78 Прочетох, че Джема не ги чака и се размислих и аз сега дали да не ги мятам още сега, че утре не се знае какво ще е положението вкъщи Simple Smile
Виж целия пост
# 654
Аз не мога да помогна с шаблон, защото сама си го правя. Миналта година си направих като го изрязах от един по-дебел картон и тази го ползвах същия. Имам един изрязан и от една кутия на Бейлис,  който си е практически вечен шаблон
Виж целия пост
# 655
И аз не го чакам тестото една нощ - замесих го в 10,30 и почнах да пека към 14, 2 часа са му достатъчни, за да се стегне маслото.
Начупих 10-тина докато ги овалвах с пудра захар и децата ги изядоха - голяма грешка! - дребното те ме оставя намира и само върви и рови да търси кутиите Laughing. Като заспи след малко ще трябва да ги скрия на по-сигурно място...

Крикри, аз винаги си чертая...тази година няма да правя такава къщичка, намислила съм нещо, да видим ще ми стигне ли времето и за него...
Виж целия пост
# 656
Да, трета поредна година си ги пека веднага. Чакането не е за мен. Simple Smile само като ги изпека чакам да поизстинат около 5 минути и тогава ги вадя от тавата, защото иначе остават в ръцете ми на трохи- много са крехки. Но предполагам и с престоялото тесто е същото.
Виж целия пост
# 657
Ами, ще пека и аз още тази нощ Simple Smile Ще почакам 1-2 часа и ще ги слагам във фурната.  Hug Hug

За шаблон за къщичка - аз сама си рисувам шаблон и си го изрязвам от хартия и така правя къщичка. Миналата година ми се получи добре, ще видим тази година кога ще намеря време и за това.
Виж целия пост
# 658
Момичета  Embarassed направо ме засрамихте какъв мързел съм  Embarassed ама миналата година ползвах един шаблон дето само си го принтвах...ама старост-нерадост, не помня къде съм го завряла, а съм запазила линкове поне за 20 къщички...
Ами, какво да се прави, ще трябва да чертая...или да накарам ММ, поне нещо и той да свърши  Joy
Мариета  Hug ами моите домашни имаха само 2 желания за тази Коледа - рохлички и къщичка. Чакам с нетърпение да разбера какво си намислила...
Виж целия пост
# 659
Ами ето някакви шаблони открих, не знам дали ще ти свършат работа:

http://pickyourownchristmastree.org/gingerbread/GingerbreadHouseTemplates.pdf

http://www.kingarthurflour.com/baking/documents/gingerbread.pdf

На втория линк към края на документа има шаблони.

 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия