Четвърти клас - II тема

  • 89 711
  • 740
# 360
И при нас са съобщили точките по БЕЛ - 19 - съвсем прилично и очаквано (знам, че е овладяла материала и че е заплес, та нищо ново Simple Smile )
Инвизибъл, и във Варна предстои ОМТ, но засега се движи по ръба и нямам причини за смятам, че точно тогава ще ни смае с представяне Wink
Виж целия пост
# 361
Браво за постигнатите резултати на всички.
Днес в автобуса един възрастен човек препита малкия на база теста от НВО.
Явно хората се вълнуват и четат какво пише за изпитите.
Едно време така беше за темите в Софийския университет,
всички чакаха да ги обявят по радиото.
Аз още не знам резултат, но разчитам днес да кажат.

Днес сутринта колежките коментираха претенциите на децата за дрехи и дори паста за зъби.
И ми обясняваха, че още не го нямам такива проблеми.
Сега, като ви слушам, вероятно предстои съвсем скоро.
Виж целия пост
# 362
Като стана въпрос за ОМТ, само аз ли не намирам никъде задачи от това състезание? Thinking
Виж целия пост
# 363
Задачите са в сборник Откриване на таланти.
https://hermesbooks.com/matematika-za-talanti-4-klas-i-chast-tes … -priem-v-smg.html
От новите издания, мисля че част първа е достатъчно, там са новите теми.
Лично мнение, че задачите са много сложни.
Виж целия пост
# 364
Задачите са в сборник Откриване на таланти.
https://hermesbooks.com/matematika-za-talanti-4-klas-i-chast-tes … -priem-v-smg.html
От новите издания, мисля че част първа е достатъчно, там са новите теми.
Лично мнение, че задачите са много сложни.
много слижни задачи и точкуването е странно
20 задачи за 25 точки
и две супер трудни за описване по 10
общо 45 точки
миналата година в пловдив само 2 деца са имали над 35т(75%)
което съвсем ще го изхвърли като балообразуващо, поне в Пловдивското МГ
освен ако не дадат лесни задачи, като на Пролетното
Виж целия пост
# 365
Според мен ще са още по- сложни.
Доколкото разбирам, тежестта му е огромна само в СМГ.
В неделя бяхме на пробен там и видях на живо "конкуренцията".
За сетен път се убедих, че не ни е там мястото.
И спирам да пиша по темата, защото ще напиша неща, за които ще съжалявам.
Виж целия пост
# 366
Според мен ще са още по- сложни.
Доколкото разбирам, тежестта му е огромна само в СМГ.
В неделя бяхме на пробен там и видях на живо "конкуренцията".
За сетен път се убедих, че не ни е там мястото.
И спирам да пиша по темата, защото ще напиша неща, за които ще съжалявам.
В софия за СМГ ли се борят всички деца
или имате и други МГ-та
може би затова са трудни, за да има отсяване
при вас конкуренцията е огромна
Виж целия пост
# 367
Май не участва никъде другаде въпросното състезание, без да съм сигурна на 100%.
Най- логично ще бъде, да не се взима предвид в другите области изобщо.
Виж целия пост
# 368
При нас са казали резултатите по математиката -19 точки. Доволна съм. По бел 12 точки -един от най-лошите резултати от целия клас, но нищо надявам се до седми клас да наваксва.
Виж целия пост
# 369
.... решила е 19-тата, последна и уж най-трудна задача, а е сгрешила ПЪРВА!
Абсолютно същото се е случило и при моят син. Беше сигурен, че е сбъркал и 19-та, но се оказа, че му е вярна и много се зарадва. Задачата с правоъгълниците е сбъркал. Т.е. по неговите думи май ще е с 2 грешки, което за него е страхотен резултат.
Разбрахме, че по БЕЛ е изкарал шестица, класната така му е казала.
А следващите две матури по ЧО и ЧП изобщо не ни притесняват, защото там е най-добрият в класа.
Свърши ли тази седмица, ще си отдъхне. Вижда му се края вече.
Виж целия пост
# 370
Май не участва никъде другаде въпросното състезание, без да съм сигурна на 100%.
Най- логично ще бъде, да не се взима предвид в другите области изобщо.

Да, ама не. Взема се предвид и в Перник. Благодаря за линка!
Виж целия пост
# 371
И във Варна и то с най-голяма тежест - равна на тази на ПМЗ.
Виж целия пост
# 372
И в пловдив се взима-еднаква тежест имат и трите състезания
но понеже е трудно, отпада по естествен начин Smile
Виж целия пост
# 373
Имах предвид, че не се взима в други софийски училища, защото е правено за СМГ.
По скоро, че доколкото съм запозната не се взима в други софийски училища.
А втората част - беше пожелателна. Вероятно догодина ще се усетят, но за вас няма да има значение.

П.П. Моят е с 16 точки на БЕЛ.
Виж целия пост
# 374
Относно оценяването- не пише да има нови критерии, а ако беше така може би щяха да са ги обявили. На сайта на МОН си стои тази информация:
Скрит текст:
СКАЛА ЗА ПРИРАВНЯВАНЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ТЕСТОВЕТЕ ЗА ВЪНШНОТО ОЦЕНЯВАНЕ В ІV КЛАС
КЪМ ШЕСТОБАЛНАТА СИСТЕМА НА ОЦЕНЯВАНЕ
от 0 до 6 точки - слаб 2,00

7 точки - среден 3,00
8 точки - среден 3,25
9 точки - добър 3,50
10 точки - добър 3,75

11 точки - добър 4
12 точки - добър 4,25
13 точки - много добър 4,50
14 точки - много добър 4,75

15 точки - много добър 5,00
16 точки - много добър 5,25
17 точки - отличен 5,50
18 точки - отличен, 5,75

19 точки - отличен 6,00
20 точки - отличен 6,00
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия