Коледа 2012

  • 86 053
  • 741
# 165
Ето, момичета, кой искаше къщички:
http://www.ebay.com/itm/DIY-Kitchen-3DChristmasHouse-Shape-Silic … sh=item2ebf641b36

До Бг няма доставка, но до посредник в Англия има.
Виж целия пост
# 166
mistery , направо хлъцнах при вида на снимките ти  Shocked Все едно разглеждам Good Food ! Поздравления за многообразието , качеството, количеството и не на последно място за самите снимки   bouquet
 И аз се бях запалила по свещичките , но цената на формичките е доста сериозна за мен, а са малко бройки. Скоро зяпах форми за каноли - малко и скъпи...
Виж целия пост
# 167
Нареждам се сред впечатлените от mistery. Може ли подробности за снежковците на клечка от втората снимка? Рецепта и указания как се правят Simple Smile
Виж целия пост
# 168
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИИИИИ !!!!!
  от 2 седмици  преглеждам кулинарния за Коледната тема , но 4 дни все много ангажименти и не съм влизала , ато изненадата ме чакала . Благодаря на Таттит за прекрасното оформление ..... аз съм  на коледна вълна от 12 авгусле ( след рождения ми ден и този на малчо)  ...... ама не исках да пускам аз тема пак ,че не мога дая поддържам ( видя се миналата година Sad((( ), но сега съм супер щастлива .

Та миналата година не ми остана много време за приготовления и успях да направя само меденки, Коледна къщичка и линцеровите сладки . ето няколко снимки :

Коледна къщичка :








Линцерови сладки :



и накрая малкото джудже :




Тази година съм решила да правя сладки и медени коледни къщички за един благотворителен бал ,та ще се оглеждам за идейки упорито. ще питам и за опаковането на пакетчета със сладки и кога най-рано мога да си приготвя тестото за линцеровите сладки и за меденките. искам да направя и от китайските курабийки с късметчета и да ги закрепяме за ръбчетата на едни чаши. сега като чеях мненията май ще си открадна идеята за бастунчетата на Джемма ( извини ме за плагиатството, но ще за благотворителна цел за повече бебчета да се появяват на света Simple Smile )

Та това е от мен и пак да кажа колко съм щастлива за пускането на темата !!!!
Виж целия пост
# 169
..............и кога най-рано мога да си приготвя тестото за линцеровите сладки .........................

velma,линцерите може да направиш дори месец по-рано и да ги оставиш в метална кутия. А 2-3 дни преди да ти потрябват да намажеш с мармалад и слепиш, за да могат да си поемат. Аз така правя. Напека си бисквитките, а след това слепвам колкото ми трябват 2-3 дни предварително.
Ето ти и моята любима рецепта.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=623232.msg20392889#msg20392889
Виж целия пост
# 170
Елхичките, снежковците, еленчетата и бонбоните са правени по тази рецепта http://luluto.blogspot.com/2011/12/blog-post_09.html#more, но тъпят всякакви вариации. Можете да приготвите свое любимо кексово тесто, да замените маскарпонето с някакво безсолно крема сирене и да оформите във форми по желание. Уверявам ви, че вкусът е страхотен, а и са приятни за окото.
Елхичките ги оформих като скалички, които набодох на шишче, потопих в разтопен бял шоколад и овалях в зелени кокосови стърготини. Снежковците са направени от две топчета с различна големина, потопени пак в бял шоколад и после в бели кокосови стърготини. Еленчетата са по-голямо топче, потопено в тъмен шоколад и после в суха смес за топъл шоколад (страхувах се да не нагарча от чисто какао). После са украсени с оцветен роял айсинг, направен от разбити белтъци, пудра захар и лимонов сок. Въпреки, че всяко шишче топвах в шоколад преди да набода формичките, се наложи да направя възелчета под всяко върху шишчето, защото доста натежаха и започнаха да се приплъзват надолу. Може и да не им се стараете толкова на външен вид, защото все пак са направени за ядене, а в моя случай имаше хора, които така и не ги бяха опитали, защото им било жал да ги ядат  hahaha
За свещичките аз гледах рецептата на Джема и ми се стори, че може да се направят тръбички от ролката на кухненско руло, като се увие с фолио, така излиза много по-евтино. Е, вярно е, че размера ще дойде по-голям, но...трябва да се правят компромиси.
Виж целия пост
# 171
mistery, благодаря ти за обстойните обяснения и страхотните снимки! newsm51 Аз със сигурност ще направя елхичките, изглеждат страхотно!
Виж целия пост
# 172
Джинджифилови курабийки

от новия брой на Goodfood
за 16бр.

100гр. масло, нарязано на кубчета, плюс допълнително за формите
225гр. брашно
2ч.л. бакпулвер
1ч.л. сода бикарбонат
1с.л. смлян джинджифил
2ч.л. смесени подправки за курабийки( канела, индийско орехче, карамфил)
100гр. захар
4с.л. мед

Загрейте фурната до 200 градуса. Намаслете 2 големи тави за печене. Сложете брашното, една четвърт чаена лъжичка сол, бакпулвера, содата и подправките в кухненски робот. Добавете нарязаното масло и пуснете робота на висока скорост, докато сместта се превърне в трохи. Прехвърлете в купа и добавете захарта, разбъркайте. Леко затоплете меда, добавете го към сместта и разбъркайте, за да стане на тесто. Оформете от тестото топчета с размера на орех и ги разположете на разстояние едно от друго в тавите за печене. Печете 8-10 минути, докато станат златисти. Охладете в тавите преди да прехвърляте върху решетка.

Това е буквално преписано от списанието, аз някои неща бих ги спестила. Като кухненския робот примерно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 173
mimi0585, благодаря, радвам се, че са ти харесали нещата ми. Джема, познах ги елхичките  Laughing
Mamagemelar ето рецептата:

БОНБОНИ С БИСКВИТИ /в случая "Свещички/

Продуктите на тези бонбонки  са „на око”, зависи колко ви трябват. Може да увеличавате или намалявате количествата им.
Предполагам, че рецептата на сладкия салам е същата.

3 пакетчета бисквити /от рода на „Чайка”/
1 малко пакетче стафиди
½ кутия локум – нарязва се на дребни парченца
Орехи – едро смлени
½ пак. краве масло
какао /ако бисквитите ви са бели, ако са какаови – няма нужда/
½ ч.ч. прясно мляко
Есенция ром
Бисквитите се смилат, като се оставят на по-едри парченца. Заливат се с топлото прясно мляко /с разтвореното в него какао, може и горещ шоколад/, прибавят се кравето масло, стафидите, локума, орехите, есенцията. Трябва да се получи смес, която да може да се оформи на топчета. /Ако е много твърда прибавяте още малко мляко, ако е станала рядка – бисквити/ Оставяте сместа да престои 1-2 часа в хладилник, за да стегне. Оформят се топчета и се овалват в шоколадови пръчици, цветни пръчици, кокос – бял или цветен.

В случая съм направила от сместа "свещички". Вземам от сместа, оформям я на пръчица и натъпквам в отрязана спринцовка /пластмасовата част/ Става идеална формичка. И след това избутвам с пръст да излезе сместа от долната страна. Отгоре вече е станала вдлъбнатина от пръста ми, защото съм избутвала и там капвам разтопен бял шоколад да се разтече като восък и забождам един бадем за "пламък".
Предполагам ясно разясних, но ако не, пак ще обяснявам.
От същата смес са и бонбоните, които са на снимките - с бял и кафяв шоколад.  Simple Smile


Виж целия пост
# 174
dimana  Чашките ти са страхотни- от руло имам предвид
Виж целия пост
# 175
mama 1+2 Аз правя почти същата смес и за торта/без локума/и на вкус е страхотна.Тъкмо се заредих с добро количество /на изгодна цена/хартиени формички за мъфини и ще влязат в употреба с толкова много идеи които давате. Hug
Виж целия пост
# 176
Привет, момичета, страхотна тема!

Може ли рецепта за АКК, има една на по-предните страници, но не се отваря  Praynig
Виж целия пост
# 177
mistery, страхотни снимки  Hug Мисля да пробвам и аз тая година елхичките и снежните човеци. Сега ще вляза да чета рецептата, която си дала. Само че и аз се чудех дали няма да са тежички и да се свлизат надолу по шишчето или още по-лошо, да се чупят  newsm78

tarlio, миналата година и аз най-много си харесвах "чашките",защото бяха новото ми попълнение. От локум са обаче Simple Smile - тоя шарения дето го продават на такова рулце дълго.
Виж целия пост
# 178
Влизам само да се покхваля с последната си придобивка http://prodavalnik.com/photos/ad/8380767/5/   И да помоля Джемма за рецепта за масления кекс за къщичките    bouquet
Виж целия пост
# 179
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия