За приготвянето на грис

  • 2 990
  • 35
мами как приготвяте грис,че на опаковката не пише?а по колко жълтък давате на наште месеци?мерси много Laughing
Виж целия пост
# 1
Aз слагам на котлона около 250гр. мляко, след като заври слагам 2 супени лъжици грис и малко захар, разбърквам постоянно, като се позгъсти го махам от котлона Simple Smile Това е любимата ми закуска, защото е много лесна Simple Smile
На колко месеца е бебето ти Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Мисля, че сте малки за прясно мляко.Аз го правя с адаптирано.Слагам да заври 200г.вода.После 2-3 супени л.грис(май все на око ги правя Wink).Като започне да се сгъстява ,отнемам от котлона,защото после още се сгъстява.Добавям 2-3 мерителни л.АМ.Понякога го правя с плод , настърган Peace
Виж целия пост
# 3
  chefКогато синът ми беше на 7м му правех
"Каша от грис"
Продукти:    120мл вода
                     2 равни с.л. грис
                    100мл плодово пюре
                    4 мерителни лъжици АМ
Приготвяне: Гриста се вари при непрекъснато бъркане. В пюрето и с малко водичка се разрежда АМ /4 мерителни лъжички /. Когато гриста е вече сварена и охладена се добавя плодовата смес с млякото.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че сте малки за прясно мляко.Аз го правя с адаптирано.Слагам да заври 200г.вода.После 2-3 супени л.грис(май все на око ги правя Wink).Като започне да се сгъстява ,отнемам от котлона,защото после още се сгъстява.Добавям 2-3 мерителни л.АМ.Понякога го правя с плод , настърган Peace
И аз по същия начин го правех.С прясно мляко е по-вкусно,ама е хубаво да  изчакате поне до 10 месеца за него. newsm10
Виж целия пост
# 5
Извиняваите за тъпия въпрос ама грисът глутен съдържа ли ,
защото ние още не сме въвели глутеновите храни?
Мерси
Виж целия пост
# 6
Мацки, а аз на моята госпойца може ли вече да й правя грис. Вече хапваме за закуска попарка със сухар.
Виж целия пост
# 7
elegance_av  може да и правиш аз бравя на Стефи от както направи 6 месеца и го правя с прясно мляко много е вкусно и много му харесва.
Виж целия пост
# 8
Аз слагам по равно вода и прясно мляко и малко захар, когато заври слагам грис на око (да се сгъсти).
Виж целия пост
# 9
За жълтъка: по 1/2 варен 10-12 минути. Прибавям го към пюрето на обяд, когато е зеленчуково.
Виж целия пост
# 10
грисЪТ обикновено е пшеничен- т.е. глутенсъдържащ. Но мисля, че има и царевичен, без глутен
Виж целия пост
# 11
грисЪТ обикновено е пшеницчен- т.е. глутенсъдържащ. Но мисля, че има и царевичен, без глутен

Да, има и царевичен.
Виж целия пост
# 12
Polar Fox и Marianna благодаря за отговорите.
Ние за сега хапваме ориз, елда и царевица.

Има ли още нещо безглутеново което мога да предложа на дребния?
Виж целия пост
# 13
Май елдата беше без глутен, но може и да съм в грешка newsm78
Виж целия пост
# 14
Мисля, че сте малки за прясно мляко.Аз го правя с адаптирано.Слагам да заври 200г.вода.После 2-3 супени л.грис(май все на око ги правя Wink).Като започне да се сгъстява ,отнемам от котлона,защото после още се сгъстява.Добавям 2-3 мерителни л.АМ.Понякога го правя с плод , настърган Peace
И аз по същия начин  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия