Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 8

  • 143 066
  • 742
# 285
за света Варвара - боб. обикновено сагам само смлени сушени гъби, но вчера съвсем случайно Simple Smile Simple Smile Simple Smile се мушнаха и няколко кокалчета Simple Smile



и вчерашните ми престъпления към съфорумките Simple Smile сладкиш с ябълки  и "ангелски сълзи" - не помня от кого ги "взех" май и двете са на Лабрекс Simple Smile




суфлето за ангелските сълзи стана по-хубав роял айсинг от този, който правих миналата година. Simple Smile

Виж целия пост
# 286
Sem22 тортата с шоколадов мус изглежда супер - може ли рецептата?
Виж целия пост
# 287
От днес добруджанки или известни у нас като кашкавалки. Чудесна закуска с чаша айрян.
Виж целия пост
# 288
Сем, с едно парче не е отишла на кино диетата. Виж, с цялата торта можеш да кажеш, че си я проваляш. Joy Не се чака толкова много за тортата. В рецептата пишеше 6 часа, но аз чаках по-малко. Позволих си да я сложа накрая за 20 мин. във фризера, за да стегне по-бързо и я нападнахме.
И аз съм мераклийка на Гараш, но още се чудя. Лошото е, че аз с едно парче не мога да мина в никакъв случай.
Виж целия пост
# 289
Повтарям думите на sem - "невероятни сте"  Hug Най-хубавата и позитивна тема Peace
Миналата седмица бях в отпуск и сега се връщам да чета  Wink
Трудно ми е снимането, прехвърлянето, качването на снимките  - за това и от дъжд на вятър качвам нещо, да не говорим за качеството  Embarassed
Видях, че някои са правили репетиция за Коледа,  и аз така  Sunglasses

Решила съм 2 от коледните подаръка тая година да са в буркан - мисля че идеята беше пусната в една друга коледна тема, където доста момичета от тук "засичам" там. До какво стигнах след като направих пробно сладките:
1. Буркана трябва е с вместимост 1л
2. Сладките стават много сладки!!! Ние ги харесахме, че обичаме сладичко, но не всеки е така..

това е буркан - 700мл и не се побраха сушените плодове - ползвах тези от Lidl

3. Разстоянието  трябва е да долу-горе такова, защото при печене се надуват и ако е малко се слепват и нямат вид.

И на края - излизат към 30-32 бр.

Ето източника:
https://www.vkusi.me/recipe/koleden-podarak-biskvitki-v-burkan/

Получава се много красив буркан  Peace
Ще се  радвам ако помогна на някой с изводите до които стигнах  Hug
Всичко е описано много добре, но на първо гледане буркана изглежда малък, дори се ядосвах че съм взела от 700 мл, а то се оказа че не стига.
Виж целия пост
# 290
Не, че нещо, ама как се носи някъде този буркан, не се ли смесва всичко вътре?Аз съм я гледала Фелипа Гомеш как ги прави, но нищо не каза за носенето. Wink
Виж целия пост
# 291
Не, че нещо, ама как се носи някъде този буркан, не се ли смесва всичко вътре?Аз съм я гледала Фелипа Гомеш как ги прави, но нищо не каза за носенето. Wink
Изобщо не мръдват вътре пластовете. Правих такъв миналата година за подарък, транспортирах даже, хората си го върнаха и по-късно направиха бисквитките Simple Smile
Виж целия пост
# 292
Не, че нещо, ама как се носи някъде този буркан, не се ли смесва всичко вътре?Аз съм я гледала Фелипа Гомеш как ги прави, но нищо не каза за носенето. Wink
Изобщо не мръдват вътре пластовете. Правих такъв миналата година за подарък, транспортирах даже, хората си го върнаха и по-късно направиха бисквитките Simple Smile

Трябва да е натъпкан до горе ли?
Виж целия пост
# 293
Не, че нещо, ама как се носи някъде този буркан, не се ли смесва всичко вътре?Аз съм я гледала Фелипа Гомеш как ги прави, но нищо не каза за носенето. Wink

 Тайна, не съм правила до сега, но ми хареса като идея - ще има панделка с рецептата, украса ...А за смесването - ами той е пълен до горе/ вижда се на снимката./

Ала-Бала ме е изпреварила.
Виж целия пост
# 294
Тайна, обикновено в рецептата се упоменава какъв буркан е необходим...моят беше от 1 л от ИКЕА, до връх се напълни със съставките.
Виж целия пост
# 295
Здравейте момичета Hug

Аз много скромно с едни бъркани яйца със сирене и задушени картофи с лук. Туршията е готова Grinning



и последното парче ябълков пай

Виж целия пост
# 296
Виж целия пост
# 297
Sem22 тортата с шоколадов мус изглежда супер - може ли рецептата?

Susamka - рецептата я пуска Dara88 - потърси ако искаш назад в постовете (в тази тема е)
Виж целия пост
# 298
Нещо много любимо- препечена филийка (аз я обичам попрегоряла) с масло, сирене, шарена сол, праз и т.н.


Виж целия пост
# 299
Честит празник на всички празнуващи!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия