Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 94-тa тема

  • 181 202
  • 754
# 195
Позакъсняло включване пак правя с новогодишната трапеза, но все не остава време!
Но тук държа да направя едно голямо уточнение...този път майсторката не съм аз , а скъпият ми мъж! Защото аз както винаги за Нова година си бях на работа и вечерта се прибрах като на гости, но вижте какво беше натворил той, щом и питка ми изпече....няма да коментирам повече! Има и заснето видео как я майстори, смяла съм се от сърце, но сега знам, че си имам достойна отмяна винаги! Heart Eyes Simple Smile





Виж целия пост
# 196
Иланг,Марабу,Лулу,Сенсерита,Луча,Антония  вкусно
Магаами браво на съпруга
Апр чудесна тортичката и ще ти отнеса салатката
Еликсир с тутманика си топвам сосчето
Бианка класически шедьовър
Пепика супер питки
От Порт си вземам фунийка
Зиче много вкусно и си вземам с лъжичка и хлебче
Лабрех с другия хляб на Зиче ти отопявам сосчето с картофките/не съм по месото/
От мен свински хапки с лук на фурна,питка с магданоз на Еликсир  newsm51/аз сложих малко/прекрасна е и пай със сладко от грозде и дюля




 

 



Виж целия пост
# 197
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!!! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВСЕ ТАКА ПРЕКРАСНИ МАЙСТОРИ/КИ В КУХНЯТА!!!

Дайте ми идея какво да сготвя за довечера, имам сварено цяло пиле /бройлер/ и се чудя какво да направя от него, освен супа  newsm78 Иска ми се някаква манджичка или нещо, което не съм правила, ама нямам идеи  Outta Joint Outta Joint Outta Joint

Виж целия пост
# 198
Опитай с грах , ако имаш
Виж целия пост
# 199
Яхния с картофи,лук,моркови и грах - става много вкусна приготвена с пилешко месо.Също така и пилешка кавърма-аз я правя с пилешко филе,но ще се получи и с цяло пиле.....с един или два от фиксовете на Маги и много лук ако обичате......Става бързо и вкусно.Дано съм била полезна.

А и задушено пиле може да направиш то е пак с картофи,лук,чесън,моркови,дафинов лист,черен пипер,чаша бяло вино....
Виж целия пост
# 200
Здравейте с днешна дата  Hug
megansg, тези мръвчоци винаги ги правиш толкова апетитни, чак ми идва да си бодна с вилицата!
lu4a , тези руладини много ме изкушават в суров вид, представям си колко съблазнителни ще са изпечени!
maqaami , имаш мъж мечта   bouquet
Apr , това е единственото от десертите, което мога да ям до безпаметност, шоколад, шоколад и много шоколад, дай рецептата моля  bowuu
Sincerita_11, с какво е пая, много обичам, но един път направих и остана суров и оттогава не се наемам.
Зичеее, с тази шкембе чорба и с този хляб, ей такива български гозби най-обичам, така апетитно си ги направила   bouquet
labrex , я кажи как ги направи тези пържолки в тенджерата под налягане, хем време спестява, хем това е много вкусна манджичка, да топиш с хлебец.




Коледните ми меденки





Виж целия пост
# 201
Честита Нова години, мили момичета и момчета!
Нека е здрава, мирна и благодатна за всички!

Ето какви ги забъркахме тези дни

салата с авокадо и рукола, картофена салата с майонеза и кисели краставички, обърната вита баница, сърмите на свекървата



 

свинско руло с билкова плънка, тиквеник, ванилово-шоколадов чийзкейк, сметанова торта



 
Виж целия пост
# 202
labrex , я кажи как ги направи тези пържолки в тенджерата под налягане, хем време спестява, хем това е много вкусна манджичка, да топиш с хлебец.

Пепика, много е стара тая манджа, майка си я правеше на гостите. Grinning Пържолките се посоляват, поръсват се с чер пипер и се овалват в брашно. Запържват се за малко от двете страни, не до готовност, да се запечатат. Като са по-малко, го правя направо в тенджерата, като са повече в тиган и от него подреждам направо в тенджерата. Между пържолите се слага чесън, може бахар, още чер пипер на зрънца, дафинов лист на вкус. Заливат се с равни части вино и вода, като се сипва и от мазнината, в която са пържени. Заливат се да не ги покрива течността и за 20-ина мин в нашата тенджера стават готови, на практика с малко сос, почти на мазнина, но много вкусно. А майка започна да слага и картофи, като добави в заливката и две-три лъжици нарязани домати, пак е много вкусно и става повече сосче, което не е на вода, явно от брашното по пържолите се сгъстява леко. Бързо и вкусно е, поне вкъщи много се харесва. Правя го и с пилешки пържолки. Peace
Страхотни са ти снежковците и особено елхичките, напомниха ми, че е зима. Толкова ми липсва снега, дано вземе най-после да завали!

Alokazia, обикновено правя вкусотията на TheNMaster Картофена запеканка, лесна и вкусна, като и добавям варено пилешко на хапки и запържени гъбки, става разкош! Peace От бялото месо стават вкусни кюфтенца - нарязва се наситно на кубчета, добавят се яйце, кашкавал на кубченца, чер пипер, две-три лъжици майонеза, нишесте 2-3 с.л., посолява се на вкус. Трябва да стане гъста каша, гребе се с лъжица и се пържи в загрята мазнина. По принип се прави със сурово месо, но става и с варено, вкъщи не го обичаме бялото, сухо ни е и така се оползотворява. Иначе по принцип всякаква манджичка със сос може да си направиш. Peace

megansg,   Heart Eyes  bouquet:
И на Apr от тортичката искам, много шоколадово изглежда! Heart Eyes    bouquet
maqaami, страхотен мъж! Peace    bouquet
Гуинет, ама си ги забъркала едниии  Crazy Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesbouquet  chef
Виж целия пост
# 203
ЧНГ на всичкия готвещ народ!  Grinning Бъдете живи, здрави  и все така творящи вкусна храна!  Peace

От мен едни локумени кифли ,които се откроиха на фона на обичайните празнични ястия.



Напудрени
Виж целия пост
# 204
Чушки бюрек на фурна по Неличка:


Баклава от блога на лулу:
Виж целия пост
# 205
Гуинет ,много красоти си сътворила ,може ли рецептата на тортата от последната снимка с рулото от страни,изглежда разкошно
Виж целия пост
# 206
За много години момичета!
От мен вместо запис един Банафи пай

Виж целия пост
# 207
Огладнях докато гледах вашите творби!
Тази вечер при мен пица с гъбки и колбас и айран.
Виж целия пост
# 208
нашата вечеря Кренвирши с кашкавал и

Пържени картофи на фурна

Виж целия пост
# 209
Гуинет, страхотно меню  Peace
Еликсирче, питката е много пухкава и надута, но съм фен на тези медальони  Wink
Мама Тин, много сочно парче Банафи пай  Heart Eyes
Дес, ти си поредния подстрекател с тези чушки  Blush Ще трябва ма йда се правят.
maqaami,  браво на мъж ти  smile3501
Пепика, човечета, меденки - всички са много весели. В нова насока виждам твориш  Wink   chef За питките ти - нямам думи никога  hug
Апр, с чудна шоколадова тортичка  изкушаваш ти  Crazy
Луча, руладините изглеждат добре преди печене; сигурна съм, че след са били още по-добре  Hug
Меганс, пак свинско  Crazy вече си мисля, че ядете свинско по-често от у нас  Laughing

Да си покажа вчерашната леща, проба на новата сланина  и днешните яйца с.....





ПП: Марабу, ти къде се пререди с тия златисти картофки  Crossing Arms
kiticat , пускай снимките тук, не по линковете да ходим  Peace (линка към рецептата го вмъквай под снимката ако искаш)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия