Суровоядство - трета тема

  • 54 254
  • 369
# 180
Сиси, продават се "белачки", с които можеш да постигнеш такъв ефект. Не съм сигурна дали ги има и в България.

***

Малко за цвят: пикантен хумус (не е суров) с моркови, карфиол, целина и броколи

Виж целия пост
# 181
Искам да ви питам какво мислите за т.н "супер" храни в прахообразна форма. Аз ползвах единствено пшенична трева на прах, но ми се случи преди време нещо странно, което ме замисли. Преди два месеца докато бях още във 2-ри месец и имах целодневно гадене, изпих си сутринта чаша с вода, лимон и лъжичка пшенична трева и отидох на работа. Това става към 7 30 сутринта, при което в 12 30 бягам по спешност до вкъщи и върнах всичко...  Sick Извинявам се за детайлното гнусно описание, но връщах зелено, което ме навежда на мисълта, че за 5 часа аз не съм усвоила или поне разградила този прах. Аз ли пропускам нещо някъде по веригата или е възможно тия прахове да минават и да заминават без да ги усвояваме пълноценно?  Confused
Виж целия пост
# 182
Диди, можеш спокойно да си спестиш всичките тия супер храни на прах, особено пък като не ти действат добре. Достатъчно е да ядеш пресните плодове и зеленчуци, до които имаш достъп. В това си напълно естествено състояние хранителните елементи са разпознаваеми за тялото. Това ги прави лесно усвоими.
Виж целия пост
# 183
Бихте ли ми препоръчали ел.уред /ренде/ за нарязване на ситно на моркови, цвекло, зеле newsm78Харесва ми в ресторантите как са нарязани на тънки пръчици, но там сигурно са професионални. Гледах на Мулинекс и в Лидъл, но   искам да е нещо, което е полезно, а не да стои в шкафа.
Calabria, може ли едно кратко меню newsm78Пишеш, че плодовете ги хапваш до обяд - с тях ли закусваш?
Нова съм Mr. Greenи нека това обяснява въпросите ми, ако вече са дискутирани Grinning
Привет,да,хапвам задължително плод за закуска,от много години,понякога и следобед,на обед варива със салата,а вечер задушени зеленчуци със салата/което не  е много суровоядно,но аз казах-от мен трудно ще стане пълен суроводядец:)))/.... Simple Smile
Виж целия пост
# 184
Calabria, благодаря! Бялото и червеното вино как се отнася към темата?
Виж целия пост
# 185
 newsm78 Laughing Laughing...според мен,те са най-надежден кандидат в листата на евентуалните позволени "грехове" Simple Smile....по малко никому не  е навредило Simple Smile
Виж целия пост
# 186
...но само ако е истинско,от грозде Naughty
наскоро прочетах в някоя от темите,че се вкарвал някакъв прах от който се правело виното,нещо като винено степче #Cussing out дано в БГ не се прави,но се съмнявам Thinking
Виж целия пост
# 187
Да, особено бялото вино от магазина е чиста химия, влияело на хормоните и т.н . Червено домашно зимата няма лошо, ама тая зима ще трябва да пропусна  preggo
Виж целия пост
# 188
Благодаря за отговорите! Навсякъде се набърка тази химия!
Виж целия пост
# 189
Момичета, искам да ви питам нещо, което ми прави впечатление от няколко седмици. Ядат ми се само салати, дори без овкусяване. От всичко готвено ми се повдига, дори леко да ми замирише на манджа като вървя по улицата. Огладнея ли - само салата ми е в главата  Shocked Не ме питайте как готвя за мъж и 3 деца  Sick Дори бременна толкова не ми се е гадело.
Дали е от есента и лошото време, организма ми да иска витаминна бомба? Надали само на мен ще ми е така, ако е от времето  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 190
...но само ако е истинско,от грозде Naughty
наскоро прочетах в някоя от темите,че се вкарвал някакъв прах от който се правело виното,нещо като винено степче #Cussing out дано в БГ не се прави,но се съмнявам Thinking
Да, тук се говореше доста за подобни прахове. Не помня за кои страни ставаше точно дума, но да!
Бях си в БГ това лято и си донесох ракия. Сложихме в камерата и стана една такава "мазничка". Понеже остана малко, съм я скътала за Нова година и сложих от купената тук Граппа. Добре че мъжо се усети да я потърси, иначе щеше да се спука бутилката. Всичко ледено, т.е. вода #Crazy
Виж целия пост
# 191
Сто, слушай тялото си. Това, че ти се ядат салати без овкусяване е нещо, което при повечето хора иска целенасочени усилия: отучването от това да се ползват подправки. Наслаждавай се на истинския вкус на храната!
Виж целия пост
# 192
 Hands Thumbsup Благодаря. Няма да го мисля дали съм в ред, просто ще си хрупам.
Наскоро открих алабаш май се казва, нещо като ряпа. Супер яко е настъргано с моркови!  Party
Виж целия пост
# 193
О, да. Алабашът е чудесен с моркови, защото се балансират много добре: той налютява, а те - сладнят. Можеш да направиш салатата още по-сочна, ако добавиш лимонов сок.
Виж целия пост
# 194
ПРЕКРАСНА, ПРЕКРАСНА, ПРЕКРАСНА ТЕМА!!! newsm44 newsm68

БЛАГОДАРЯ, БЛАГОДАРЯ И ПАК БЛАГОДАРЯ, Фея! remybussi lovekiss Flowers Bouquet Kissing Heart Two Hearts dancing

С удоволствие се записвам и с още по-голямо удоволствие ще следя, въпреки че не се определям като суровоядец, нито като нещо друго (като цяло етикецията не ми е по вкуса). Nature Sun With Face Храня се само със свежи (като мен Sunglasses) плодове и зеленчуци или пък със сушени вкусотии и ядки. Не приемам продукти направени и "произведени" от животни (мед Naughty), както и цигари, алкохол, кафе. "Белите отрови" също са табу за мен, освен солта - днес ядох туршия. Mr. Green
В момента пия само зелен чай (термично обработен Rolling Eyes), понеже блендерът ми издъхна Cry и ще ми е необходимо известно време да си набавя пари за нов, понеже евтините не струват. Naughty Стискайте палци да стане час (месец Mr. Green) по-скоро! Praynig
Не спортувам, защото графикът ми напоследък е по-натоварен, но след 2-3 седмици се надявам да ми се освободи време за running.

Днес цял ден не бях яла, защото имах работа за вършене и за точно три часа погълнах две ябълки, два банана, едно киви, туршия Mr. Green, сушени боровинки, сушени сливи и след малко ще си доям! bowuu

Не забравяйте Naughty:



Прегръдкииииии Hug Hug Hug Hug bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия