Въпрос за лозовите листа

  • 3 596
  • 16
Искам да попитам за технологята за приготвяне на лозови сърми.Вече два пъти ги правя и все едно ядем туку-що откъсната трева от градината.Купувам ги в буркан, стерилизирани.Измивам ги с вода, пълня ги и ги варя.Добре де, два часа малко ли са им за да останат пак сурови SadАз агне ще сваря за това време.Нямам тенджера под налягане, проготвям ги в обикновенна.Ще ви помоля да ми обясните дали според вас бъркам нещо Confused
Виж целия пост
# 1
Аз ги правя по същият на4ин и стават перфектни GrinningНе съм заси4ала колко време ги варя,но си мисля 4е е горе долу колкото теб,а може и пове4е да е newsm78
Виж целия пост
# 2
)Предполагам,че листата ти са стари .Можеш да ги попариш малко преди да ги оформиш сърмичките(щото предполагам,че не си си взела само един буркан,за да ги израсходиш бързо ги попари малко и така ще станат,няма начин Peace).
Виж целия пост
# 3
Зависи от самите листа,ако са стари листата колкото и да ги вариш няма да стане .Според мен пробвай от друга фирма листа,дано попаднеш на хубави. Wink
Виж целия пост
# 4
Двата пъти ги купувам умишленно от различни места-от турски магазин(в буркан) и от местен(вакуумирани), все стари ли да са ThinkingТук английските зелен фасул и зеле нямат сваряване, сега остава и лозовите листа да са така и ще го закъсаме Thinking
Виж целия пост
# 5
И аz тук си купувам от турски магаzини и няма спасение, на която и фирма да вzема винаги са така. Ще пробвам и аz да ги попарвам както са препоръчали момичетата, дано има ефект  Praynig
Виж целия пост
# 6
tonnny_bg , би ли ми казала как точно се попарват и колко време да тоят попарени!
Виж целия пост
# 7
Биляна,слагаш в някакъв съд топла вода и киснеш листата/вси4ките/няколко минутки Wink
Виж целия пост
# 8
Завира водата ,може малко сол да сложиш и се топват листата за няколко минути и ги вадиш,така всичките ги слагаш заедно и след 1-2 мин ги вадиш. Peace
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви, момичета!Ще пробвам да ги попаря, дано стават след това за ядене!
Виж целия пост
# 10
Миличка пробвайги запечени а не варени много по вкусни стават.
Виж целия пост
# 11
Като ги попарваш сложи малко лимонов сок или оцет.
Виж целия пост
# 12
Миличка пробвайги запечени а не варени много по вкусни стават.
И аз само така ги правя и са мммммм... Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Връщам темата, защото пак имам въпроси ConfusedДнес се реших да опитам пак да ги направя.Каква е технологията на запечените лозови сърми, които ме съветеате да направя?Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне!
Виж целия пост
# 14
Връщам темата, защото пак имам въпроси ConfusedДнес се реших да опитам пак да ги направя.Каква е технологията на запечените лозови сърми, които ме съветеате да направя?Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне!
Вместо в тенджера, ги нареждаш в тава и печеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия